Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Konya Gezilecek Yerler1.Konya Tropikal Kelebek Bahçesi

Konya Selçuklu Belediyesi’nin çalışmaları ile 2015 yılında halkın hizmetine sunulan Kelebek Bahçesi binlerce kelebek türüne doğal ortam oluşturmaktadır. Avrupa’nın en büyük tropikal kelebek bahçesi olma özelliğine sahip olan mekân ülkemizin ilk ve tek kelebek bahçesi olarak hizmet sunmaktadır. Hafta içi ve hafta sonu hizmet veren bahçeye en uygun fiyatlarla yıl boyu giriş yapabilirsiniz.

2.Mevlana Müzesi

1299 yılında Konya’ya göçen Mevlana Horasan’ın Belh şehrinde dünyaya gelmiştir. Dönemin ünlü İslam düşünürlerinden olan babası Bahaeddin Veled ile Konya’ya yerleşen Mevlana Celaleddin Rumi tasavvuf şiirleri ve Mevlevilik tarikatı ile tanınmaktadır. Mevlana Dergâhına yani günümüzdeki müzeye ilk defnedilen kişi Mevlana’nın babası olmuştur. Daha sonra Mevlana’da vefat edince babasının yakınına defnedilmiştir. Günümüzdeki türbe şekli Mevlana’nın oğlu ve müritleri tarafından oluşturulmuştur.

3.Çatalhöyük

Konya’nın Çumra ilçesinde mevcut olan antik kent Unesco Dünya Mirası Listesinde yer almaktadır. Hızlı tren ile ulaşım sağlayabileceğiniz Çatalhöyük’te ilk tarımcı topluluklar ikamet etmiştir. Çatalhöyük’te en dikkat çekici dönemin uygulaması ölülerinde hane içerisinde toprağa verilmesidir. Çatalhöyük’teki evlere o dönemlerde evlerin çatısından giriş yapılması ziyaretçilerin en çok dikkatini çeken detaydır. Bölgede bulunan birçok eseri Konya Arkeoloji Müzesinde görme imkânına sahipsiniz.

4.İnce Minareli Medrese

Selçuklu Devleti mimari yapısının günümüze ulaşan en güzel örneklerinden olan İnce Minareli Medrese Konya’nın Selçuklu ilçesinde yer almaktadır. Selçuklu Dönemi taş işçiliği sanatının en nadide eserlerinden biri olan medrese o dönem Hadis ilminin öğretilmesi için Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından imar ettirilmiştir. Ahşap kapı işlemeleriyle de ziyaretçilerinin dikkatini çeken medrese, 5 TL gibi çok uygun bir fiyata ziyaret imkânı sunmaktadır.

 

  

 

KONYA HAKKINDA


Türkiye’nin yüz ölçümü açısından en büyük şehri olma özelliği taşıyan Konya, ülkemizin nüfus yoğunluğu bakımından en kalabalık yedinci şehridir. Dünya’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Çatalhöyük Konya il sınırlarında yer almaktadır. Çatalhöyük 2012 yılında Unesco Dünya Mirası listesine girerek küresel çapta dikkatleri üzerinde toplamıştır. Konya geçmişte Anadolu Selçuklu Devleti’nin zirveye ulaştığı dönemlerde başkent olmuştur. Anadolu Selçuklu Devleti döneminde başkent olması sebebiyle kent geçmişten bu yana Anadolu’nun en gelişmiş şehirlerinden olmuştur. Günümüzde sanayi sektöründe ciddi ekonomik katkısı bulunan Konya, Süper Lig’de bir futbol kulübüne sahiptir. Doğası ve tarihi geçmişi ile yerli yabancı ziyaretçilere kapılarını açan Konya, Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin türbesini muhafaza etmesi ile inanç turizminde de önemli bir yer oluşturmaktadır. Tarih boyunca birçok güçlü medeniyete yurt olan Konya, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait mimari yapılarla dikkat çekmektedir. Kaplıcaları, yeşil piknik alanları, gölleri ile Anadolu’da bir küçük cenneti andıran Konya verimli topraklarıyla da ülke tarımında önemli bir role sahiptir. Her yıl Şeb-i Arus Mevlana’yı anma gününün Konya’da düzenlendiğini bir kez daha hatırlatmak isterim. Anma gününe yurt içi ve yurt dışından birçok misafir ilgi göstermektedir.

