En Uygun & Ucuz İstanbul Gaziantep Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
26
Paz
27
Pts
28
Sal
29
Çar
30
Per
31
Cum
01
Cts
02
Paz
03
Pts
04
Sal
05
Çar
06
Per
07
Cum
08
Cts
09
Paz
10
Pts
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

İstanbul Gaziantep Gezilecek Yerler

İstanbul Gezilecek yerler: 

Binlerce yıllık tarihiyle ve mimarisiyle İstanbul bizlere gezip görülecek bir çok yer sunuyor. Sahip olduğu gücün farkında olan bu ihtişamlı ve ihtiraslı şehir sahip olduğu güzellikler ile insanları büyülemeye devam ediyor. İşte bu güzellikleri sizlere sunuyorum…

 

Ayasofya

27 aralık 537 de ibadete açılan bu kutsal yapı 916 yıl kilise olarak kullanıldıktan sonra 1453 tarihinde Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul u fethetmesiyle camiye çevrilmiş ve 482 yıl cami olarak kullanılmıştır.1934 yılında müze haline getirilen bu tarihi yapı sadece görkemi ve mimarisiyle değil sahip olduğu Bizans mozaik sanatıyla da görülmesi gereken bir müzedir.

Topkapı sarayı

Kıtalara hükmeden sayısız zaferler kazanan Osmanlı imparatorluğunun yönetildiği, sultanların, şehzadelerin ve ailelerin yaşadığı bu görkemli yeri ziyaret ederek kendinizi o dönemin içinde hissedebilir ve zamanda yolculuk yapabilirsiniz. Harem bölümü, hırka-ı saadet dairesi ve has oda bölümü ,babüs saade bölümü ve köşkler bahçesi bölümü sizleri o döneme götürmede yardımcı olacaklardır.

 

Kapalı Çarşı

Turistlerin Grand Bazaar olarak adlandırdığı kuyumcularıyla ünlü Beyazıt’ta yer alan bu çarşıda alışveriş yaparak sadece somut araçlar elde etmekle kalmamış olacaksınız aynı zamanda bu çarşının eski ruhunu yansıttığına şahitlik edeceksiniz.

 

Bozdoğan su kemeri

Roma ve Bizans döneminde inşa edilen bu yapı İstanbul’daki sarayların ,hamamların ve Yerebatan sarnıcının su ihtiyacını karşılamak için kurulmuştur. Osmanlıda birçok padişahın onarımını gerçekleştirdiği bu yapı ziyaret edilmeye değer.

 

 

Galata kulesi

İstanbul’un görüntüsünü süsleyen ve şehre farklı bir mizansen katan bu yapı 582 yılında inşa edilmiştir. Kule 16.yüzyılda zindan olarak kullanılmakla birlikte 1717 itibariyle gözleme kulesi olarak kullanılmıştır. Haliç ve İstanbul boğazının seyredilebildiği , kuleye çıkanların sonunda evlenecekleri rivayetinin bulunduğu bu yapıyı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

Yedi kule zindanları

Yapı aslında ismiyle anıldığı gibi bir zindan inşa etme amacıyla kurulmamış olup Bizans döneminde Bizans İmparatorluğuna misafir gelen kralları ağırlamak için oluşturulmuştur. Fatih sultan Mehmet döneminde askeri garnizona dönüştürülmüştür Bu durum  Bizans ve Osmanlı uygarlıklarını bütünleştirmiştir.

 

Dolmabahçe sarayı

1856 yılında Abdülmecit tarafından yaptırılan saray batı mimarisini bünyesinde barındırmaktadır. Türkiye’nin en büyük sarayı olma özelliğine sahip olan bu yapıyı görmemeniz için hiçbir sebep yok.

 

Kız kulesi

İstanbul’un nazlı ve bir o kadar naif yapısı olan kız kulesi Üsküdar’da Bizans döneminden kalan tek yapıdır. Tarihiyle ve şehre kattığı romantik havayla kız kulesi bireylere eşlerine evlenme teklifi yapma imkanı da sunuyor. Turistlerinde oldukça yoğun ilgi gösterdiği bu yapıyı ziyaret etmek için belirli bir ücret karşılığında tekneyle kız kulesini yakından görebilirsiniz.

