Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Kahramanmaraş Gezilecek Yerler


Kahramanmaraş Doğal Güzellikleri

Kahramanmaraş’ın birçok doğal güzellikleri pek çok ziyaretçi tarafından değerlendirilmektedir. Çokran Şelalesi, Fırnız mesire yeri, Tekir Yeşilgöz mesire yeri, Maraş’ın ziyaret edilmesi gereken ünlü doğal güzellikleri arasındadır. Maraş’ın Çokran Şelalesi Merkez ilçeye bağlıdır. Bu u Şelale ulaşımı oldukça kolaydır. Şehrin önemli yerlerinden biri olan Fırnız mesire alanı çam ormanları arasında muhteşem güzelliği olan bir alandır. Ayrıca Maraş Göksün karayolunun 55 kilometre ötesinde yer alan Tekir Yeşilgöz Mesire Alanı da pek çok ziyaretçinin ilgi odağı halindedir. Maraş’ta bulunan Kapıçam Tabiat Parkı da Türkiye’nin 30. Tabiat Parkı olarak ilan edilmiş olan bir parktır. Oldukça büyük alanda olan bu Park pek çok ziyaretçinin Uğrak yeridir. Ayrıca Maraş’ta Kazma Bağları, Kumaşır Gölü çok fazla ziyaretçi alan doğal güzelliklerdendir. Kahramanmaraş uçak bileti satın alarak şehri ziyaret edebilirsiniz.

Kahramanmaraş Tarihi Yerler

Kahramanmaraş’ın tarihi milattan önce 2 yüzyıla dayanmaktadır. Bu yüzden de bünyesinde pek çok tarihi alan bulundurur. Maraş’ta gezilebilecek tarihi alanlar arasında en başta Eshab-ı Kehf Külliyesi sayılmaktadır. Bu külliye Afşin ilçesinde bulunmaktadır. 7 arkadaşa ithaf olarak inşa edilen bu külliye antik çağdan beri kutsal sayılmaktadır. Kur’an-ı Kerim’de de Ashabı Kehf geçmektedir. Maraş’ta ziyaret edilecek diğer tarihi yerlerden bir tanesi Kahramanmaraş Taş Medresedir. Bu medresede Maraş’taki Ulu Cami’ye yakın bir konumdadır. Maraş’taki diğer gezilecek Turizm bölgelerinden bir tanesi de Döngel Mağarasıdır. Benzersiz güzelliği ve de fantastik ortamı ile pek çok ziyaretçi Döngel Mağarası’nı çok beğenmektedir. Maraş'taki en önemli tarihi yapılardan bir tanesi de Kahramanmaraş Ulu Cami dir. Maraş'ta Ulu cami'den başka Elbistan Ulu Cami, Kahramanmaraş Müzesi, Hurman Kalesi tarihi yerler arasında sayılabilmektedir

Kahramanmaraş Doğal Kaynaklar

Maraş’ın tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra Doğal suları da bulunmaktadır. Maraş’ta bulunan doğal güzellikler Ekinözü içmeleri, Büyükkızılcık içmesi sayılmaktadır. Kahramanmaraş Büyükkızılcık içmesi Maraş'ın Göksun ilçesinde bulunmaktadır. Göksun ilçesi 16 metre uzaklıktadır. Maraş'ta bulunan Ekinözü içmeleri üç kaynaktan oluşmaktadır. İl merkezinden 150 kilometre uzaklıkta bulunan bu İçmeler ziyaretçi almaktadır. Bu içmeleri Kahramanmaraş Uçak Bileti satın alarak ziyaret edebilirsiniz.


Kahramanmaraş Hakkında

Kahramanmaraş Türkiye’nin doğuya yakın bir bölgesinde bulunan güzel bir ildir. Çoğu kişi Kahramanmaraş’ı doğuda zannetse de aslında Kahramanmaraş Akdeniz bölgesindedir. Tarih çağları boyunca farklı uygarlıkları bünyesinde barındırmış olan Kahramanmaraş çok geniş bir tarihe sahiptir. Maraş 7 Şubat 1973 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinin aldığı karar ile kahraman unvanını almıştır. Maraş'ın tarihi ve doğal birçok gezilecek yerleri bulunmaktadır.

Kahramanmaraş Uçak Bileti

Kahramanmaraş Uçak Bileti

Maraş'a gidebilmek için farklı ulaşım yollarını kullanabilmek mümkün. Kahramanmaraş uçak bileti temini konusunda firmamızdan yardım alabilirsiniz. Maraş Havalimanı ile yurt içi ve yurt dışından pek çok ziyaretçi gelmektedir. Firmamızın online sitesinden veya direk firmamızdan bilet temini konusunda yardım almanız mümkündür.Tüm Hava Yolları ucuz uçak bileti seçenekleri web adresimizde bulabilirsiniz. Online Uçak Bileti almak için beklemeyin www.turkiyeucakbileti.com adresinden hemen uçak bileti satın alın. Dilerseniz 0 850 303 82 80 Müsteri Hizmetlerini arayarak size en uygun uçak biletine sahip olabilirsiniz.

Kahramanmaraş’a Ulaşım

Kahramanmaraş’a Ulaşım

Kahramanmaraş’a ulaşım için iki farklı seçeneğiniz bulunmaktadır. Özel aracınız ile ulaşım sağlayabileceğiniz gibi otobüs firmaları tarafından düzenlenen otobüs seferlerinden de yararlanarak ülkemizin birçok ilinden direk olarak ulaşım sağlamanız mümkün. Hızlı bir ulaşım sağlamak istiyorsanız Kahramanmaraş uçak bileti alabilirsiniz. Havayollarını tercih ederek ulaşım sağlamak isteyenler en uygun uçak bileti fırsatlarından yararlanmak için bizleri tercih edebilirler. Kahramanmaraş havalimanı ile Kahramanmaraş şehir merkezi arasında 40 kilometrelik bir mesafe bulunmaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için taksi, araç kiralama, toplu taşıma araçları kullanılabilmektedir. Bütün bilet işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek için bizleri her zaman tercih edebilirsiniz.