Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

İstanbul Gezilecek Yerler

Binlerce yıllık tarihiyle ve mimarisiyle İstanbul gezilecek yerler olarak birçok tarihi alana ve mimari görüntüyü içerisinde barındırıyor. Sahip olduğu ihtişamı ve görüntüsü ile İstanbul gezi listesinde önemli mekanları inceleyebilirsiniz.

Ayasofya

27 aralık 537 de ibadete açılan bu kutsal yapı 916 yıl kilise olarak kullanıldıktan sonra 1453 tarihinde Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul u fethetmesiyle camiye çevrilmiş ve 482 yıl cami olarak kullanılmıştır.1934 yılında müze haline getirilen bu tarihi yapı sadece görkemi ve mimarisiyle değil sahip olduğu Bizans mozaik sanatıyla da görülmesi gereken bir müzedir.

Topkapı Sarayı

Kıtalara hükmeden sayısız zaferler kazanan Osmanlı imparatorluğunun yönetildiği, sultanların, şehzadelerin ve ailelerin yaşadığı bu görkemli yeri ziyaret ederek kendinizi o dönemin içinde hissedebilir ve zamanda yolculuk yapabilirsiniz. Harem bölümü, hırka-ı saadet dairesi ve has oda bölümü ,babüs saadet bölümü ve köşkler bahçesi sizi o döneme gizemi ve merakı ile götürecektir mutlaka ziyaret edilecek mekanların başında gelen bu yeri ziyaret ediniz.

Kapalı Çarşı

Turistlerin Grand Bazaar olarak adlandırdığı kuyumcularıyla ünlü Beyazıt’ta yer alan bu çarşıda alışveriş yaparak sadece somut araçlar elde etmekle kalmamış olacaksınız aynı zamanda bu çarşının eski ruhunu yansıttığına şahitlik edeceksiniz.

Bozdoğan su kemeri

Roma ve Bizans döneminde inşa edilen bu yapı İstanbul’daki sarayların ,hamamların ve Yerebatan sarnıcının su ihtiyacını karşılamak için kurulmuştur. Osmanlıda birçok padişahın onarımını gerçekleştirdiği bu yapı ziyaret edilmeye değer.

Galata Kulesi

İstanbul’un görüntüsünü süsleyen ve şehre farklı bir mizansen katan bu yapı 582 yılında inşa edilmiştir. Kule 16.yüzyılda zindan olarak kullanılmakla birlikte 1717 itibariyle gözleme kulesi olarak kullanılmıştır. Haliç ve İstanbul boğazının seyredilebildiği , kuleye çıkanların sonunda evlenecekleri rivayetinin bulunduğu bu yapıyı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Yedi Kule Zindanları

Yapı aslında ismiyle anıldığı gibi bir zindan inşa etme amacıyla kurulmamış olup Bizans döneminde Bizans İmparatorluğuna misafir gelen kralları ağırlamak için oluşturulmuştur. Fatih sultan Mehmet döneminde askeri garnizona dönüştürülmüştür Bu durum  Bizans ve Osmanlı uygarlıklarını bütünleştirmiştir.

Dolmabahçe Sarayı

1856 yılında Abdülmecit tarafından yaptırılan saray batı mimarisini bünyesinde barındırmaktadır. Türkiye’nin en büyük sarayı olma özelliğine sahip olan bu yapıyı görmemeniz için hiçbir sebep yok.

Kız Kulesi

İstanbul’un nazlı ve bir o kadar naif yapısı olan kız kulesi Üsküdar’da Bizans döneminden kalan tek yapıdır. Tarihiyle ve şehre kattığı romantik havayla kız kulesi bireylere eşlerine evlenme teklifi yapma imkanı da sunuyor. Yerli ve yabancı bir çok turistin oldukça yoğun ilgi gösterdiği bu yapıyı ziyaret etmek için belirli bir ücret karşılığında tekneyle kız kulesini yakından görebilirsiniz. Önceden rezervasyon yaptırmanız gerekecek bölümü restoran kısmı olacaktır.

Sultan Ahmet Cami

1609-1617 yılları arasında  I. Ahmet tarafından yaptırılan Sultan Ahmet cami 6 minareden oluşmakta ve zarafetiyle Ayasofya’nın karşısında yer almaktadır. Osmanlının en önemli eserlerinden biri olan bu camiye yakından şahit olmalısınız.

Pierre Loti Tepesi

Nostaljiye aşık olanlar ve o ruhu yakalamak isteyen insanlar için bu güzide mekan güzel bir seçenektir. Teleferikle Pierre loti tepesine çıkabilirsiniz. Atmosferiyle ve manzarasıyla sizleri hayran bırakacaktır.

Çamlıca Tepesi

Bizlere Hem boğazı hem de Marmara denizini görme fırsatı sunan bu muazzam tepede yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir ayrıca civarda bulunan bu muhteşem manzaraya sahip kafelere de uğrayabilirsiniz.