 

Süleymaniye cami

1551-1557 tarihinde yılları arasında mimar Sinan tarafından yaptırılan yapı Beyazıt’ta yer almaktadır.Süleymaniyekülliyesi,hastahane,Medreseler,hastahane,hamam,kütüphane,Süleymaniye cami tarafından çevrelenmektedir.

 

 

Sultan Ahmet cami

1609-1617 yılları arasında  I. Ahmet tarafından yaptırılan Sultan Ahmet cami 6 minareden oluşmakta ve zarafetiyle Ayasofya’nın karşısında yer almaktadır. Osmanlının en önemli eserlerinden biri olan bu camiye yakından şahit olmalısınız.

 

 

Eyüp Sultan cami

Haliçte yer alan bu caminin önemi Hz Muhammed(Sav) zamanında yaşayan Eyüp el Ensari’nin İstanbul kuşatması sırasında şehit düşerek bu caminin yanına defnedilmiş olmasıdır.  Aynı zamanda bu camide Fatih Sultan Mehmet dahil bir çok padişahın kılıç kuşanma törenleri yapılmıştır.

 

Pierre loti tepesi

 

Nostaljiye aşık olanlar ve o ruhu yakalamak isteyen insanlar için bu güzide mekan güzel bir seçenektir. Teleferikle Pierre loti tepesine çıkabilirsiniz. Atmosferiyle ve manzarasıyla sizleri hayran bırakacaktır.

 

Çamlıca tepesi

Bizlere Hem boğazı hem de Marmara denizini görme fırsatı sunan bu muazzam tepede yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir ayrıca civarda bulunan bu muhteşem manzaraya sahip kafelere de uğrayabilirsiniz.

 

Otağtepe parkı

Fotoğraf çekmeyi sevenler için Rumeli hisarını ve Fatih Sultan Mehmet köprüsünü kadraja alabileceğiniz bu yer çok uygun olmakla birlikte civarında güzel serpme kahvaltı seçeneklerinin de bulunması Otağ tepe parkını eşsiz kılıyor .Bu güzel yere gitmek için Üsküdar dan 15M hatlı otobüse, Kadıköy den 14M hatlı otobüse binebilirsiniz.

 

Bakırköy botanik parkı

İstanbul un en büyük parklarından biri olan bu yer çocuk parkları ve güzel çimenlikleriyle hoş bir vakit geçirebileceğiniz sıcak bir mekan. Temiz hava almak isteyenler için kaçırılmaması gereken bir yer.

 

Belgrad ormanı

İstanbul un temiz hava kaynağı diyebileceğimiz bu orman bizlere hem piknik aktivitesi sunmakta bunun yanında yürüyüş ve koşu fırsatı vermektedir. Gür ormanıyla ve çeşmeleri ile  insanları kendine aşık eden Belgrad’a uğramalısınız.

 

Emirgan korusu

Renk renk lale çeşitleriyle görsel bir şölen veren bu koru İstanbul boğazını manzarasına dahil etmekte. Her mevsim ayrı bir görsel zevk sunan bu koruyu mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

 

Gaziantep Gezilecek Yerler;

Günümüzde hala yaşamın sürdüğü en eski şehirlerden biri olan Gaziantep yerli ve yabancı turistlerin ülkemizde en çok ziyaret ettiği bölgedir. Gaziantep Kalesi , Gaziantep Hayvanat Bahçesi , Zeugma Mozaik Müzesi , Gaziantep Arkeoloji Müzesi  gibi birçok güzel ve tarihi mekanı vardır. Tarihte de önemli bir konumu olan Gaziantep şehri tarihe meraklı olan turistler için çok önemli bir şehirdir. Osmanlı döneminden birçok eseri içinde bulundurmaktadır. Bu sene  2 milyondan fazla turiste ev sahipliği yapan Gaziantep ilinde huzurlu ve güzel bir tatil için www.turkiyeucakbileti.com üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayarak 3D güvenlik sistemi ve kredi kartına taksit imkanı ile en uygun Gaziantep uçak biletine sahip olabilirsiniz.

