En Uygun & Ucuz İstanbul İzmir Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
26
Paz
27
Pts
28
Sal
29
Çar
30
Per
31
Cum
01
Cts
02
Paz
03
Pts
04
Sal
05
Çar
06
Per
07
Cum
08
Cts
09
Paz
10
Pts
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

İstanbul İzmir Gezilecek Yerler

İstanbul Gezilecek Yerler:

Binlerce yıllık tarihiyle ve mimarisiyle İstanbul bizlere gezip görülecek bir çok yer sunuyor. Sahip olduğu gücün farkında olan bu ihtişamlı ve ihtiraslı şehir sahip olduğu güzellikler ile insanları büyülemeye devam ediyor. İşte bu güzellikleri sizlere sunuyorum…

 

Ayasofya

27 aralık 537 de ibadete açılan bu kutsal yapı 916 yıl kilise olarak kullanıldıktan sonra 1453 tarihinde Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul u fethetmesiyle camiye çevrilmiş ve 482 yıl cami olarak kullanılmıştır.1934 yılında müze haline getirilen bu tarihi yapı sadece görkemi ve mimarisiyle değil sahip olduğu Bizans mozaik sanatıyla da görülmesi gereken bir müzedir.

Topkapı sarayı

Kıtalara hükmeden sayısız zaferler kazanan Osmanlı imparatorluğunun yönetildiği, sultanların, şehzadelerin ve ailelerin yaşadığı bu görkemli yeri ziyaret ederek kendinizi o dönemin içinde hissedebilir ve zamanda yolculuk yapabilirsiniz. Harem bölümü, hırka-ı saadet dairesi ve has oda bölümü ,babüs saade bölümü ve köşkler bahçesi bölümü sizleri o döneme götürmede yardımcı olacaklardır.

 

Kapalı Çarşı

Turistlerin Grand Bazaar olarak adlandırdığı kuyumcularıyla ünlü Beyazıt’ta yer alan bu çarşıda alışveriş yaparak sadece somut araçlar elde etmekle kalmamış olacaksınız aynı zamanda bu çarşının eski ruhunu yansıttığına şahitlik edeceksiniz.

 

Bozdoğan su kemeri

Roma ve Bizans döneminde inşa edilen bu yapı İstanbul’daki sarayların ,hamamların ve Yerebatan sarnıcının su ihtiyacını karşılamak için kurulmuştur. Osmanlıda birçok padişahın onarımını gerçekleştirdiği bu yapı ziyaret edilmeye değer.

 

 

Galata kulesi

İstanbul’un görüntüsünü süsleyen ve şehre farklı bir mizansen katan bu yapı 582 yılında inşa edilmiştir. Kule 16.yüzyılda zindan olarak kullanılmakla birlikte 1717 itibariyle gözleme kulesi olarak kullanılmıştır. Haliç ve İstanbul boğazının seyredilebildiği , kuleye çıkanların sonunda evlenecekleri rivayetinin bulunduğu bu yapıyı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

Yedi kule zindanları

Yapı aslında ismiyle anıldığı gibi bir zindan inşa etme amacıyla kurulmamış olup Bizans döneminde Bizans İmparatorluğuna misafir gelen kralları ağırlamak için oluşturulmuştur. Fatih sultan Mehmet döneminde askeri garnizona dönüştürülmüştür Bu durum  Bizans ve Osmanlı uygarlıklarını bütünleştirmiştir.

 

Dolmabahçe sarayı

1856 yılında Abdülmecit tarafından yaptırılan saray batı mimarisini bünyesinde barındırmaktadır. Türkiye’nin en büyük sarayı olma özelliğine sahip olan bu yapıyı görmemeniz için hiçbir sebep yok.

 

Kız kulesi

İstanbul’un nazlı ve bir o kadar naif yapısı olan kız kulesi Üsküdar’da Bizans döneminden kalan tek yapıdır. Tarihiyle ve şehre kattığı romantik havayla kız kulesi bireylere eşlerine evlenme teklifi yapma imkanı da sunuyor. Turistlerinde oldukça yoğun ilgi gösterdiği bu yapıyı ziyaret etmek için belirli bir ücret karşılığında tekneyle kız kulesini yakından görebilirsiniz.

