Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Medine gezilecek yerler

Uhud dağı

110 metre uzunluğunda olan dağ müşrikler ile yapılan savaşın gerçekleştiği yerdir. Bu dağda yapılan savaşta Ashab’ı ikram dan 70 kişinin şehit olmasından dolayı Medine’ye giden Müslümanların en çok ziyaret ettiği dağdır. Farklı kültürlerden gelen bir çok Müslüman bu dağda dualarını eda etmektedirler.

 

Cennet bahçesi( Ravza-i Mutahhara)

Mescid’i Nebevi de bulunan bahçe Hz Muhammed(sav) ‘in hutbesini okuduğu ve islam diyarları için önemli bir sembol olan yerdir. Dünyanın birçok yerinden Müslümanların ziyaret ettiği bu bahçede huzur verici bir atmosfer mevcuttur.

 

 

Yedi mescitler

Mekkeli müşrikler ile yapılan savaşta yer alan bölgeye bu isim verilmiştir. Hz Selman , Hz Ebubekir , Hz Ömer , Hz Osman , Hz Ali , Hz Fatıma , Hz sad ve Hz muaz gibi ehlibeyt ve sahabelerin adına yapılmış mescitler burada bulunmaktadır.

 

Kıblateyn mescidi

 Hakkında ayetin indiği mescittir. Bu yüzden oldukça önemli olan mescid Müslümanların ziyaret edip namaz kıldıkları yerdir.

 

Ravza-mutahhara

 Cennet bahçesi olarak adlandırılan yer 22 metre uzunluğundadır. İçerisinde yeşil halıların oluduğu yer hücre-i saadet ile iç minber arasındadır.

medine hakkında

Özellikle İslam dünyası için çok önemli bir konum olan Medine şehri Suudi Arabistan’ın Hicaz bölgesinde yer almaktadır. Hicretten önceki ismi Yesrib  olan şehir Mescid-i Nebevi ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in kabrini sınırları içinde bulundurmaktadır.  Hz. Muhammed’in 622 yılında Mekke’den  Hicret etmek zorunda kalmış ve   Mekke’nin 450 kilometre kuzeyinde olan Yesrib’e gitmiştir. İslam alemi ve dünya tarihi açısından çok önemli bir konum olan Medine tarihte bir çok önemli olaya ve savaşa ev sahipliği yapmıştır. Bu açıdan sadece İslam aleminin değil tüm dünya ve diğer dinler içinde önemli  bir konum olmuştur. Ülkemiz açısından tarihsel açıdan önemlerinden biride 1517 yılında Yavuz Sultan Selim Memluk ordusuyla girdiği Ridaniye savaşını kazanınca Hicaz bölgesi ile Medine şehri de Osmanlı Topraklarının egemenliği altına girmiştir. 20 Ocak 1919 tarihinde Osmanlı İmparatorluğunun başkentinden gelen emir ile buradaki birlikler teslim olmuştur. Tarihte ilk Hükümet Yapısı ve İslami Ekonomi Modeli Medine şehrinde kurulmuştur. İslam aleminin ilk temellerinin atıldığı şehir olan Medine günümüzde de hala ziyarete açıktır ve dünyada en fazla turistin ziyaret ettiği bölgelerden biri olarak bilinen Medine şehrine Hac mevsiminde Mekke ile birlikte milyonlarca hacı tarafından ziyaret edilmektedir. turkiyeucakbileti.com internet sitesi üzerinden tüm havayolu firmalarının en uygun online Medine uçak bileti alabilirsiniz. Ya da 7 Gün 24 Saat hizmetinizde olan 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayarak 3D Güvenlik Sistemi ve kredi kartına taksit imkanı ile tüm havayolu firmalarının en ucuz Medine Uçak bileti alabilirsiniz. 

Medine uçak bileti

Medine Muhammed bin Abdülaziz havalimanı uçak bileti rezervasyon

 

Hızın ve kolaylığın zirve yaptığı 21.yüzyıl da müşterilerine en hızlı ve en kolay bir şekilde uçak bileti almayı vadeden www.turkiyeucakbileti.com online uçak bileti sitesi aynı zamanda sizleri araştırma maliyetinden ve en uygun  ve en ucuz uçak biletini elde etme kaygısından kurtarmaktadır. Thy, pegasus , Anadolu jet , Sun express ,Atlas global ve Onur air hava yollarından İstanbul Sabiha gökçek havalimanın dan ve İstanbul havalimanın dan  Muhammed bin abdülaziz havalimanına uçuşlar mevcut olup yukarıdaki internet adresinden  uçak biletinizi satın alabilir aynı  zamanda 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezimizden 0850 303 82 80 telefon numaralı iletişim kanalından yararlanabilirsiniz.  Aynı zamanda  gelişen teknolojiye entegre bir şekilde ilerlediğimizden dolayı evinizden rahat bir şekilde kredi kartı üzerinden 3D  seçenekleri ile taksit yada peşin olarak online uçak biletinizi satın alabilirsiniz.  Hız, kolaylık  ve uygunluk mu elde etmek istiyorsunuz? O zaman doğru adrestesiniz.

 

Anadolu jet  Medine air havayolu En ucuz uçak bileti

Anadolu jet havayolu şirketi olarak  İstanbul Airport ve İstanbul Saw’den Medine havalimanına  uçuşlarımızı başlatmış bulunuyoruz.  Türkish airlines , Pegasus flypgs ve Sun express gibi büyük havayollarından ayrıcalığımız hızlı ve güvenli uçuş sağlamaktır. Firmamız yolcuların konforunu ve rahatlığını esas alarak hareket etmekte ve misyonunu gelecek 10 yıl içinde yolcu sayısını yılda 5 milyona çıkarmak olarak belirlemektedir. Firmamız ile uçuş deneyimi sağlayarak hem memnuniyet hem de kalite elde edeceksiniz. Kuruluş yılımızdan beri yolcularımızın geri bildirimini dikkate alarak stratejiler geliştirmekte  ve yaşanan problemlere ani çözümler geliştirmekteyiz. Böylece Hiçbir müşterimizi mağdur etmemekte ve güven duygusunu kuvvetlendirerek inşa etmekteyiz.

 

 

 

 

Medine hava yolları  Türk havayolları  uçak bileti

Sabiha Gökçen havaalanından Medine airport’a en ucuz uçak  biletini Türkish airlines ile elde edebilir ve en uygun bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. www.turkiyeucakbileti.com internet sitesi üzerinden tüm hava yolu firmalarının en uygun online uçak biletini elde edebilirsiniz.

 

Medine ulaşım

Toplu taşıma araçlarının kullanılmadığı şehirde sadece taksiler ulaşım hizmetini sağlamaktadır. Çok sayıda ülkeden dini vecibelerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar bu şehre gelmekte ve havalimanı servislerini ve taksileri kullanmaktadırlar.

 

Medine Muhammed bin Abdülaziz havalimanı

8 milyon kapasiteli havalimanına Türkiye’den İstanbul Sabiha gökçen havalimanın dan Türk hava yolları , Pegasus ,  Anadolu jet , Onur air , Sun express ve Atlas global ile ulaşım sağlanırken aynı zamanda en ucuz uçak biletini elde edebilirsiniz. İstanbul Medine direk uçuşlarda mevcut olan havalimanından en uygun uçak biletini elde edebilirsiniz.

 

Medine havalimanı ulaşım

Medine havalimanına ulaşım toplu taşıma seçenekleri olmadığından taksi ve hava alanı servisleriyle gerçekleşmektedir.