Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Hakkari Gezilecek Yerler


Hakkâri Gezilecek Yerler

Meydan Medresesi

Hakkâri uçak bileti almadan önce bölgenin tarihi yerleri ve doğal güzelliklerini tanıtan bir gezi listesi hazırlamanız size rehber olacaktır. Tarihi gezi listenizin ilk sırasında Meydan kalesini alabilirsiniz.  Bu kalenin 1700- 1701 yıllarında Ülke yöneticilerinden birisisi olan İzzeddin oğlu İbrahim Bey tarafında yaptırılmıştır. Dikdörtgen şekline sahip bu medrese günümüze kadar orijinal yapısını korumayı başarmıştır.  Bölgenin tek anıtı olan bu bölgeyi mutlaka gezmenizi tavsiye ederiz.

Taş Köprü

Şemdinli çayı üzerinde inşa edilen bu köprü, Şemdinli ilçesine 13 km, nehri köyüne de 4 km uzaklıkta yer almaktadır. 19 yüzyılda Seyit Ahmet Sıddık tarafından inşa esilen bu köprü, Hakkari’nin yüksek dağları arasında deni bir vadide bulunuyor.

 Hoşap Kalesi 

 Iç kale ve dış kaleden oluşan Hoşap Kalesi Urartular tarafından yapılmış ve Hoşap suyunun kuzeybatısındaki dik ve sarp kaya kütlesi üzerine kuruludur. Mahmudi beyin tarafından yaptırıldığından dolayı Mahmudi sarayı olarak da isimlendirilmektedir.

Hakkari’nin Doğal Güzellikleri

Hakkâri tarihi yerleri kadar doğal güzellikleri iler de dikkat çekmektedir. Bölgedeki tarihi yerleri ve yapıları gezip gördükten sonra rotanızı şehrin doğal güzelliklerine çevirmelisiniz. Hakkari de mutlak görmeniz gereken doğal güzellikler ise aşağıda liste halinde verilmiştir.

 

 

Cennet Cehennem Vadisi

Hakkari şehir merkezine 45 km mesafede olan cennet cehennem vadisi eşsiz güzelliği ile sizleri adeta büyüleyecektir. Dört mevsimin bir arda yaşandığı bu muhteşem   bu vadi doğal güzellikleri ile herkesin ilgi odağı oluyor. Vadi birbirinden güzel farklı çiçekleri ile muazzam bir görünüm sunmaktadır.  Özellikle doğaseverlerin ilgi odağı olan cennet cehennem vadisinde dağ sporu kamp, doğa yürüyüşü, kaya tırmanışı ve dağ sporu gibi etkinliklerde yapılabiliyor.

Seyithan Gölü

Berçelen yaylasında bulunan Seyithan gölü de şehrin gezip görülmeye değer doğal güzellikleri arasında yer alıyor. Hakkari halkı yaz aylarını burada geçiriyor. Son zamanlarda ise kayak sporu ve dağcılık için doğaseverlerin uğrak noktası haline gelmiştir.


Hakkari Hakkında


Ülkemizin Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri, yüzölçümü büyüklüğü bakımından Türkiye’nin 47. şehri olarak kayıtlara geçmiştir.  Güneyinde Irak, doğusunda İran, batısında Şırnak ve Kuzeyinde Van illeri ile komşu olan Hakkari’nin nüfusu ise 175.761 civarındadır.  Ülkemizin en kalabalık şehirleri arasında da 62. sırada yer alan bölgenin Şemdinli, Çukurca ve Yüksekova gibi ilçeleri bulunmaktadır. Hakkâri de ülkemizin birçok şehri gibi tarihte birden fazla uygarlığın yaşantısına şahit olmuş ve onlardan kalan tarihi yapıları ile tanınmıştır. Hakkari Uçak Bileti alarak bu güzelim şehri kısa süreliğine yaşamaya, tarihi yerleri ve güzellikleri keşfetmeye ne dersiniz…. Bunun için ilk yapmanız gereken hemen bir gezi listesi ve gezi planı yapmanız olacaktır.

Hakkari Uçak Bileti


Hakkari Uçak Bileti Hakkâri’nin tarihi yerlerini ve doğal güzelliklerini tek tek gördünüz ve unutulmaz bir gezi seyahati yaşadığnız burada başka işiniz yoksa Hakkari uçak bileti alarak evinizin yolunu tutabilirsiniz. Bunun için uçak bileti satışı yapan firmamızdan teklif alabilir ya da uçak biletinizi uygun fiyatlarda temin edebilirsiniz. Hakkari uçak bileti almak için www.turkiyeucakbileti.com adresinden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Sizlere en uygun uçak bileti fırsatlarından haberdar olmak için dilerseniz 0 850 303 82 80 müsteri hizmetlerini arayarak online uçak bileti satın alabilirsiniz.

Hakkari’ye Ulaşım

Hakkari’ye ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler karayolu ve havayolu seçeneklerini tercih edebilirler. Hakkari karayolu ile otobüs seferlerinden yararlanarak şehre ulaşım sağlamak mümkün. Ancak özellikle batı illerinden Hakkari’ye ulaşım sağlamak zaman açısından uzun sürdüğü için havayolu tercih edilebilir. Hakkari uçak bileti alarak sizlerde şehre hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Hakkari Havalimanı şehir merkezine ortalama 77 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. En uygun uçak bileti fırsatlarından yararlanarak sizlerde Hakkari’ye hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.