 

 Gaziantep Kalesi;

Yerli ve Yabancı turistlerin şehirde en çok ziyaret ettiği bölge olan Gaziantep Kalesi Gaziantep şehrinin sembolü olarak da bilinmektedir.  Gaziantep’in merkezinde bir tepeye yapılmış kuledir. Roma döneminde gözlem yapmak amacı ile yapılan kulenin net olarak yapılış tarihi bilinmemektedir. Daire şeklinde olan kulenin çevresi 1200 metredir. 12 kulesi ve burçları ile taş bloktan duvarlara sahip olan kule günümüzde ise Gaziantep Savunması ve Kahramanlık Panoraması Müzesi olarak kullanılmaktadır.  www.turkiyeucakbileti.com  üzerinden alabilir veya 7 gün 24 saat sizlere hizmet veren 0 (850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak 3D güvenlik sistemi ve kredi kartına taksit imkanı ile  en ucuz Gaziantep uçak bileti satın alabilirsiniz.

Zeugma Mozaik Müzesi;

1944 yılında ilk arkeologlardan biri olan Sabahat Göğüş tarafından kurulmuş bir müzedir. Gaziantep’teki arkeolojik eserlerin sergilendiği bu müze 2005 yılından itibaren Zeugma Antik kentinden çıkarılan mozaikleri de sergilemeye başlamıştır.  1969 yılında kent müzesi binasına taşınmış 2005 yılında ise ek hizmet binası açılmıştır. 2011 yılında Dünyanın en büyük mozaik kulesi olan Zeugma Mozaik Kulesine taşınmıştır. Gaziantep’in kalkolitik ve Eski Tunç Çağı’nın temsil edildiği bölümde kazılar sonucu bulunan Saraga , Sakçagözü  , Gedikli , Sam , Zincirli ve Tilmen buluntuları yanı sıra Eski Tunç Çağına ait bir mezar canlandırılmış ve buluntuları teşhir ettirilmiştir. Şehrin sembollerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi özellikle tarihe meraklı insanların ülkemizde en çok ziyaret ettiği bölgedir. www.turkiyeucakbileti.com üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramız üzerinden 3D Güvenlik sistemi ve kredi kartına taksit imkanı ile en uygun Gaziantep uçak biletine sahip olabilirsiniz. 

İstanbul Gaziantep Hakkında

            İstanbul hakkında

Cazibesiyle bir çok ülkenin ilgi odağı olan İstanbul doğu ve batı roma imparatorluğuna başkentlik yapmıştır.1453’te Fatih Sultan Mehmet’in bu kadim şehri fethetmesiyle Osmanlının başkenti olmuştur. O zamandan bu zamana sürekli yaşayan ve gelişen bu şehrin  Asya ve Avrupa arasında köprü olması bu şehre verilmiş bir hediye denebilir. Aynı zamanda sanayinin ve istihdamında bir hayli gelişmesi bu şehre göç akınlarını hızlandırmıştır. Bu nedenle ki günümüz itibariyle nüfusu 15 milyon civarındadır. Aynı zamanda Galata kulesi, Rumeli hisarı, Hipodrom ve Çemberlitaş gibi sahip olduğu mimari yapılarıyla bizleri geçmişe götürmektedir. Kültürel ve tarihsel açıdan zengin olan bu şehri gezip görmek ve Sahip olduğu eşsiz boğaz manzarası karşısında ailenizle ve sevdiklerinizde güzel bir yemek deneyimi için www.turkiyeucakbileti.com  adresinden online olarak avantajlı ve ucuz uçak biletine sahip olabilir aynı zamanda 0850 303 82 80 müşteri hizmetleri numarasından 7/24 yararlanabilir, Türk hava yolları, Pegasus , Anadolujet, Sun Express ve Onur Air gibi firmalar ile İstanbul yeni havalimanı yada Sabiha gökçen havalimanından uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz


