Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Siirt Gezilecek Yerler


Siirt Gezilecek Yerler

1.Botan Vadisi Milli Parkı

Tepeden seyir keyfinin muhteşem bir görsel şölene dönüştüğü Botan Vadisi Türkiye’nin 45. Milli Parkı olma özelliğine sahiptir. İklim uygunluğu nedeniyle yaz kış paraşüt uçuşuna elverişli bir doğaya sahip olan vadi paraşüt tutkunlarının Güneydoğu’daki uğrak noktası haline gelmiştir. Aydınlar ve Eruh ilçelerinin arasında bulunan Botan Vadisi’ne özel aracınızla karayolu ulaşımı sağlayabilirsiniz.

2.Siirt Ulu Camii

Siirt Ulu Camisi’nin yapım yılı tam olarak bilinmemekle birlikte Selçuklu mimarisinin izlerini yansıttığından Anadolu Selçuklu Devleti döneminde imar edildiği düşünülmektedir. Kare bir kaide üzerinde yükselen minare bölgede farklılığı ile dikkat çekmektedir. Tuğla malzemesiyle yükselen minare uzaktan kızıl bir görüntü sunmaktadır. Osmanlı Devleti döneminde camiye eklenen medrese kısmı ile birlikte eğitim faaliyetleri de yürütülmüştür. Tarihe meydan okuyan bir şekilde ilk günkü gibi korunan Siirt Ulu Camii’ni mutlaka Siirt ziyaretiniz esnasında görmelisiniz.

3. Siirt Tarihi Saat Kulesi

Siirt merkezinde yer alan saat kulesi Siirt Ulu Camisine oldukça yakın bir konumda yer almaktadır. Alaaddin Paşa tarafından 20. Yüzyılın başında hizmete sunulan mimari 1975 yılında restorasyona uğramıştır. Kesme taşlarla oluşturulan yapı restorasyon sonrası günümüze kadar sapasağlam ayakta kalmayı başarmıştır. Geçmişte dönemin şartları gereği halkın saati öğrenmesi ve saatini ayarlaması hizmetini sağlayan yapı günümüzde turistik gezi noktası haline gelmiştir.

4.Siirt Veysel Karani Türbesi

İnanç turizmi açısından da önemli bir paya sahip olan Siirt, Veysel Karani Türbesi sayesinde yıl boyu yerli yabancı turistlerini ağırlamaktadır. Batman ve Siirt il sınırları arasında bulunan türbe karayolu ile ulaşıma elverişlidir. Yemen’de dünyaya gelen Veysel Karani Peygamber duasına ve hırkasına mazhar olmuş bir şahsiyettir. Tüm Dünya’daki Müslümanlar tarafından gıpta ile anılan Veysel Karani’nin türbesini yılın her günü kolaylıkla ziyaret etme olanağına sahipsiniz.


SİİRT HAKKINDA

Türk ırkının Anadolu coğrafyasındaki edindiği ilk yurtlardan olan Siirt şehri, oldukça zengin ve köklü bir tarih ile bereketli topraklara sahiptir. Anadolu ve Mezopotamya coğrafyasının buluşma noktası olan Siirt, birçok antik medeniyete ve Türklere ev sahipliğinde bulunmuştur. Yaz kış turizm faaliyetlerinin aktif olduğu Siirt muhtelif doğa güzelliklerine ve mimari yapıya sahiptir. Siirt’e gittiğinizde Botan Çayı’nı mutlaka gezmenizi tavsiye ederim. Botan Çayı yüksek bir tepe olan delikli taşa çıkıp seyrettiğinizde size görsel bir şölen sunacaktır. Fıstığıyla ünlü olan Siirt’e yaz aylarında gittiğinizde en uygun fiyatlara Siirt Fıstığı temin edebilirsiniz. Doğanın muhteşem güzelliklerine sahip ve yüzyıllardır tüm dinleri hoşgörüyle bünyesinde yaşattıran Siirt’e hayatınızda bir kez de olsa gelip görmelisiniz. Kültürel zenginliği doruk noktasında olan Siirt size Mezopotamya’nın ve Anadolu’nun birçok lezzetli yemeğini de sunmaktadır. Siirt’e geldiğinizde Siirt Büryan yemeğini mutlaka tatmalısınız.

Siirt Uçak Bileti

Uçak Bileti

Tüm havayolu firmalarının ulaşım olanağı sunduğu Siirt Havalimanı yaz kış yoğun talep vesilesiyle en uygun fiyatlarla hizmet sunmaktadır. 1998’ yılında halkın kullanımına sunulan havalimanı özellikle yaz aylarında fazla talebe direkt uçuşlarla karşılık vermektedir. Türk Hava Yolları’nın Siirt’e oldukça fazla seferi düzenlenmektedir. Sun Express, THY, Pegasus, Anadolujet ve Onur Air gibi birçok havayolu şirketinin en ucuz fiyatlarını kaçırmamak için www.turkiyeucakbileti.com adresini ziyaret edebilirsiniz. En uygun bilet olanağını sunan web sitesi 0850 303 82 80 numaralı çağrı merkezinden de 7/24 avantajlı bilet satışı gerçekleştirmektedir. Satış, iptal, değişiklik işlemlerini kolayca gerçekleştirebileceğiniz web sitesi ve çağrı merkezi size bir gün değil 365 gün en uygun bileti sunacaktır. 3D Secure sistemi sayesinde güvenli bir şekilde satın alma işlemi gerçekleştirebileceğiniz satış kanallarımız en uygun taksit seçeneklerini de sunmaktadır.

 

Siirt Ulaşım

Siirt Anadolu’da geçiş noktası olması, tarihi ve kültürel geçmişi, sosyo-ekonomik gelişmişliği sayesinde ulaşımı oldukça kolay bir ilimizdir. Havalimanı bulunması sebebiyle büyük şehirlerimizden ve yurtdışından en ucuz fiyatlarla seyahat etme olanağına sahipsiniz. Karayoluyla da 81 ilimizden Siirt’e kolaylıkla ulaşabilirsiniz.