Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Trabzon Gezilecek Yerler

Karadeniz’in incisi olarak bilinen ve son dönemlerde turizm sektöründe Türkiye adına önemli bir rol oynayan Trabzon ili ülkemizde iklim ve doğal güzellik olan Türkiye’nin en güzel bölgelerinden biri olmaktadır. Karadeniz incisi 1 milyon 435 bin turiste ev sahipliği yapmıştır. Gelen turistlerin 589 bin 465’i yabancı turist 947 bin 960’ı ise yerli turistlerden oluşmaktadır. Büyük şehir olduğu sene 2011 yılından beri turizm ve ekonomik açıdan birçok yeniliğe imza atılmıştır ve bu sayede şehrin turizm sayısı da gittikçe çoğa

Trabzon Kalesi

Şehrin en yüksek kesiminde bulunan Trabzon Kalesi Trabzon şehrinin sembollerinden biridir. 1297 , 1330 yılları arasında İmparator Aleksios tarafından yaptırılmıştır. Orta Hisar Yukarı Hisar ve İç Kalenin devamı olup çokta düzgün bir görünüme sahip değildir. Tarihte birçok kez restorasyona uğrayan iç kale bölgedeki diğer hisarlardan daha yüksek olmaktadır. Ayrıca kulenin zarar görmemesi için güney bölümüne iki katlı kalın sur ve kulelerle daha da güçlendirilmiştir. Bu çalışma sonrasında ise Trabzon Kulesi günümüzde hala sağlam bir yapı olarak ziyaretçilere açıktır.

Trabzon Uzungöl

İlk olarak 1586 yılı dönemlerinde Rumca Saraho ismiyle görülmektedir. Trabzon şehrine 99 kilometre uzaklıkta olmaktadır. Türkiye’nin yağmur ormanlarının bulunduğu Kaçkar ve Soğanlı sıradağlarının birleşme yerinde bulunmaktadır. Uzungöl her yıl bol yağış görmektedir. Kış mevsimi kar , yaz mevsiminde  yağmur yağmaktadır. Trabzon Uzungöl de en düşük sıcaklık  12 C derece olarak ölçülmüştür. 1000 metre uzunluğunda 500 metre genişliğinde 15 metre derinlikte olan Trabzon Uzungöl 1989 yılında Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir. Trabzon şehrinin turizm sektöründe gelişmesinde büyük önem taşıyan Uzungöl çevresinde birçok hediyelik eşya dükkanı restoranlar bulunmaktadır bununla birlikte saatlik bisiklet kiralayıp doğanın tüm harikalarının bir arada olduğu Uzungölü gezerken eğlenme fırsatınız bulunmaktadır. 

Boztepe

Trabzon şehrinin Ortahisar ilçesinde yer alan Boztepe harika manzarası ve mükemmel doğasıyla şehre gelen turistlerin en çok uğradığı noktadır. Bol ağaçlı bir bölge olan Boztepe’de  dev bir Atatürk Heykeline rastlaya bilirsiniz. Yerli ve yabancı turistlerin gözbebeği olan tepe özellikle güneşin batışında ve akşam saatlerinde şehrin ışıklarının açılması ile birlikte muhteşem bir görünüme sahip olmaktadır. Sadece manzarası ve güzel havası ile değil etrafında birçok restoran , cafe ve eğlence alanı bulundurmaktadır. Hem bol bol eğlenmek hem de bu mükemmel manzara eşliğinde kafa dinlemek isterseniz gözümüz kapalı önerebileceğimiz bir noktadır. 


 

 

 

                                                           

Trabzon Hakkında

Karadeniz bölgesinin Doğu Karadeniz bölümünde yer alan Trabzon ilinin Karadeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Karadeniz’in sembolü olarak bilinen Trabzon 786.326 Türkiye’nin en kalabalık yirmi dokuzuncu şehri olmaktadır. Zigana Dağları ve Karadeniz Sahili arasında küçük bir alana sahiptir. Ancak harika bir doğası olan Trabzon bol bol yeşillik alana ve ormana sahiptir. Oksijen depolamak için harika bir nokta olan Trabzon ayrıca şehrin karmaşası ve koşuşturmasından kaçıp huzurlu bir tatil yapmak  isteyen insanların uğradığı ilk noktadır. Sadece doğal güzelliği bakımından değil birçok tarihi yapıyı sınırları içinde bulundurmaktadır. Şehzadeler şehri olarak ta anılan Trabzon 2012 yılında Büyükşehir Yasa Tasarısı sonucu büyük şehir olmuştur ve bu olayın olmasından sonra Samsun şehrinden sonra Karadeniz bölgesinin en kalabalık ikinci ili olmuştur. Her mevsimde olan yağışlarla tanınan Trabzon ilinde birçok farklı ağaç ve binlerce bitki çeşidine sahiptir. Zengin orman ve bitki örtüsünden dolayı şehrin en büyük geçim kaynağı tarımcılıktır. Trabzon Uçak Bileti

Türkiye’nin en çok turiste ev sahipliği şehri Trabzon turizm açısından sadece diğer şehirler gibi sadece yaz mevsiminde değil kış mevsimde de oldukça fazla turiste ev sahipliği yapmaktadır. Mükemmel  doğası , temiz havası ve harika tepeleri ve manzarası ile yerli ve yabancı turistlerin huzurlu ve eğlenceli bir tatil için Trabzon en çok tercih edilen bölgedir. 

Trabzon Uçak Bileti Fiyatları

Trabzon uçak bileti ve Trabzon uçak bileti fiyatları turkiyeucakbileti.com ile hızlı ve kolayca sorgulama sağlayabilirsiniz. Trabzon uçak bileti seçimlerinde tarih ve ay aralıklarına göre uçak bileti fiyatları değişiklik gösterebilir. Ucuz Trabzon uçak bileti fiyatları hakkında bilgi almak için üye ol seçeneklerinden faydalanarak Mail ve Sms olarak uçak bileti kampanyalarını anında öğrenebilirsiniz.