Otağtepe Parkı

Fotoğraf çekmeyi sevenler için Rumeli hisarını ve Fatih Sultan Mehmet köprüsünü kadraja alabileceğiniz bu yer çok uygun olmakla birlikte civarında güzel serpme kahvaltı seçeneklerinin de bulunması Otağ tepe parkını eşsiz kılıyor .Bu güzel yere gitmek için Üsküdar dan 15M hatlı otobüse, Kadıköy den 14M hatlı otobüse binebilirsiniz.

Bakırköy Botanik Parkı

İstanbul un en büyük parklarından biri olan bu yer çocuk parkları ve güzel çimenlikleriyle hoş bir vakit geçirebileceğiniz sıcak bir mekan. Temiz hava almak isteyenler için kaçırılmaması gereken bir yer.

Belgrad Ormanı

İstanbul un temiz hava kaynağı diyebileceğimiz bu orman bizlere hem piknik aktivitesi sunmakta bunun yanında yürüyüş ve koşu fırsatı vermektedir. Gür ve sık ormanıyla çeşmeleri ile  insanları kendine aşık eden Belgrad’ı ziyaret edebilirsiniz.

Emirgan Korusu

Renk renk lale çeşitleriyle görsel bir şölen veren bu koru İstanbul boğazını manzarasına dahil etmekte. Her mevsimi ile ayrı bir görsel zevk sunan bu koruyu mutlaka ziyaret etmelisiniz.

İstanbul Hakkında

Cazibesiyle bir çok ülkenin ilgi odağı olan İstanbul doğu ve batı roma imparatorluğuna başkentlik yapmıştır.1453’te Fatih Sultan Mehmet’in bu kadim şehri fethetmesiyle Osmanlının başkenti olmuştur. O zamandan bu zamana sürekli yaşayan ve gelişen bu şehrin  Asya ve Avrupa arasında köprü olması bu şehre verilmiş bir hediye denebilir. Aynı zamanda sanayinin ve istihdamında bir hayli gelişmesi bu şehre göç akınlarını hızlandırmıştır. Bu nedenle ki günümüz itibariyle nüfusu 15 milyon civarındadır. Aynı zamanda Galata kulesi, Rumeli hisarı, Hipodrom ve Çemberlitaş gibi sahip olduğu mimari yapılarıyla bizleri geçmişe götürmektedir. Kültürel ve tarihsel açıdan zengin olan bu şehir sürekli olarak yenilenerek popülerliğini korumaktadır.

İstanbul Uçak Bileti

Turizm başkenti İstanbul şehrin de  3 tane havalimanı bulunmaktadır. Dünyanın en büyük havalimanı olan İstanbul Yeni Havalimanı 29 ekim 2018 tarihinde faaliyete açılmıştır. 6 birbirinden bağımsız pist ve 500 uçak kapasitesi ile 70 bin araçlık açık ve kapalı otopark 200 milyon yolcu taşıma kapasitesinin dışında duş alanları konaklama ile beraberinde yemek ve otelleri de içinde bulundurmasıyla sadece dünyanın en büyük havalimanı değil aynı zamanda dünyanın en konforlu havalimanı olma özelliğine sahiptir.

İstanbul Uçak Bileti

İstanbul uçak bileti seçenekleri ile birçok destinasyona aktarmalı ve aktarmasız uçak bileti satın alabilirsiniz. İstanbul bilet seçeneklerinde iç hat uçuşları ve yurt dışı uçak bileti seçenekleri ile 7 gün 24 saat dilediğiniz rotaya uçuş gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul ucuz uçak bileti ile karşılıklı olarak tüm havayolları uçak bileti sorgulamaları ile sizlerde bilet satın alabilirsiniz. 

İstanbul Uçak Bileti Seçeneklerinde Hangi Hava Yolları Bulunmaktadır?

İç Hat Uçuşlarında İstanbul uçak bileti seçeneklerinde Türk Hava Yolları ( THY ), Onur Air Havayolları, Pegasus Hava Yolları, Anadolujet havayolları, SunExpress Havayolları gibi pek çok havayolları tercihinden faydalanabilirsiniz.

Havayolları Seçenekleri Nelerdir?

İstanbul uçak bileti seçeneklerinde tüm havayolları seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz. İstanbul'dan direk ve aktarmalı olarak uçak bileti satın alabileceğiniz birçok destinasyon bulunmaktadır. Tüm havayolları yurt dışı ve yurt içi uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabilir ve satın alabilirsiniz. Türk hava yolları ve Lufthansa, Azal Havayolları başta olmak üzere birçok havayolu sorgulaması yapabilirsiniz. Hava yolları uçak bileti sorgulamalarınızda tarih ve saat başta olmak üzere gidilecek ülke ve şehirlere göre fiyatlar değişiklik gösterebilir. Hava yolları bilet rezervasyonu seçimlerinizi seyahat öncesinde yapmanız sizlerin ekonomik uçak bileti satın almanızı kolaylaştıracaktır.

İstanbul'dan Hangi Şehirlere Direk Uçuş Gerçekleştirilmektedir?