 

Süleymaniye cami

1551-1557 tarihinde yılları arasında mimar Sinan tarafından yaptırılan yapı Beyazıt’ta yer almaktadır.Süleymaniyekülliyesi,hastahane,Medreseler,hastahane,hamam,kütüphane,Süleymaniye cami tarafından çevrelenmektedir.

 

 

Sultan Ahmet cami

1609-1617 yılları arasında  I. Ahmet tarafından yaptırılan Sultan Ahmet cami 6 minareden oluşmakta ve zarafetiyle Ayasofya’nın karşısında yer almaktadır. Osmanlının en önemli eserlerinden biri olan bu camiye yakından şahit olmalısınız.

 

 

Eyüp Sultan cami

Haliçte yer alan bu caminin önemi Hz Muhammed(Sav) zamanında yaşayan Eyüp el Ensari’nin İstanbul kuşatması sırasında şehit düşerek bu caminin yanına defnedilmiş olmasıdır.  Aynı zamanda bu camide Fatih Sultan Mehmet dahil bir çok padişahın kılıç kuşanma törenleri yapılmıştır.

 

Pierre loti tepesi

 

Nostaljiye aşık olanlar ve o ruhu yakalamak isteyen insanlar için bu güzide mekan güzel bir seçenektir. Teleferikle Pierre loti tepesine çıkabilirsiniz. Atmosferiyle ve manzarasıyla sizleri hayran bırakacaktır.

 

Çamlıca tepesi

Bizlere Hem boğazı hem de Marmara denizini görme fırsatı sunan bu muazzam tepede yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir ayrıca civarda bulunan bu muhteşem manzaraya sahip kafelere de uğrayabilirsiniz.

 

Otağtepe parkı

Fotoğraf çekmeyi sevenler için Rumeli hisarını ve Fatih Sultan Mehmet köprüsünü kadraja alabileceğiniz bu yer çok uygun olmakla birlikte civarında güzel serpme kahvaltı seçeneklerinin de bulunması Otağ tepe parkını eşsiz kılıyor .Bu güzel yere gitmek için Üsküdar dan 15M hatlı otobüse, Kadıköy den 14M hatlı otobüse binebilirsiniz.

 

Bakırköy botanik parkı

İstanbul un en büyük parklarından biri olan bu yer çocuk parkları ve güzel çimenlikleriyle hoş bir vakit geçirebileceğiniz sıcak bir mekan. Temiz hava almak isteyenler için kaçırılmaması gereken bir yer.

 

Belgrad ormanı

İstanbul un temiz hava kaynağı diyebileceğimiz bu orman bizlere hem piknik aktivitesi sunmakta bunun yanında yürüyüş ve koşu fırsatı vermektedir. Gür ormanıyla ve çeşmeleri ile  insanları kendine aşık eden Belgrad’a uğramalısınız.

 

Emirgan korusu

Renk renk lale çeşitleriyle görsel bir şölen veren bu koru İstanbul boğazını manzarasına dahil etmekte. Her mevsim ayrı bir görsel zevk sunan bu koruyu mutlaka ziyaret etmelisiniz.


İzmir Gezilecek Yerler:

Kemeraltı çarşısı

Her gün 100-150 bin kişinin ziyaret ettiği modern mağazaların bulunduğu ,  hanların , hamamların , camilerin bulunduğu bu çarşı müşterilerini kendisine çağırıyor. 15 bin işyerinden oluşan bu çarşı dünyanın en büyük açık hava alışveriş alanıdır. Konak yada Çankaya dan kalkan toplu taşıma araçları sizi bu çarşıya ulaştıracaktır.

 

 

Tarihi saat kulesi

 

Fotoğraf çektirme ve buluşma için çok ideal bir yer olan bu kule Osmanlıdan izler taşımakla birlikte Cumhuriyet bayramında İzmirlilerin toplanıp kutlama yaptığı bir noktadır.

 

 

Tarihi asansör

58 metre yüksekliğinde olan bu mekan insanlara panaromik bir İzmir manzarası sunuyor. Terasında kafe ve restoranların bulunması müşterilerine dinlenme ve sohbet etme fırsatı sunuyor.

