Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Mardin Gezilecek Yerler

MARDİN GEZİLECEK YERLER

 

1.ZİNCİRİYE MEDRESESİ

Ziyaretçilerini her adımda hayrete düşüren ve tarihi yolculuğa çıkaran Zinciriye Medresesi asırlara meydan okuyan muhafaza olmuş şekilde yer alması misafirlerini şaşkına çevirmektedir. Artuklu mimarisinin günümüze değin korunarak ulaşan en önemli eserlerinden olan medrese özellikle yabancı turistleri kendisine hayran bırakmaktadır. Mardin merkezinde olan yapı yılın her günü yerli yabancı birçok kitleyi misafir etmektedir. Mardin Kalesi’nin bitişiğinde yer alan medreseyi ziyaretiniz esnasında fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmamanızı hatırlatmak isteriz. İki büyük kubbesi ve iki katıyla ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatan medrese ihtişamıyla sizi büyüleyecektir. Ücretsiz olarak ziyaret edebileceğiniz medrese yılın neredeyse her günü sizi misafir edecektir.

 

2. EMİR HAMAMI

Geçmişten günümüze kadar halen faaliyet gösteren hamam, taş duvarlar arasından kendine ulaşırken adeta yapıldığı asrın kokusunu duymanıza sebep olacaktır. Mardin’in en otantik gezi yerleri arasında yer alan Emir Hamamı’nın yapımı 12. Yüzyıla dayanmaktadır. Asırlardır hizmeti devam eden hamam özellikle yabancı turistlerin ilgi merkezi halindedir. Hamam içerisinde pek çok hizmetin cüzi miktarlarda sağlanması nedeniyle hamamı tecrübe etmenizi gönülden tavsiye ederiz.

 

3.MARDİN ULU CAMİİ

Mardin’in yanı sıra Mezopotamya’nın sembol dini eseri olan Ulu Camii 12. Asırdan bu yana ihtişamıyla ziyaretçilerine seyir keyfi yaşatmaktadır. Rivayetlere göre eski bir kilise üzerine konuşlandırılan Artuklu eseri yıllara meydan okuyan bir tasarıma sahiptir. Devrin Osmanlı Sultanı 2. Abdülhamid tarafından bakıma ve restore çalışmalarına ihtiyaç duyulduğu için onarıma sokulan camii, tek minare ile halen ayakta durmaktadır. Mardin’in en dikkat çeken yapılarından olan Ulu Cami’ye mutlaka bir ziyaret gerçekleştirmelisiniz.

4.SAKIP SABANCI MARDİN MÜZESİ

Bir şehri ziyaret ettiğimizde o şehrin tarihi dokusunu gün yüzüne seren müzelerini dolaşmak tabiki yapacaklarımız arasındadır. Mardin gibi medeniyetlere ev sahipliği yapan bir şehrin müzesi de o şehre yakışır olacaktır. Mardin’de en dikkat çeken ve birçok ziyaretçiye kapılarını açan Sakıp Sabancı müzesi merhum Sakıp Sabancı’nın vasiyeti vesilesiyle kurulmuştur. Mardin’in kültürel dinamiklerini ve tarihi serüvenini en iyi tanıtan müze Mardin ziyaretçilerinin uğrak noktası halindedir.

5.MARDİN BAKIRCILAR ÇARŞISI

Mardin’de gümüş ve bakır el sanatında mahir ustaların yaşadığı Bakırcılar Çarşısı, asırlardır yöre halkının ihtiyaçlarına hizmet veriştir. Ev aletlerin de bakır madeninin kullanımının azaldığı sizi yanıltmasın, hediyelik eşya konusunda yoğun talebe ustalar yetişmekte güçlük çekmekte. Ulu Cami’ye oldukça yakın konumda bulunan çarşı Kazancılar Çarşısı olarak da bazı kesimler tarafından anılmakta. Bakır çaydanlıkta çay keyfi, Mardin’e dair anı veya hediyelik eşya arayışındaysanız Bakırcılar Çarşısı tam size göre.