İstanbul'dan direk olarak uçuş sorgusu yapabileceğiniz uçuş noktaları yurt içi ve yurt dışı uçak bileti olarak iki ayrı bölümde gerçekleştirilmektedir. İstanbul yeni havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen havalimanı dış hatlar kısmından kontuar girişi sağlayarak uçuş yapabileceğiniz şehir ve ülkeler:

İstanbul yurt içi uçak bileti ve uçuş noktaları şu şekildedir:

Adana, Ağrı, Alanya - Gazipaşa, Ankara, Antalya, Batman, Bingöl, Bodrum - Muğla, Çorlu - Tekirdağ, Dalaman, Denizli, Diyarbakır, Edremit - Balıkesir, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hatay, Hopa, Iğdır,  İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kayseri, Konya, Malatya, Mardin, Merzifon - Amasya, Muş, Ordu - Giresun, Samsun, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Van 

İstanbul yurt dışı uçak bileti ve uçuş noktaları şu şekildedir:

Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Bosna-Hersek, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Kosova, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Macaristan, Makedonya, Moldova, Norveç, Romanya, Rusya, Sırbistan, Ukrayna, Yunanistan

Türkiye Uçak Bileti Sorgulamalarında Direk Olarak Uçuş Sağlayabileceğiniz Şehirler

Türkiye uçak bileti rezervasyonlarında İstanbul uçak bileti, İzmir uçak bileti ve Ankara uçak bileti rezervasyonları ile direk uçuş yapılan başlıca şehirlerimizdir. Adana, Gaziantep ve Trabzon gibi illerimizden sadece belirli ülkelere direk uçuş sağlanmaktadır. 

İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul uçak bileti fiyatları ve İstanbul uçak bileti sorgulama seçeneklerinden anında haberdar olabilirsiniz! Turkiyeucakbileti.com web adresinde bulunan üye ol seçenekleri ile sizlerde İstanbul ucuz uçak bileti kampanyalarından faydalanın. Bulunduğunuz konumdan İstanbul uçak bileti fiyatları ve popüler havayollarını sorgulayarak bilet fiyatlarını görüntüleyebilirsiniz. Uçak bileti fiyatları anlık veya tarih talebinize göre değişiklik gösterebilir. İstanbul uçak bileti seçenekleri anlık olarak uçuş yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir bu durum uçak bileti satış veya rezervasyon durumuna göre belirlenmektedir. 

İstanbul Uçak Bileti Satın Alma Seçenekleri

İstanbul uçak bileti satın alma ve diğer yurt içi uçak bileti satın alma işlemlerinizi turkiyeucakbileti.com web adresinden hızlıca tamamlayabilirsiniz.  Birçok ve farklı lokasyonu 7 gün 24 saat online olarak karşılaştırabilir ve İstanbul ucuz uçak bileti sorgulaması ile hızlıca rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul uçak bileti telefon ile destek alarak 0 850 303 82 80 müşteri hizmetlerinden detaylı bilgi alabilir veya telefon ile uçak bileti satın alabilirsiniz. 

İstanbul'a Ulaşım

İstanbul karayolu ve deniz yolu ulaşımı açısından gelişmiş bir şehirdir. Minibüs, otobüs, metro, tramvay ve Marmaray oldukça kara ulaşım araçlarıdır. Avrupa ve Asya arasında bazı bölgelerde ve adalar arasında vapur seferleri gerçekleşmektedir. İstanbul da 3 havalimanı bulunmaktadır. Avrupa yakasında Atatürk havalimanı, İstanbul havalimanı bulunmakta Anadolu yakasında ise Sabiha Gökçen havalimanı yer almaktadır. Havaist ve metro havalimanından kente hizmet sağlamaktadır. Atatürk havalimanına ulaşmak için yeni kapı metro hattını kullanabilir aynı zamanda taksi ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Yeni kapı metro hattına Anadolu yakasından Marmaray’ı kullanarak ulaşabilir. Avrupa yakasından metro tramvay ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Sabiha gökçen havalimanına ise Kadıköy ve taksimden kalkan havaist ile ulaşabilirsiniz.

İstanbul Yeni Havalimanı’na Ulaşım

HAVAŞ: Havayolu şirketlerinin anlaşmalı servis sağlayıcısı olan Havaş’la en uygun fiyata seyahat etmek ve sefer bilgilerini öğrenmek için 444 26 56 numaralı çağrı merkezinden havaş servisleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Ulaşım

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Taksim’e 42 km Kadıköy’e 29 km, Gebze’ye yaklaşık 30 km mesafededir. Asya yakasında Kozyatağı, Kadıköy ve Bostancı gibi semtlerden belediye otobüsleri en ucuz ulaşım araçlarındandır. Asya yakasındaki birçok semtten Sabiha Gökçen Havalimanı’na İETT seferleri İstanbul Kart ile en uygun fiyatlara sağlanmaktadır. 

Havalimanı Otopark

İstanbul Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında bulunan ücretli otoparkları tercih edebilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanın da dilerseniz is parkları da kullanarak düşük ödeme seçenekleri ile araçlarınızı otoparklara bırakabilirsiniz.