Konya Uçak Bileti

Uçak Bileti

Tüm büyük şehirlerimizden Konya Havalimanı’na tarifeli uçaklarla ve direkt bir şekilde seyahat edebilmektesiniz. Konya Havalimanı’na en fazla sefer düzenleyen havayolu şirketimiz Türk Havayolları’dır. Sun Express, THY, Anadolujet, Onur Air, Pegasus, Atlas Global gibi birçok havayolu şirketinin en ucuz fiyatlarından yararlanmak için www.turkiyeucakbileti.com adresini 7/24 ziyaret edebilirisiniz ve 3D Secure sistemi ile güvenli bir şekilde alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. 0850 303 82 80 numaralı çağrı merkezimizden de 3D Secure güvenlik sitemi ile en uygun fiyatlara uçak bileti satın alabilirsiniz. Taksitli ödeme olanağınızın da mümkün olduğu satış kanallarımıza 7/24 ulaşarak kampanyaları ve en uygun fiyatları sorgulayabilirsiniz.

Konya Uçak Bileti Bağaj Hakları:

Yurt İçi Uçak Bileti Alırken Eco Fly, Extra Fly, Prıme Fly olarak ayrılmaktadır bu uçuşların özelliği

·         Eco Fly; Extra Bonus Mil Puan   Standart Koltuk Seçimi izin vermemektedir ayrıca iptal ve iade sağlamaz.

Yolcu Yetişkin  El Bagajı 8 KG  Bagaj 15 KG

·         Extra Fly; Bonus Mil Puan : 250  Standart Koltuk Seçimi  İptal/Değişiklik Kuralları

YolcuYetişkin El Bagajı8 KG  Bagaj20 KG

·         Extra Bonus Mil Puan : 500  Standart Koltuk Seçimi   İptal/Değişiklik Kuralları

YolcuYetişkin  El Bagajı8 KG  Bagaj25 KG

 

Online Checkin İşlemi;

Online Uçak Bileti İşlemlerinizde Check-in İşleme Türk Hava Yolları  (THY)  ve Anadolujet , Pegasus ( Flypgs) , Sunexpress ,Onur Air (Onur Hava Yolları), Atlasglobal hava yolları şirketlerinde check-in işlemi 24 saat öncesinden yapılmaktadır ücretli olarakta check-in işlemini bilet alırken sağlamanız mümkündür.

 

Konya Ulaşım;

Ulaşım

Konya iline karayolu, demiryolu, hızlı tren, havayolu gibi birçok ulaşım şekli ile birlikte kolayca ve en uygun fiyatlara seyahat edebilmektesiniz. Büyük şehirlerimizden Konya Havalimanı’na direk tarifeli en ucuz uçak biletlerini takip ederek hızlı bir seyahat sağlayabilirsiniz. İstanbul’dan ve Ankara’dan hızlı tren ile birlikte de en uygun fiyatlarla Konya’ya ulaşma olanağına sahipsiniz.Konya Uçak Bileti Satın Almak için web adresimizden sorgulama yapabilirsiniz tüm hava yolları ucuz uçak bileti fırsatları.

Konya Havalimanı;

Havaalanı şehre 10 km uzaklıktadır. Uçak Bileti satın alırken Konya havalimanı kodu olarak kya yazarak aratabilirsiniz. Havalimanında bulunan tek pist tüm kalkışlara uygun olup çokça tercih edilmektedir.Uçak Bileti alırken konya havalimanından yurt içi ve yurt dışı uçak bileti satın alabilirsiniz.

Konya Havaalanına Ulaşım:

Şehre yakınlığı ile otobüs ve taksiler tercih edilirken havaş ve havataş ile de yolculuk yapmanız mümkündür Konya’nın yanı sıra Karaman şehrinin de geçiş güzergahında bulunan havalimanı uzak şehirlere de geçiş sağlamaktadır şehirlere ulaşımı yurt içi otobüs seferleri ile de tamamlamanız mümkündür. Otogar ve Tren garına 30 dakika uzaklıkta olan Konya Havalimanı Hızlı şehir değişiklilklerinizde sizlere güvenli yolculuk sağlamaktadır.