Trabzon Şehrine Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları Hangileri?

Trabzon uçak bileti seçiminizde en çok tercih edilen hava yolları Türk Hava Yolları, Anadolujet, Pegasus Hava Yolları ve Sunexpress havayolları uçuş seferi düzenlemektedir. Trabzon yurt dışı uçak bileti seçeneklerinde Air Arabia hava yolları ile Trabzon Dubai uçak bileti seferleri düzenlenmektedir. Özellikle yaz aylarında seçili havayolları ve pek çok farklı havayolu şirketi ucuz uçak bileti kampanyaları ile Trabzon'a uçuş düzenliyor.

Havayolları Uçak Bileti Kampanyaları Nasıl Belirlenmektedir?

Havayolları ve havayolları uçak bileti kampanyaları yılın 12 ayı periyodik olarak uçak bileti talebi veya yoğunluğuna göre havayollari tarafından sistemlerimize yansıtılmaktadır. Havayolları bilet sorgulamaları veya hava yolları uçak bileti kampanyalarından haberdar olmak için turkiyeucakbileti.com üye ol kısmından web adresimize üye olarak E-MAİL veya SMS olarak fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Trabzon'dan Direk Uçuş Yapılan Şehirler Hangileri?

Trabzon'dan direk olarak uçuş yapabileceğiniz şehirler Trabzon İstanbul uçak bileti, Trabzon Ankara uçak bileti, Trabzon İzmir uçak bileti ve Trabzon Diyarbakır uçak bileti gibi seferler düzenli olarak yapılmaktadır. Aktarmalı olarak diğer illere de uçak bileti sorgulaması yapılabilir veya direk olan uçuş biletleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Trabzon'dan En Fazla Uçuş Yapılan Şehirler Hangileri?

Trabzon'dan en fazla uçuş seferi düzenlenen iller İstanbul uçak bileti, Ankara uçak bileti ve İzmir uçak bileti seferleri sürekli ve güncel olarak uçuş seferi düzenlenen yerler arasında yer alıyor. Diğer şehirlere de aynı sıklıkla aktarmalı ve direk olarak uçuş sorgulaması yapabilirsiniz.

Trabzon Uçak Bileti Nasıl Satın Alınır?

Trabzon uçak bileti satın almak için turkiyeucakbileti.com web adresinde bulunan uçak bileti arama motorunu kullanarak Trabzon uçak bileti seferlini görüntüleyebilirsiniz. Bulunduğunuz şehirden Trabzon uçak bileti en ucuz seçeneklerini karşılaştırarak bilet fiyat ve seçili havayollarını kontrol edebilirsiniz. Kolay ödeme seçenekleri ile kredi kartınız ile uçak bileti ödemesi sağlayabilir ve alternatif olarak havale veya Trabzon uçak bileti telefon seneği ile hızlıca ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

Trabzon Uçak Bileti İletişim

Trabzon uçak bileti iletişim telefonu 0 850 303 82 80 müşteri hizmetlerini arayarak hızlıca uçak bileti satın alma işleminizi sağlayabilirsiniz. Trabzon uçak bileti iletişim seçeneklerinin yanı sıra Trabzon havalimanı uçak bileti satış ofisi olarak da işlem yapabilirsiniz.

Trabzon Uçak Bileti Sınıfları Nelerdir?

Trabzon uçak bileti satın alırken havayolları sınıfları bilet durumuna göre değişiklik gösterebilir. Uçak bileti sınıfları promosyon, esnek ve business uçak bileti olarak düzenlenmektedir. 

Trabzon Uçak Bileti Sınıfları:

Promosyon uçak bileti : 15 Kg Normal Valiz 8 Kg Kabin Bagajı olarak eklenmektedir.

Esnek Uçak Bileti: 20 Kg Normal Bagaj 8 Kg Kabin Valizi olarak eklenmektedir.

Business Uçak Bileti: 25 Kg Bagaj Hakkı 8 Kg Kabin Bagajı olarak eklenmektedir.

Trabzon uçak bileti al seçenekleri ile tüm havayollarını kontrol ederek dilediğiniz tüm lokasyonları gidiş-dönüş uçak bileti satın alabilirsiniz. Uçak bileti iptal ve iade işlemleri sadece web adresimizden satın alınan veya uçak bileti telefon işlemleri ile yapılan biletlemelerin iade veya değişikliği sağlanmaktadır.Trabzon'a Ulaşım

Tarihi tüm dünya için büyük bir önem taşıyan şehrimiz Trabzon birçok yaylası ve harika manzaralara sahip tepeleriyle ve ağaçlık alanları ile hem bol bol eğlence hem de tüm stresi alacak bir tatil bölgesidir. 

Yurt dışı ve yurt içinden birçok turist gelen güzel şehrimiz Trabzon’a demir yolu , karayolu ve havayolu olarak üç ulaşım yolu vardır. 1957 yılında inşa edilip 1995 tarihinde havaalanı hizmete açılmıştır.  Havalimanının şehre hem yakın hem de toplu taşıma ile ulaşılması şehre gelen turistleri oldukça memnun etmektedir. 

Trabzon Havalimanı Ulaşım

Trabzon havalimanı ulaşımı kent merkezi ve çevre illerinden servis ve toplu taşımanın yanı sıra otomobil seyahatiniz ile gerçekleştirebilirsiniz. Trabzon havalimanı kent merkezinden direk olarak otobüs ve minibüslerin yanı sıra taksi ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.