 

Mardin Hakkında

Mardin Hakkında

Mardin; birçok medeniyete beşiklik etmiş dillere pelesenk olan mimari yapıya sahiptir. Her damak tadına hitap eden zengin mutfağı ise bu şehri ziyaret ettiğinizde denemeniz gereken lezzetleri size sunmaktadır. Tarihi taş evlerin arasında dolaştığınızda her adımda tarih kokan Mardin sokakları sizi asırlar öncesine zaman yolculuğuna çıkaracaktır. Asırlardır birçok etnik kökene ve din farklılıklarına ev sahipliği yapan Mardin’de ezan sesini duyabileceğiniz gibi gayet tabii kilise çanınıda dinleyebilirsiniz. Birbirine saygı ve hoşgörü içerisinde yüzyıllardır yaşam süren etnik ve dini mozaik sayesinde kültürel anlamda zirveye oturan Güneydoğu ilimiz, yerli yabancı ziyaretçileri misafir etmekten zevk almaktadır. Mardin öylesine hoşgörülü bir şehir olma niteliğindeki Mezopotamya’ya bakan Mardin evleri birbirine gölge düşürmeyen mimari dizayna sahiptir. Tamamı sit alanı kabul edilen Dünya’daki üç şehirden biri olan Mardin’i anlatmakla bitiremeyeceğimiz için tarihi dokusuna gezip kendiniz şahit olmanız gerektiğini yinelemek isteriz. Böylesine müstesna bir şehrin sınırlarımızda yer alması milli bir gurur olarak ebediyen bizi onurlandıracaktır. Uçak Bileti satın almak için www.turkiyeucakbileti.com adresinden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

Mardin Uçak Bileti

Mardin Uçak Bileti;

Ülkemizin turizm açısından gelişmekte olan ili Mardin havayolu sektörü ile 1999 yılında Mardin Havalimanının açılması ile tanışmıştır. Şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta olan Mardin Havalimanı şehre hem özel araçlar hem de toplu taşıma ile yakın olması ile şehre gelen yerli ve yabancı turistleri gayet memnun bırakmaktadır. turkiyeucakbileti.com sitesi üzerinden Türk Hava Yolları , Thy , Pegasus , FlyPgs , OnurAir , Onur Havayolları , Atlas Jet , AtlasGlobal SunExpress gibi firmaların ve tüm havayolu firmalarını online uçak biletini en uygun fiyatlardan alabilirsiniz. Ayrıca  0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayarak 3D Güvenlik Sistemi ve kredi kartına taksit imkanı ile en ucuz Mardin uçak bileti alabilirsiniz İstanbul Mardin Uçak Bileti alarak bu şehri ziyaret etmeniz mümkün en uygun havayolları ve direk uçuşlardan faydalanın. Mardine direk uçuş gerçekleştiren şehirler Mardin Ankara uçak bileti ve İzmir Mardin Uçak Bileti Alarak direk uçuşlar sağlayabilirsiniz. Mardin İstanbul uçak bileti uçuş süresi değişmekle beraber  1 saat 35 dakika olarak değişmektedir.

En Uygun Mardin Uçak Bileti ?

Tüm Havayolları yetkili uçak bileti satış sitesi olan turkiyeucakbileti.com sizlere THY türk hava yolları Pegasus Flypgs Anadolujet Sunexpress Onur Air Atlasglobal ve daha bir çok havayolu şirketini tek ekranda sorgulama seçeneği sunuyor uygun uçak biletini hemen sorgulama yaparak satın alın.

Ucuz Uçak Bileti?

Uçak bileti alırken en çok dikkat etmemiz gereken promosyon uçak bileti olarak ucuz uçak bileti sorgulamak sistemlerimiz anlık ve online uçak bileti satışı gerçekleştirdiği gibi 0 850 303 82 80 çağrı merkezimiz de havayolu şirketlerine anlık satış sağlamakta bu yüzden anlık olarak bilet fiyatları değişmekte her zaman sizlere uygun uçuş sunan sistemlerimiz anlık olarakta güncellenen fiyatları sizlere sunabilir.

 

 

Mardin Ulaşım

Mardin Ulaşım

Mezopotamya’nın kalbi olan Mardin’e ulaşım imkânı elbette yeterince kolay. Tüm büyük şehirlerimizden Mardin’e tarifeli direk uçuşların mevcut olması ziyaretçilerini her seyahatte sevindirmektedir. Havalimanından şehir merkezine yakınlık sebebiyle ucuz servis ücretleri veya taksiyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Yılın hemen hemen 365 günü direk uçuşların sağlandığı Mardin’e giderken havayolunu kullanmanız zaman tasarrufu sağlayacaktır. Mardin Havalimanı şehir merkezine yakın olarak bulunan havaalanı direk uçuşlar ve aktarmalı uçuşlar gerçekleştirmektedir. Mardin Havaalanı ulaşımın da otobüs ve toplu taşıma araçları ile yapmanız mümkün. Tüm hava yolları ve ucuz uçak bileti almak için www.turkiyeucakbileti.com adresinden hemen sorgulama yaparak uçak bileti satın alın.