 

Kültür park

Çeşitli sanat etkinliklerinin düzenlendiği , lunapark , açık hava tiyatrosu , spor alanları , yürüyüş parkurları ve hayvanat bahçesinin bulunduğu bu yer oldukça canlı bir mekandır. Yoğun iş hayatının stresinden bunaldıysanız bu parka gitmenizi şiddetle tavsiye ederim.

 

Kordon sahil

Zamanın hızla akıp gittiği ve yoğun koşuşturmanın olduğu bu çağda rahatlamak ve zihninizi dinlendirmek istiyorsanız kordonun ferah çimlerine uzanıp gökyüzünü seyredebilir ve samimi seyyar satıcılardan sıcak bir çay içebilirsiniz. Aynı zamanda sağlığınız için yürüyüş ve koşuda yapabilirsiniz.

 

Arkeoloji müzesi

Önemli eserlere ev sahipliği yapan  bu müzede en dikkat çekici eserlerden biri olan efesin kurucusu olaraktan bilinen androklos’a ait bir heykel bulunmaktadır. Arkeolojiye ilginiz varsa ve genel kültürünüzü arttırmak istiyor iseniz bu müzeyi seyahat listenize eklemelisiniz.

 

 

 

 

Aşıklar şelalesi

Mükemmel manzarası , çınar ağaçları , mağaraları ve yemyeşil doğası ile insanları kendisine aşık bırakıyor. İsmini ise iki birbirini seven gencin her zaman buluştuğu , kızın babasının padişah oluşu ve erkeğin fakir oluşundan dolayı padişahın kızını vermek istememesinden kaynaklanan iki gencin üzüldüğü ve ağladığı hikayeden alıyor.

 

 

 

İstanbul İzmir Hakkında

                   İstanbul hakkında

Cazibesiyle bir çok ülkenin ilgi odağı olan İstanbul doğu ve batı roma imparatorluğuna başkentlik yapmıştır.1453’te Fatih Sultan Mehmet’in bu kadim şehri fethetmesiyle Osmanlının başkenti olmuştur. O zamandan bu zamana sürekli yaşayan ve gelişen bu şehrin  Asya ve Avrupa arasında köprü olması bu şehre verilmiş bir hediye denebilir. Aynı zamanda sanayinin ve istihdamında bir hayli gelişmesi bu şehre göç akınlarını hızlandırmıştır. Bu nedenle ki günümüz itibariyle nüfusu 15 milyon civarındadır. Aynı zamanda Galata kulesi, Rumeli hisarı, Hipodrom ve Çemberlitaş gibi sahip olduğu mimari yapılarıyla bizleri geçmişe götürmektedir. Kültürel ve tarihsel açıdan zengin olan bu şehri gezip görmek ve Sahip olduğu eşsiz boğaz manzarası karşısında ailenizle ve sevdiklerinizde güzel bir yemek deneyimi için www.turkiyeucakbileti.com  adresinden online olarak avantajlı ve ucuz uçak biletine sahip olabilir aynı zamanda 0850 303 82 80 müşteri hizmetleri numarasından 7/24 yararlanabilir, Türk hava yolları, Pegasus , Anadolujet, Sun Express ve Onur Air gibi firmalar ile İstanbul yeni havalimanı yada Sabiha gökçen havalimanından uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.           İZMİR HAKKINDA

Türkiye’nin 3.büyük kenti ve liman şehri olan İzmir iyonya kültürünü bünyesinde barındıran çağdaş bir şehirdir. Kültürel çeşitliliğiyle, sanatsal etkinlikleriyle , zengin tarihiyle , farklı yaşam tarzlarıyla dolu kadim bir şehir olan İzmir aynı zamanda termal turizm merkezidir. 4 milyonun üzerinde nüfusa sahip olan bu şehir bilim adamları , akademisyenler , sanatçılar ve öğrencilerin oldukça fazla olduğu bir şehirdir. Lüks restoranlar , kafeler , kitapçılar ve sanat atölyelerinin bulunması ve kordon boyu yürüyüş imkanı olması , antik yunanın izlerini taşıması şehri cazibeli hale getirmektedir. Doğa , kültür , deniz , sanat etkinlikleri ve zengin tarihinden faydalanmak isteyenler için en uygun fiyatlar ile Türk hava yolları , pegasus , Onur air , Sun Express , Anadolu jet ve  Atlas global ile www.turkiyeucakbileti.com   online adresinden uçak bileti alabilir yada 0850 303 82 80 müşteri hizmetleri numarasından 7/24 yararlanabilirsiniz.

