Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Giresun’da Gezilecek Yerler


Giresun’da Gezilecek Yerler

Giresun tarihi ve doğal güzellikleri bakımından ülkemizin nadide şehirlerinden bir tanesidir. Giresun’da hem tarihi hem de doğal güzellikleri Taşıyan pek çok gezilecek yer mevcuttur. Bu şekilde gezilebilecek tarihi yerler Giresun Kalesi, millet bahçesi, Giresun Müzesi, Kapu Cami, Hacı Miktat Cami, Kale Cami, Şebinkarahisar Kalesi, Andoz kalesi, Ey nesil Kalesi alabilmektedir. Giresun’da doğal güzellik olarak gezilecek birçok yer vardır. Bunları da şu şekilde sıralayabiliriz; Kuzalan Tabiat Parkı, Paşakonağı Yaylası, Mavi Göl, Giresun Adası Birgül Kuzalan Şelalesi, Kulakkaya Yaylası, açık hava etkinlikleri Kuzalan Tabiat Parkı, Uluburun Plajı, Zeytinlik, Aymaç mesire alanı, Çakrak Yaylası, Bektaş Yaylası, Koçkayası Tabiat Parkıdır.

Giresun Yaylaları

Giresun tüm Karadeniz şehirlerinde olduğu gibi yaylalarıyla da ünlü olan bir şehirdir. Pek çok Yaylası’nda konaklamanın da mümkün olduğu Giresun doğal havası ile de dikkat çeken bir şehirdir. Giresun yaylaları hangileridir bunlardan bahsedelim. Giresun'da Yayla yerine oba ismi de bazen kullanılmaktadır. Şehrin yaylalarına gidebilmek için genel olarak asfalt yol kullanılsa da bazı yaylalarında asfalt yol bulunamamaktadır. Akça bel, susuz Yaylası, Uzun Alan Yaylası, Çamalan Yaylası Kulakkaya Yaylası, Kümbet Yaylası, Bektaş Yaylası, Karagöl Yaylası, Gölyanı Yaylası Giresun'da gidilecek yaylalar arasında sayılmaktadır. Bu yaylaların bazıları oldukça yüksek ve düzgün yollara sahip olmasa da bazıları asfalt yola sahiptir. Fakat şunu söylemek gerekirse Giresun'daki tüm bu yaylalar doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini büyülemektedir.

Giresun’da Yenilecek Yemekler

Bir şehri gezerken oranın gezip görülecek yerlerin dışında bir de yenilecek yiyeceklerin araştırılması gerekmektedir. Eğer Giresun’a gezmeye gideceksiniz şehrin yöresel yemeklerini yemenizi tavsiye etmekteyiz. Giresun’un yöresel yemekleri arasında en önemlisi dible yemeğidir. Ayrıca tüm Karadeniz’de adını duyurmuş olan turşu kavurması Giresun’da da meşhur bir yemektir. Ayrıca mısır ekmeği ve yoğurdu da Giresun’da yemenizi tavsiye etmekteyiz. Giresun’un bu yiyeceklerini yanında Doğal olan tüm yiyecek çeşitlerini de tatmanız mümkündür. Giresun’da gerek konaklamalarda gerek uğrayıp geçerken mutlaka kendine özgü yiyeceklerini Ve tabii ki fındığını tatmalısınız.


Giresun Hakkında

Karadeniz şehirlerinden birisi olan Giresun fındığı ile tanınmaktadır. Bütün dünyaya fındığın buradan yayıldığını söyleyen Giresunlular kendilerini fındık şehri olarak ilan etmektedirler. Giresun Doğu Karadeniz bölgesinde yer almaktadır. Giresun trafik numarası 28’dir. Giresun’un yerli halkının çoğu Türkmen Çepnilerdir. Şehir Aksu ve Batlama vadileri arasından denize doğru uzanan bir güzelliktedir. Giresun’da gezilip görülecek pek çok yer vardır. Uygun fiyatlı Giresun uçak bileti olanakları ile bu güzel yerleri görebilme imkânınız bunuyor.

Giresun Uçak Bileti

Giresun'a ulaşım için karayolunu tercih edenlere muhteşem bir doğal görünüm beklemektedir. Bir yanda Deniz bir yanı yemyeşil Dağların arasında devam eden çevre yolu üzerinde yapacağınız yolculuk Rüya bir yolculuk gibidir. Bunun dışında Giresun'a uçak ile gitmek isteyenler Giresun uçak bileti için firmamızla irtibata geçebilirler. Firmamız Giresun için ihtiyaç duyduğunuz uçak biletinin temini konusunda en hızlı yardımı sizlere sunmaktadır


Giresun’a Ulaşım

Giresun’a ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler otobüs seferlerini tercih edebilirler. Otobüs seferleri ile birçok ilden ulaşım sağlanabilir. Ancak özellikle uzak şehirlerden ulaşım sağlamak isteyen kişiler havayolu ulaşım seçeneğini tercih edebilirler. Giresun uçak bileti alarak sizlerde şehre hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Giresun havalimanı olarak Ordu havalimanı kullanılmaktadır. Havalimanı ile Giresun merkezi arasında ise 32 kilometre bulunmaktadır. Havalimanından toplu taşıma araçları, taksi veya araç kiralama ile Giresun şehir merkezine ulaşmak mümkündür. En uygun uçak bileti fırsatlarından yararlanarak sizlerde şehre ulaşım sağlayabilirsiniz.