                                Gaziantep Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan Gaziantep yani halk arasındaki adı Antep 2,028,563 kişilik nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık sekizinci ilidir. Hala yaşanılan en eski şehir olma özelliğini taşımaktadır. Sanayi ve ticaretin en çok geliştiği bölge olan Güneydoğu Anadolu bölgesidir. Bunun ile birlikte Türkiye’de sanayi ve ticaretin en çok geliştiği şehirdir. Bu gelişimin en büyük sebebi ise Gaziantep şehrinin Ortadoğu ve Anadolu arasında bir konumda olmasıdır.  Geçtiğimiz yılda 2 milyona yakın bir turist sayısına ulaşan Gaziantep her yıl turist sayısını gittikçe yukarıya çekmiştir. UNESCO tarafından Şehri Yaratıcı Şehirler Ağına girmeyi başarmıştır.  Şehir merkezi kuzey ve kuzey batıda Kahramanmaraş , kuzeydoğuda Yavuzeli , doğuda Nizip , güneydoğuda Oğuzeli , güneyde Kilis , güneybatıda İslahiye ve batıda Nurdağı ile çevrilidir. Birçok tarihi mekanı ve gezilecek bölgeleri ile turizm açısından ülkemiz için en önemli noktalardan biri olmaktadır. www.turkiyeucakbileti.com üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak 3D Güvenlik sistemi ve kredi karına taksit imkanı ile en ucuz uçak biletine sahip olabilirsiniz. 


İstanbul Gaziantep Uçak Bileti

İstanbul Uçak Bileti;

Turizm başkenti İstanbul sınırları içinde 3 tane havalimanı bulunmaktadır. Dünyanın en büyük Havalimanı olan İstanbul Yeni Havalimanı 29 ekim 2018 tarihinde faaliyete açılmıştır. 6 birbirinden bağımsız pist ve 500 uçak kapasitesi ile 70 bin araçlık açık ve kapalı otopark 200 milyon yolcu taşıma kapasitesinin dışında duş alanları konaklama ile beraberinde yemek ve otelleri de içinde bulundurmasıyla sadece dünyanın en büyük havalimanı değil aynı zamanda dünyanın en konforlu havalimanı olma özelliğine sahiptir. İç Hat Uçuşlarında Türk Hava Yolları Thy , OnurAir (Onur Hava Yolları ) , Pegasus Hava Yolları , FlyPgs  AnadoluJet , SunExpress , Atlasglobal en fazla kullanılan havayolu şirketleridir. Ayrıca  Qatar Airways , Emirates , Mahan Air,Lufthansa,Air Astana  Ukraine International  Airlines gibi dünyaca ünlü firmalar Yeni İstanbul Havalimanına uçak seferleri gerçekleştirmektedir. www.turkiyeucakbileti.com  olarak siz değerli müşterilerimize en uygun uçak bileti ve en ucuz uçak bileti fırsatları sunmaktayız. 3d Güvenlik Sistemi ile biletinizi en güvenli şekilde satın alabilirsiniz.En uygun İstanbul Uçak bileti için www.turkiyeucakbileti.com adresimiz üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp 7 gün 24 saat en ucuz İstanbul Uçak biletine sahip olabilirsiniz. Uygun ve güvenli uçuşun tek adresi www.turkiyeucakbileti.com İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Hem ticari açıdan hem de tarihi açıdan çok önemli bir kenttir. İki kıtayı birbirine bağlayan şehir turizm açısından da ülkemiz açısından önemli bir yere sahiptir. Yerleşim yeri olarak ise çok eski zamanlarda beri İstanbul’da yerleşim sürmektedir. Bu durum nedeni ile şehirse sayısız tarihi ve kültürel eser bulunmaktadır. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu ve Bizans İmparatorluğu tarafından birçok eser İstanbul’a kazandırılmış ve günümüzde eşsiz eserler görülebilmektedir. İstanbul uçak bileti alarak şehri ziyaret edebilirsiniz. Turkiye uçak bileti ile İstanbul’da gezilerinizin verimli geçmesi için gezilecek ve görülecek yerleri önceden tespit edip gezi planı çıkarmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Tarihi ve Kültürel mirasların yanı sıra restoran ve cafe gezi listesini sizler için derledik en iyi cafe ve restourant yazı rehberimize bakarak en iyi cafe ve restourantları görebilirsiniz. Turkiye’nin en büyük uçak bilet sitesi!  Turkiye’nin en büyük uçak bilet sitesi! İstanbul ucak bileti almak için sitemiz üzerinde bulunan sorgulama ekranından sizde uçak bileti sorgulayarak ucak bileti satın alabilirsiniz Kredi Kartı Taksit İmkanlarından Faydalanabilirsiniz. 3-D Güvenli Alışveriş Yöntemi İle hemen ucak bileti satın alın. 7 gün 24 saat 0 850 303 82 80 Müşteri Hizmetlerini arayarak ucak bileti satın alabilirsiniz.