İstanbul İzmir Uçak Bileti

İstanbul Uçak Bileti;

Turizm başkenti İstanbul sınırları içinde 3 tane havalimanı bulunmaktadır. Dünyanın en büyük Havalimanı olan İstanbul Yeni Havalimanı 29 ekim 2018 tarihinde faaliyete açılmıştır. 6 birbirinden bağımsız pist ve 500 uçak kapasitesi ile 70 bin araçlık açık ve kapalı otopark 200 milyon yolcu taşıma kapasitesinin dışında duş alanları konaklama ile beraberinde yemek ve otelleri de içinde bulundurmasıyla sadece dünyanın en büyük havalimanı değil aynı zamanda dünyanın en konforlu havalimanı olma özelliğine sahiptir. İç Hat Uçuşlarında Türk Hava Yolları Thy , OnurAir (Onur Hava Yolları ) , Pegasus Hava Yolları , FlyPgs  AnadoluJet , SunExpress , Atlasglobal en fazla kullanılan havayolu şirketleridir. Ayrıca  Qatar Airways , Emirates , Mahan Air,Lufthansa,Air Astana  Ukraine International  Airlines gibi dünyaca ünlü firmalar Yeni İstanbul Havalimanına uçak seferleri gerçekleştirmektedir. www.turkiyeucakbileti.com  olarak siz değerli müşterilerimize en uygun uçak bileti ve en ucuz uçak bileti fırsatları sunmaktayız. 3d Güvenlik Sistemi ile biletinizi en güvenli şekilde satın alabilirsiniz.En uygun İstanbul Uçak bileti için www.turkiyeucakbileti.com adresimiz üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp 7 gün 24 saat en ucuz İstanbul Uçak biletine sahip olabilirsiniz. Uygun ve güvenli uçuşun tek adresi www.turkiyeucakbileti.com İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Hem ticari açıdan hem de tarihi açıdan çok önemli bir kenttir. İki kıtayı birbirine bağlayan şehir turizm açısından da ülkemiz açısından önemli bir yere sahiptir. Yerleşim yeri olarak ise çok eski zamanlarda beri İstanbul’da yerleşim sürmektedir. Bu durum nedeni ile şehirse sayısız tarihi ve kültürel eser bulunmaktadır. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu ve Bizans İmparatorluğu tarafından birçok eser İstanbul’a kazandırılmış ve günümüzde eşsiz eserler görülebilmektedir. İstanbul uçak bileti alarak şehri ziyaret edebilirsiniz. Turkiye uçak bileti ile İstanbul’da gezilerinizin verimli geçmesi için gezilecek ve görülecek yerleri önceden tespit edip gezi planı çıkarmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Tarihi ve Kültürel mirasların yanı sıra restoran ve cafe gezi listesini sizler için derledik en iyi cafe ve restourant yazı rehberimize bakarak en iyi cafe ve restourantları görebilirsiniz. Turkiye’nin en büyük uçak bilet sitesi!  Turkiye’nin en büyük uçak bilet sitesi! İstanbul ucak bileti almak için sitemiz üzerinde bulunan sorgulama ekranından sizde uçak bileti sorgulayarak ucak bileti satın alabilirsiniz Kredi Kartı Taksit İmkanlarından Faydalanabilirsiniz. 3-D Güvenli Alışveriş Yöntemi İle hemen ucak bileti satın alın. 7 gün 24 saat 0 850 303 82 80 Müşteri Hizmetlerini arayarak ucak bileti satın alabilirsiniz.İzmir Uçak Bileti;

 

