Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Erzurum Gezilecek Yerler

Erzurum Gezilecek Yerler

Erzurum Uçak bileti alarak seyahat etmek istiyorsanız konforlu bir gezi için mutlaka şehrin gezilecek yerleri hakkında bilgi almalı ve gezi listesi hazırlamalısınız.  Erzurum’da gezip görmeniz gereken yerlerin listesi şu şekilde olabilir;

Erzurum Kalesi

Erzurum gezi rehberi ya da gezi listenizin ilk sırasına Erzurum Kalesini alarak, tarihe de kısa bir yolculuk yapmış olursunuz. Tarihi, bir kale olan Erzurum Kalesi Bizanslılar tarafından inşa edildiği rivayet ediliyor. Bu kale şehrin tüm tarihi güzelliklerini bünyesinde barındırmakta hem iç hem de dış kaleden meydana gelen bu tarihi yapıyı mutlaka görmeli, en güzel köşesinde resim çekinerek anı ölümsüzleştirmelisiniz.

Erzurum Arkeoloji Müzesi

Erzurum kalesini gezip gördükten sonra rotanızı Erzurum Arkeoloji müzesine çevirebilirsiniz. Erzurum’da yer alan tarihi eser ve kazılar bu müzede sergilenmektedir. Erzurum’da çıkartılan arkeolojik kazıları görmek için bu müze kesinlikle gezi listenizde olması gerekir. 

Yakutiye Medresesi

1310 yıllarında Emir Hoca Cemalettin Yakut tarafından inşa ettirilen bu medrese yerli ve yabancı turistlerin yıl boyunca akın ettiği önemli tarihi yapılardan biridir.1991 yılında onarılan müze İslami Eserler Müzesi i adı ile hizmet vermektedir. Burası da mutlak Erzurum listenizde olması gereken tarihi yerlerdendir.

Bunun dışında Erzurum gezi listenizde olması gereken tarihi eserler, Üç Kümbetler, Erzurum Atatürk evi Çobandede köprüsü, gibi sıralanıp gitmektedir. Aslında şehir tarihi eserlerini yanı sıra doğal güzellikleri ile de ön planda yer alıyor şehirde tarihi yerleri gezdikten sonra kendinizi doğal güzelliklerine atarak rahat nefes alabilirsiniz. Erzurum’da gezeceğiniz doğal güzellikler listesi de şu şekilde olmalıdır;

Tortum Şelalesi

Burası özellikle Erzurum halkı için şehrin en güzel ve özel yerlerinden birisidir. Ülkemiz içinde çok önemli bir yere sahip olan Tortum şelalesi tortum çayından oluşuyor onlarca güzelliği bünyesinde barındırıyor. 50 metre yüksekliği 20 metre de genişliği bulunan tortum şelalesi kendi çapındaki yüksek debisi ile büyülüyor.

Narman Peribacaları

Erzurum’da gezip görmeniz doğal güzelliklerinden birisi de Narman Peribacalarıdır.3 milyon yıllık tarihi ile bilinir ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden birisidir. 

Erzurum Hakkında


Erzurum Uçak Bileti alarak bu ilin gezilmesi gereken tarihi ve doğal güzelliklerinizi keşfedebilirsiniz. Ama önce bu şehir hakkında bilgi sahibi olmanız size gezinizde önemli bir rehber olacaktır. Erzurum güzel Anadolu’muzun en eski yerleşim birimidir. Palandöken’in eteklerine konumlu olan Erzurum tarihte pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile çevrili cennetten bir köşedir.  Erzurum’a seyahat etmek istiyorsanız ya da yolunuz düşüyorsa mutlaka bu güzel şehir gezip görmelisiniz.

Erzurum Uçak Bileti

Erzurum Uçak Bileti

Erzurum gezi listenizde yer verdiğiniz yerleri ve doğal güzellikleri gezip gördükten sonra Erzurum Uçak bileti alım işlemleriniz için kurumsal web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Hızlı ve güvenilir bir şekilde uçak bileti alarak sizlerde şehri ziyaret edebilirsiniz.Tüm Hava Yolları Uygun uçak bileti satın almak için www.turkiyeucakbileti.com adresini ziyaret ederek ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Online uçak bileti satın almak için 0 850 303 82 80 Müsteri Hizmetlerini arayarak en uygun uçak biletine sahip olabilirsiniz.

Erzurum’a Ulaşım

Erzurum’a ulaşım üç seçenek ile sağlanmaktadır. Otobüs seferlerinden yararlanılarak ülkemizin her bölgesinden ulaşım sağlamak mümkündür. Karayolunun haricinde ise tren yolu tercih edilebilir. Erzurum’a düzenlenen tren seferleri oldukça büyük ilgi görmektedir. Özellikle günü birlik geziler düzenlenerek tren keyfi sürülebilir. Hızlı bir ulaşım içinse havayolları tercih edilebilir. Erzurum Havalimanı Erzurum merkezine 14kilometre uzaklıktadır.

Erzurum uçak bileti almak isterseniz web sitemizden güvenli bir şekilde biletinizi alabilirsiniz. Uçak bileti hizmetimiz ile ilgili bütün konularda destek almak için müşteri hizmetleri numaramızı arayabilirsiniz. En uygun uçak bileti fırsatlarından sizlerde kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz.