Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Eskişehir Gezilecek Yerler

Eskişehir’in Tarihi

Eskişehir’in geçmişi çok uzun yıllara dayanıyor. M. Ö. 14 de Hititler Eskişehir de merkeze bu Kenti alarak büyük bir devlet kurmuştur. Yine M. Ö. 12 de Frigler Eskişehir merkezli bir devlet kurarak burada yaşamışlardır. Tarih içerinde Eskişehir’in birçok farklı adı da olmuştur. Eskişehir M. Ö. 4 de Makedonların M. Ö. 2 de ise Romalıların himayesinde bir şehir olmuştur. Daha sonra Roma’nın ikiye ayrılması ile Eskişehir Bizanslıların eline geçmiştir.

Eskişehir Gezilecek Yerlerin Listesi

Eskişehir tarihi güzellikleri ile bazı düzenlemeleri ile ve gelişmiş bir şehir olması açısıyla gezilecek birçok yere sahip bir şehirdir. Özellikle hızlı trenin yapılması ile beraber yakın şehirlerden Eskişehir’e gezmeye gelmek isteyen pek çok kişi olmaya başlamıştır. Başarılı coğrafi yapısı, gelişmiş çevresi de gezmeye gelen insanları etkilemektedir. Eskişehir de gezebileceğiniz önemli yerler tarihi Odunpazarı evleri, Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Eskişehir Balmumu Müzesi, Atlıhan el sanatları Çarşısı, Şelalepark, Lületaşı Müzesi sayılabilir. Ayrıca Eskişehir'de Çağdaş cam sanatları Müzesi cumhuriyet tarihi müzesi ve Alaaddin Camide gezilecek diğer yerler arasında sayılabilir. Eskişehir'in sanata ve sanatçıya yapmış olduğu katkılar ile beraber birçok kişi tarafından da ziyarete açık bir şehirdir. Eskişehir’e araba, otobüs, hızlı trenle ulaşabileceğiniz gibi Eskişehir uçak bileti temin ederek uçakla da ulaşabilirsiniz.

Tarihi Odunpazarı Evleri

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi Eskişehir tarihi oldukça geçmişe dayanmaktadır. Birçok farklı uygarlığı bünyesinde beslemiş olan Eskişehir Osmanlı, Selçuklu döneminin izlerini de izlerini taşımaktadır. Eskişehir’in en eski yerleşim yerlerinden birisi Odunpazarı bölgesidir. Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde şehrin farklı bir boyutunu sizlere yansıtan Odunpazarı evleri bulunmaktadır. Şehrin turizmine en çok katkısı olan yer Odunpazarı evleridir. Evliya Çelebi’nin de övgü ile bahsetmiş olduğu bu evler Eskişehir’in tarihi havasının en belirgin göstergesidir. Eskişehir’in bu bölgesinde Osmanlı ve Türkmen yerleşim işaretlerini görmeniz mümkündür. Geleneksel Osmanlı mimarisini Taşıyan Odunpazarı evlerinin kat sayısı ortalama 2’dir. Evlerde alt katlarında hol, mutfak, depo gibi bölümler vardır. Evlerin üst katlarında ise çeşitli amaçlarla kullanılan Odalar vardır. Odunpazarı evleri uzun yıllar halkın konaklaması için açılmıştır fakat zamanla zarar gören bu evler Eskişehir Belediyesi tarafından restore edilerek düzenlenmiştir. Eskişehir’i ziyarete Eskişehir uçak bileti temin ederek keyifli bir yolculuk ile gelebilirsiniz.


Eskişehir Hakkında

Eskişehir bir iç Anadolu şehridir. Birçok değeri ve özellikleri ile dikkat çeken şehrin içerinde iki adet üniversite vardır. Bu üniversiteler Anadolu ve Osmangazi Üniversiteleridir. Şehir içerisinde bulunan bu iki başarılı üniversite nedeni ile pek çok öğrenci misafir etmektedir ve bu sebeple de Türkiye’de Eskişehir öğrenci kenti olarak anılmaktadır. Şehrin ortasından geçen Porsuk Çayı da Eskişehir’e güzel bir görünüm katmaktadır.

Eskişehir Uçak Bileti

Eskişehir Uçak Bileti

Eskişehir uçak bileti ihtiyacınız olduğu zaman firmamızla irtibata geçebilirsiniz. En uygun uçak biletlerini en kısa sürede edinebilmeniz için internet sitemizden veya firmamızdan yardım alabilirsiniz. Eskişehir'e birçok farklı yolda ulaşabileceğiniz gibi her zaman olduğu gibi en hızlı ulaşım şekli ise uçaktır. Uçak bileti bulma konusunda firmamız sizlere tüm yardımı yapabilecek bir düzenleme ile çalışmaktadır.


Eskişehir’e Ulaşım

Eskişehir’e ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler üç seçenekten birini tercih ederek şehre ulaşabilirler. Karayolu ile ulaşımı sağlanabileceği gibi tren yolu ile de ulaşım sağlamak mümkün. Özellikle Ankara Eskişehir hızlı tren ile ulaşım sağlanabilir. Havayolu ulaşımına da müsait olan Eskişehir uçak bileti alarak da şehri ziyaret edebilirsiniz. En uygun uçak bileti fırsatlarından yararlanarak sizlerde uçak bileti alabilirsiniz.