İzmir Tarihi ve Kültürel Mirası İle gezi severlerin en uğrak noktalarından birisidir. Karayolu sık kullanılmakla beraber Havayolu en fazla kullanılan ulaşım araçlarındandır.Deniz yolu ile de İzmir şehrine ulaşmanız mümkündür.Hava Yolunda çok gelişmiş bir uçuş ağına sahip olan şehir yurt içi uçak bileti olarak en fazla uçuş yapılan şehirlerdendir yurt dışı uçuşlarda özellikle Fransa Belçika ve Hollanda olmak üzere bir çok ülkeye de direkt uçuşlar sağlamaktadır. Ayrıca Sunexpress Hava Yollarının Merkez ofislerinden birisi de burada bulunmaktadır.İzmir uçak bileti olarak en fazla kampanya yapılan havayolu şirketleri şu şekildedir thy Türk hava yolları , Pegasus Hava Yolları , Anadolujet , Onur Hava Yolları , Atlasjet ( Atlasglobal ) yerli olarak iç hatlar da çokca tercih edilmektedir. İzmir Havaalanı şehre yakın olma konumunda bulunması sebebi ile yolcularına kolay ulaşım sağlamaktadır. Sizler de kolay uçak bileti almak için turkiyeucakbileti.com sitemizden hemen uçak bileti satın alabilirsiniz. 3 adım da ucuz uçak bileti satın almak için sitemizde bulunan sorgulama ekranında uçak bileti sorgulayın dilerseniz 0 850 303 82 80 Müsteri Hizmetlerimizi 7 gün 24 saat arayarak en uygun uçak bileti fırsatlarından yararlanın. Türkiyenin en geniş uçak bilet satış ağına sahip havayolu satış sitesi  www.turkiyeucakbileti.com !

 

İstanbul Ulaşım

İstanbul Ulaşım:

İstanbul karayolu ve deniz yolu ulaşımı açısından gelişmiş bir şehirdir. Minibüs , otobüs ,metro ,tramvay ve Marmaray oldukça kara ulaşım araçlarıdır. Avrupa ve Asya arasında bazı bölgelerde ve adalar arasında vapur seferleri gerçekleşmektedir. İstanbul da 3 havalimanı bulunmaktadır. Avrupa yakasında Atatürk havalimanı , İstanbul havalimanı bulunmakta Anadolu yakasında ise Sabiha Gökçen havalimanı yer almaktadır. Havaist ve metro havalimanından kente hizmet sağlamaktadır. Atatürk havalimanına ulaşmak için yeni kapı metro hattını kullanabilir aynı zamanda taksi ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Yeni kapı metro hattına Anadolu yakasından Marmaray’ı kullanarak ulaşabilir , Avrupa yakasından metro tramvay ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Sabiha gökçen havalimanına ise Kadıköy ve taksimden kalkan havaist ile ulaşabilirsiniz. Yeni havalimanına ise yine Havaist ile ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul şehrine en ucuz uçak bileti almak için www.turkiyeucakbileti.com üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayarak 3D güvenlik sistemi ile uygun uçak biletine sahip olabilirsiniz.  
 

İzmir Ulaşım

 

İzmir Ulaşım:

İzmir ulaşım olanakları bakımından oldukça gelişmiş bir şehirdir. Metro , vapur , tramvay , otobüs ve dolmuşlar ile istediğiniz yerlere gitmek imkanı bulabilirsiniz. Şehir içinde Eshot , otobüs seferleri ile insanlara hizmet vermekte. 1992 yılında kurulan izdeniz , şehir içi trafiğinden kurtulmak isteyenler için ve körfezin manzarasına şahit olmak isteyenler için vapur seferleri düzenliyor. Şehrin trafiğine nefes aldıran bir diğer ulaşım kanalı ise İzmir metrosu. Şehrin trafiğine nefes aldırmıştır. İzmir de bir tek Adnan menderes havalimanı vardır. Havalimanına ulaşım ise Metro , Eshot otobüsleri ile sağlanmaktadır. Adnan menderes havalimanından En uygun fiyatlar ile Türk hava yolları , pegasus , Onur air , Sun Express , Anadolu jet ve  Atlas global ile www.turkiyeucakbileti.com  online uçak bileti alabilir yada 0850 303 82 80 müşteri hizmetleri numarasından 3D güvenlik sistemi ile  7/24 ucuz uçak biletine sahip olabilirsiniz.