Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Gaziantep Gezilecek Yerler

Gaziantep Gezilecek Yerler;

Günümüzde hala yaşamın sürdüğü en eski şehirlerden biri olan Gaziantep yerli ve yabancı turistlerin ülkemizde en çok ziyaret ettiği bölgedir. Gaziantep Kalesi , Gaziantep Hayvanat Bahçesi , Zeugma Mozaik Müzesi , Gaziantep Arkeoloji Müzesi  gibi birçok güzel ve tarihi mekanı vardır. Tarihte de önemli bir konumu olan Gaziantep şehri tarihe meraklı olan turistler için çok önemli bir şehirdir. Osmanlı döneminden birçok eseri içinde bulundurmaktadır. Bu sene  2 milyondan fazla turiste ev sahipliği yapan Gaziantep ilinde huzurlu ve güzel bir tatil için www.turkiyeucakbileti.com üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayarak 3D güvenlik sistemi ve kredi kartına taksit imkanı ile en uygun Gaziantep uçak biletine sahip olabilirsiniz.

 

Gaziantep Kalesi;

Yerli ve Yabancı turistlerin şehirde en çok ziyaret ettiği bölge olan Gaziantep Kalesi Gaziantep şehrinin sembolü olarak da bilinmektedir.  Gaziantep’in merkezinde bir tepeye yapılmış kuledir. Roma döneminde gözlem yapmak amacı ile yapılan kulenin net olarak yapılış tarihi bilinmemektedir. Daire şeklinde olan kulenin çevresi 1200 metredir. 12 kulesi ve burçları ile taş bloktan duvarlara sahip olan kule günümüzde ise Gaziantep Savunması ve Kahramanlık Panoraması Müzesi olarak kullanılmaktadır.  www.turkiyeucakbileti.com  üzerinden alabilir veya 7 gün 24 saat sizlere hizmet veren 0 (850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak 3D güvenlik sistemi ve kredi kartına taksit imkanı ile  en ucuz Gaziantep uçak bileti satın alabilirsiniz.

Zeugma Mozaik Müzesi;

1944 yılında ilk arkeologlardan biri olan Sabahat Göğüş tarafından kurulmuş bir müzedir. Gaziantep’teki arkeolojik eserlerin sergilendiği bu müze 2005 yılından itibaren Zeugma Antik kentinden çıkarılan mozaikleri de sergilemeye başlamıştır.  1969 yılında kent müzesi binasına taşınmış 2005 yılında ise ek hizmet binası açılmıştır. 2011 yılında Dünyanın en büyük mozaik kulesi olan Zeugma Mozaik Kulesine taşınmıştır. Gaziantep’in kalkolitik ve Eski Tunç Çağı’nın temsil edildiği bölümde kazılar sonucu bulunan Saraga , Sakçagözü  , Gedikli , Sam , Zincirli ve Tilmen buluntuları yanı sıra Eski Tunç Çağına ait bir mezar canlandırılmış ve buluntuları teşhir ettirilmiştir. Şehrin sembollerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi özellikle tarihe meraklı insanların ülkemizde en çok ziyaret ettiği bölgedir. www.turkiyeucakbileti.com üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramız üzerinden 3D Güvenlik sistemi ve kredi kartına taksit imkanı ile en uygun Gaziantep uçak biletine sahip olabilirsiniz.

 

Gaziantep Hakkında

                                Gaziantep Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan Gaziantep yani halk arasındaki adı Antep 2,028,563 kişilik nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık sekizinci ilidir. Hala yaşanılan en eski şehir olma özelliğini taşımaktadır. Sanayi ve ticaretin en çok geliştiği bölge olan Güneydoğu Anadolu bölgesidir. Bunun ile birlikte Türkiye’de sanayi ve ticaretin en çok geliştiği şehirdir. Bu gelişimin en büyük sebebi ise Gaziantep şehrinin Ortadoğu ve Anadolu arasında bir konumda olmasıdır.  Geçtiğimiz yılda 2 milyona yakın bir turist sayısına ulaşan Gaziantep her yıl turist sayısını gittikçe yukarıya çekmiştir. UNESCO tarafından Şehri Yaratıcı Şehirler Ağına girmeyi başarmıştır.  Şehir merkezi kuzey ve kuzey batıda Kahramanmaraş , kuzeydoğuda Yavuzeli , doğuda Nizip , güneydoğuda Oğuzeli , güneyde Kilis , güneybatıda İslahiye ve batıda Nurdağı ile çevrilidir. Birçok tarihi mekanı ve gezilecek bölgeleri ile turizm açısından ülkemiz için en önemli noktalardan biri olmaktadır. www.turkiyeucakbileti.com üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak 3D Güvenlik sistemi ve kredi karına taksit imkanı ile en ucuz uçak biletine sahip olabilirsiniz.

 

Gaziantep Uçak Bileti

Gaziantep Uçak Bileti;

Türkiye’de ve dünyada birçok insanın tatil için tercih ettiği ilk şehir olan Gaziantep’e Turk Hava Yolları , Pegasus , Thy , FlyPgs , AtlasGlobal , OnurAir , AnadoluJet , SunExpress gibi firmalar her gün aktarmalı ve aktarmasız birçok uçak seferi düzenlemektedir. Sizde en ucuz uçak biletine sahip olmak isterseniz www.turkiyeucakbileti.com sitesine uğrayabilir veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayarak 3D güvenlik sistemi ve kredi kartına taksit imkanlarından faydalanabilirsiniz. 

 

Gaziantep Ulaşım

 Gaziantep Ulaşım;

Dünya tarihini ve ülkemizin kültürünü çok yakından ilgilendiren bir şehir olan Gaziantep’e demiryolu , karayolu ve havayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Şehir içi ulaşımın kolay olması ve toplu taşıma sisteminin çok iyi olması ülkedeki gezilerde turistlere çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. 1976 yılında hizmete giren Gaziantep Havalimanı Oğuzeli ilçesinde bulunup şehre 20 kilometre uzaklıktadır.  Havalimanının hızlı ve kolay ulaşımı yerli halkı ve tatil için gelen turistlerin Gaziantep şehrinde en çok sevdiği özelliklerden biridir. En uygun Gaziantep uçak bileti için www.turkiyeucakbileti.com sitesine girebilir veya 3D Güvenlik sistemi ve kredi kartına taksit imkanı olan 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayabilirsiniz.