Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Frankfurt Gezilecek Yerler

Frankfurt Gezilecek Yerler

 


1.Palmengarten

Palmengarten Frankfurt kentinde yer alan Westend semtinde kurulmuş devasa bir botanik bahçesidir. Palmengarten biyoloji branşı üzerine çalışmalar yürüten Frankfurt Johann Wolfgang Goethe-Universitesi'ne aittir. Palmengarten Frankfurt’un en büyük parklarından biri olan Grüneburgpark’ın tam karşısında yer almaktadır. Frankfurt’un en büyük yeşil alanlarından biri olan Palmengarten hafta sonları önemli bir ziyaretçi kitlesini çekmektedir. Piknik ve gezi için Frankfurt’ta bulabileceğiniz en uygun alan Palmengarten’dir.

 

2.Goethe Evi

Alman Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından olan Dünya’ca ünlü Goethe ve ailesinin Frankfurt’ta bulunan evi Goethe Dönemi’nin izlerini taşıyan müzeye dönüştürülmüş ve Frankfurt seyahatlerinde uğrak noktası haline gelmiştir. Goethe Dönemine ait birçok galerinin yer aldığı müze döneme ait en çok resmin bulunduğu müzedir. 14 odanın yer aldığı müzede Goethe’nin yaşamına ait kişisel eşyaları inceleme fırsatına sahipsiniz. Goethe Evi’ne en ucuz şekilde belediye araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

3.Römerberg Meydanı

Kentin geçmişte en gözde meydanlarından olan Römerberg Meydanı günümüzde tarihi dokusu ile birlikte ziyaretçilerini kendine çeken bir atmosfere sahiptir. II. Dünya Savaşı öncesinde ki mimarilere tanıklık edeceğiniz Römerberg Meydanı Orta Çağ döneminin izlerini görmenize ve atmosferini hissetmenize yardımcı olacaktır. Savaş sonrası aslına en uygun şekilde yeniden imar edilen tarihi meydan yaz kış önemli bir ziyaretçi kitlesine sahiptir.

 

4.Eski Opera Binası (Alte Oper )

İtalyan Rönesans mimarisinin tüm ihtişamını yansıtan Eski Opera Binası 19. Yüzyılda inşa edilmiştir. İkinci Dünya Savaşı sırasında gerçekleştirilen bombardımanlar sırasında zarar gören Opera binası aslına en uygun bir şekilde dış cephe ve ana salon olmak üzere restore edilmiştir. Eski Opera Binasını gezmek için en uygun yol rehberli turlara katılım sağlamaktır.

 

5.Frankfurt Cathedral

Frankfurt Katedrali 95 metre uzunluğundaki çan kulesi sayesinde şehrin birçok alanından görülebilmekte ve kent imajına görkem katmaktadır. Asıl adı Aziz Bartholomew İmparatorluk Katedrali olan yapı 16. Yüzyılda açılmıştır. Gotik mimarisi ile dikkat çeken yapı eski kent merkezinin kalbinde tüm ihtişamıyla ziyaretçilerini büyülemektedir. Frankfurt geziniz esnasında Frankfurt Katedralindeki müzeyi en uygun fiyatlarla ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Çağdaş sanat eserlerinin yer aldığı Frankfurt Katedrali Frankfurt seyahatinizde en ucuz gezme fırsatı bulabileceğiniz gezi alanlarındandır.

 


Frankfurt Hakkında

FRANKFURT HAKKINDA

Frankfurt Almanya’nın Hessen bölgesinde yer alan en büyük kent olma özelliğine sahiptir. Almanya’nın ticaret ve finans merkezi olarak bilinen Frankfurt Almanya’nın ticaretinin kalbi konumundadır. Almanya’nın Berlin, Hamburg, Münih ve Köln şehirlerinden sonra en büyük 5. Kenti olma özelliğine sahip olan Frankfurt dünyaca ünlü Alman finansal şirketlerine ev sahipliği yapmaktadır. Almanya’nın en yoğun havalimanlarından birine sahip olan Frankfurt Almanya ulaşımı konusunda önemli bir yere sahiptir. Frankfurt modern gökdelenler arasında klasik Alman mimarisinin korunduğu büyüleyici bir şehirdir. Frankfurt merkezi meydanlarında turistik mekânlar ile mağazalar modern klasik mimarinin harmanlanmasına sebep olmuştur. Frankfurt seyahatinizde nehrin karşısına geçtiğinizde gezmek için birçok nokta bulabilirsiniz. Frankfurt’ta tarihi katedraller ve müzeler gezilmesi gereken başlıca mekânlardandır.

 

Frankfurt Uçak Bileti

Türkiye Frankfurt En Ucuz Uçak Biletleri Nereden Alınır?

Türkiye Frankfurt seyahatiniz için en uygun bilet fırsatlarından anlık haberdar olmak için www.turkiyeucakbileti.com adresine üye olabilir sms ve mail bilgilendirmesi ile kampanyalardan sürekli haberdar olabilirsiniz. En ucuz Frankfurt biletinizi online olarak 3D Secure sitemi sayesinde güvenle www.turkiyeucakbiletleri.com adresinden satın alabilirsiniz. Online olarak internet erişimi bulamadığınız anlarda 0850 303 82 80 çağrı merkezinden en ucuz biletleri müşteri temsilcisine aratabilir ve vade farksız taksit seçenekleri fırsatlarından yararlanabilirsiniz. www.turkiyeucakbileti.com adresinden bir gün değil her gün en uygun bilet kampanyalarından faydalanabilmektesiniz. Web sitesinden 7/24 online olarak veya çağrı merkezin biletlerinizi kolaylıkla değiştirebilir iptal, iade, değişiklik işlemlerinizi beklemeden hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Frankfurt Ulaşım

Frankfurt Şehir içi Ulaşım

Frankfurt yeraltı tramvay ve otobüs hatları ile ulaşımın en gelişmiş bir seviyede olduğu Almanya şehirlerindendir. Metro hatları sayesinde şehir içerisinde en ucuz şekilde seyahat edebilir gezinize aralıksız devam edebilirsiniz. Şehir içi seferleri anlık aramak ve görüntülemek için ulaşım ağlarının web sitelerinden online olarak takip edebilirsiniz. Taksi fiyatlarının en uygun tarifelerde olması nedeniyle gezi rotalarınıza taksi aracılığı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Frankfurt Havalimanı

Almanya’nın en büyük havalimanlarından olan Frankfurt Havalimanı ülkenin en işlek havalimanı olma özelliğini taşımaktadır. Almanya ve Avrupa’nın finans merkezi olan Frankfurt finansal merkez olması nedeniyle yıl içinde 70 milyona yakın yolcu taşımaktadır. Avrupa’nın en fazla tercih edilen havayolu şirketlerinden olan Lufthansa şirketinin ana merkezi Frankfurt Havalimanında yer almaktadır. Frankfurt Havalimanında 4 adet ana pist ve 2 adet terminal bulunmaktadır. Avrupa’da Londra Havalimanından sonra en büyük havalimanı olma özelliğine sahip olan Frankfurt Uluslararası Havalimanı 2014 verilerine göre Dünya’nın en işlek 11. Havalimanı olmakla birlikte transit uçuşlar için en fazla tercih edilen en uygun havalimanı olmuştur. Almanya Frankfurt’a seyahatiniz için en ucuz uçak biletini www.turkiyeucakbileti.com adresinden online olarak vade farksız taksit seçenekleri ile satın alabilirsiniz. Online erişim kuramadığınız internetsiz konumdaysanız 0850 303 82 80 numaralı çağrı merkezinden en uygun fırsatlarla Frankfurt uçuş bileti satın alabilmektesiniz. 3D Secure sistemiyle tüm satış kanallarından güvenli alışveriş yapabilir seyahatinize başlayabilirsiniz.