Gaziantep Uçak Bileti;

Türkiye’de ve dünyada birçok insanın tatil için tercih ettiği ilk şehir olan Gaziantep’e Turk Hava Yolları , Pegasus , Thy , FlyPgs , AtlasGlobal , OnurAir , AnadoluJet , SunExpress gibi firmalar her gün aktarmalı ve aktarmasız birçok uçak seferi düzenlemektedir. Sizde en ucuz uçak biletine sahip olmak isterseniz www.turkiyeucakbileti.com sitesine uğrayabilir veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayarak 3D güvenlik sistemi ve kredi kartına taksit imkanlarından faydalanabilirsiniz. 

 

İstanbul Ulaşım

İstanbul Ulaşım:

İstanbul karayolu ve deniz yolu ulaşımı açısından gelişmiş bir şehirdir. Minibüs , otobüs ,metro ,tramvay ve Marmaray oldukça kara ulaşım araçlarıdır. Avrupa ve Asya arasında bazı bölgelerde ve adalar arasında vapur seferleri gerçekleşmektedir. İstanbul da 3 havalimanı bulunmaktadır. Avrupa yakasında Atatürk havalimanı , İstanbul havalimanı bulunmakta Anadolu yakasında ise Sabiha Gökçen havalimanı yer almaktadır. Havaist ve metro havalimanından kente hizmet sağlamaktadır. Atatürk havalimanına ulaşmak için yeni kapı metro hattını kullanabilir aynı zamanda taksi ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Yeni kapı metro hattına Anadolu yakasından Marmaray’ı kullanarak ulaşabilir , Avrupa yakasından metro tramvay ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Sabiha gökçen havalimanına ise Kadıköy ve taksimden kalkan havaist ile ulaşabilirsiniz. Yeni havalimanına ise yine Havaist ile ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul şehrine en ucuz uçak bileti almak için www.turkiyeucakbileti.com üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayarak 3D güvenlik sistemi ile uygun uçak biletine sahip olabilirsiniz.  

 

 

Gaziantep Ulaşım

  Gaziantep Ulaşım;

Dünya tarihini ve ülkemizin kültürünü çok yakından ilgilendiren bir şehir olan Gaziantep’e demiryolu , karayolu ve havayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Şehir içi ulaşımın kolay olması ve toplu taşıma sisteminin çok iyi olması ülkedeki gezilerde turistlere çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. 1976 yılında hizmete giren Gaziantep Havalimanı Oğuzeli ilçesinde bulunup şehre 20 kilometre uzaklıktadır.  Havalimanının hızlı ve kolay ulaşımı yerli halkı ve tatil için gelen turistlerin Gaziantep şehrinde en çok sevdiği özelliklerden biridir. En uygun Gaziantep uçak bileti için www.turkiyeucakbileti.com sitesine girebilir veya 3D Güvenlik sistemi ve kredi kartına taksit imkanı olan 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayabilirsiniz.