Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Malatya Gezilecek Yerler

Malatya Gezilecek Yerler:

 

ARSLANTEPE HÖYÜĞÜ

Türkiye’nin en büyük höyüklerinden olan Arslan tepe de 1932 ile 1960 yılları arasında kazı çalışmaları yapılması tarihinin oldukça eskiye dayandığını göstermektedir. Kazılarda iki aslan ve bir kral heykeli çıkmıştır. Bu heykeller şuanda Ankara da Anadolu medeniyetler müzesinde sergilenmektedir. Aynı zamanda kerpiç saray ve mühür baskılarda müzede sergilenmektedir.

 

GÜRPINAR ŞELALESİ

Şelalenin çevresinin ağaçlar ile kaplanması bulunduğu ortama doğallık katmakla birlikte ziyaretçilerine göz zevki sunmaktadır. Suların kayaların üzerinden narin ve nazlı bir şekilde akması ziyaretçilerine sanatsal bir ilhamda vermekte. Suların kayalarla olan münasebeti öylesine naif ki birbirlerini çok iyi tanıyan ve huzur içinde anlaşan varlıklar gibi ziyaretçilerini büyülemekte. Bu sanatsal ortamda aynı zamanda sulu mağarası da yer almaktadır.

 

YUSUF PAŞA BEDESTENİ

Osmanlı mimarisini bünyesinde barındıran bedesten dikdörtgen bir yapıya sahiptir. Yapı hala otantik havasını korumakta ve ziyaretçilerine zamanda yolculuk yapma imkanı sunmaktadır. Yapının inşasında kesme taş ve molozlar kullanılmıştır.

 

BEŞ KONAKLAR ETNOGRAFYA MÜZESİ

Müzede eskiden kullanılan eşyalar , geleneksel kıyafetler sergilenmektedir. Bunun yanında tespih , cep saati , çakmak  ve aydınlatma araçları yer almaktadır. Müzeye girdiğinizde sizi ilk olarak ahşap merdivenler karşılamaktadır.

 

 


 


Malatya Hakkında

MALATYA HAKKINDA

Tarihi Neolotik çağa kadar uzanan Malatya ismini Hitit dilinde bal diye adlandırılan ‘’melid’’ kelimesinden almıştır. Dolayısıyla tarihi kaynaklarda ülke bal ülkesi olarak adlandırılmaktadır. Şehir Hitit , Asur , Urartu , Medler , persler , büyük İskender imparatorluğu , Kapadokya krallığı , Roma imparatorluğu , Bizans imparatorluğu , Anadolu Selçuklu devleti , Osmanlı , Timur devleti ve Dulkadiroğullarına ev sahipliği yapmıştır. Şehir 1071 Malazgirt savaşı ile önce Anadolu Selçuklu devletinin himayesine sonrasında 1515 ile de Yavuz sultan selimin almasıyla Osmanlı devletine geçmiştir. Şehrin ekonomisine biraz göz atarsak ilk göze çarpan ürün kayısı olmaktadır. Bu ürün aynı zamanda bir çok insana istihdam fırsatı sunmaktadır. Dünyanın kayısı ihtiyacı yüzde 70-80 Malatya dan karşılanmaktadır. Bu durum malatyanın önemini oldukça arttırmakta ve ülkemizin ekonomik kalkınmasına olumlu katkı sağlamaktadır. Bir çok imparatorluğa ev sahipliği yapmış bu kenti ziyaret etmek için en uygun en ucuz ve en avantajlı fiyatlar ile Türk hava yolları , pegasus , OnurAir , SunExpress , Anadolujet ve  AtlasGlobal ile www.türkiyeucakbileti.com online adresinden uçak bileti alabilir yada 0850 303 82 80 müşteri hizmetleri numarasından 7/24 yararlanabilirsiniz.

 

Malatya Uçak Bileti

Malatya Uçak Bileti


Malatya havalimanı 1941 yılında hizmete açılmış olup sivil ve askeri kategori içerisinde yer almaktadır.  Havalimanı 2007 yılından itibaren uluslararası uçuşlara açılmıştır. Havalimanına ulaşım belediye otobüsleri , havaş otobüsleri ve ticari taksiler ile sağlanmaktadır. En ucuza ,en uygun ve en avantajlı uçak bileti için Türk hava yolları , pegasus , OnurAir , SunExpress , Anadolujet ve  AtlasGlobal ile www.türkiyeucakbileti.com online adresinden uçak bileti alabilir yada 0850 303 82 80 müşteri hizmetleri numarasından 7/24 yararlanabilirsiniz.

Malatya Ulaşım

Malatya Ulaşım

Şehir içinde otobüsler , trambüs  , dolmuş ve taksiler vatandaşlarına ulaşım hizmeti sağlamaktadır. İl merkezlerine ve ilçelere ulaşım oldukça gelişmiştir. Elektrikli toplu taşıma aracı olan trambüs Türkiye’de elektrikli toplu taşımalarda türünün tek örneği. Bu durum Malatya da çevre kirliliği konusunda ne kadar hassas olunduğunun bir göstergesidir. Toplu taşımalarda bilet fiyatlarının oldukça uygun , ucuz ve avantajlı olması toplu taşıma araçlarının kullanımı da teşvik etmektedir.