Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Erzincan Gezilecek Yerler


Erzincan’ın Tarihi Yerleri

Erzincan ülkemizin tarihi yerleri bakımından en zengin şehirlerinden birisidir. Bu şehirde gezilebilecek tarihi mekânlar arasında Altıntepe, Mama Hatun Kervansarayı, Kemah Kalesi, Abrenk Kilisesi, Sultan Melik ve Fahriye Merkez Cami, Kemah kurabiye Cami sayılabilmektedir. Altıntepe Erzincan merkeze 15 kilometre uzaklıkta şehrin kuzeyinde yer almaktadır. Mama Hatun Kervansarayı ise 13 Yüzyıl’da yapılmış olan tarihi bir güzelliktir. Anadolu’nun en eski ve doğal kalelerinden bir tanesi Kemah Kalesidir. Erzincan'da bulunan tek kilise olan abrenk Kilisesi ise Erzincan'ın Üçpınar Köyü yakınlarındaki Vang Dağı'nın Güney doğusunda yer almaktadır. Mama Hatun Türbesi Erzincan il merkezine 88 kilometre uzaklıkta Tercan'da bulunmaktadır. Refahiye Cami batılı dönem özelliklerine sahip güzel bir camidir. Kemal Gulabiye Camii kitabesini içeren bir camidir. Tüm bu güzellikleri görmek için Erzincan uçak bileti temin edilebilirsiniz.

Erzincan’da Gezilecek Yerler

Erzincan’da pek çok doğal ve tarihi gezilecek yer vardır. Doğal güzellikler arasında Otlukbeli Gölü, Altıntepe Örenyeri, Beytahtı mesire yeri, Kadıgölü, Sakaltutan kayak merkezi, aygır Gölü, Ekşisu kaplıcası, Köroğlu Mağarası, karanlık Kanyon sayılabilir. Tüm bu saydığımız yerlerin ulaşımı oldukça kolaydır. Ayrıca Erzincan’da Munzur Dağları yine gezilecek doğal güzellikler arasında sayılmaktadır. Erzincan kaplıcalarıyla da meşhur olan bir şehirdir. Erzincan ılıcası ve Ekşisu Erzincan’ın meşhur kaplıca yerleridir

Kış Turizminde Erzincan

Erzincan Türkiye’nin kar yağışı alan bölgelerinden bir tanesidir. Bu sebeple de Erzincan’da kar turizmi yapılmaktadır. Şehrin Sakaltutan kayak merkezi ünlü kayak merkezlerinden bir tanesidir.  Burası il merkezine 44 metre uzaklıkta olan bir yerdir. Bu kayak merkezi orta ve zor düzeyde pistlere sahip olan bir yerdir. Merkezinde 60 kişilik yatak kapasitesi olan kayak evi ve 110 tane askılı teleski bulunmaktadır Erzincan'da diğer bulunan kayak merkezinin adı Ergan kayak merkezidir. Burası şehre 12 kilometre mesafede yer almaktadır. Ülkenin en uzun eklerinden oluşan teleferik ve telerji tesisine ev sahipliği yapan bir kayak merkezidir. Ergan kayak merkezine saatte 2700 kişi taşıma kapasiteli telesiyej sistemleri vardır.


Erzincan Hakkında

Erzincan Hakkında

Erzincan ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir şehirdir. Erzincan Uçak Bileti alarak bu şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Dikkat çeken bir şehirdir. Bu şehrin üzümlü, Tercan, Çayırlı bir Refahiye, Otlukbeli ve Kemaliye dâhil olmak üzere 9 tane ilçesi bulunmaktadır. Erzincan tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan bir şehir olması özelliği ile de dikkat çekmektedir. Pek çok ticaret alanına hizmet eden İpekyolu Erzincan’ın konumunu zenginleştirilmiştir. 1071 Malazgirt Savaşı’ndan sonra Anadolu’nun kapılarının Türklere açılmasını ile beraber Erzincan Türklerin hâkim olduğu bölge içerisine girmiştir.

Erzincan Uçak Bileti

Erzincan Uçak Bileti

Erzincan'a gitmek için karayolu ve havayolu gibi Yollar kullanılabilmektedir. Şehre gitmek için uçak bileti alma ihtiyacınız olduğu zaman firmamızdan Erzincan uçak bileti edebilirsiniz. Firmamızın online internet sitesinden veya şahsi olarak firmamızdan uçak bileti temin etmeniz mümkündür. Ucuz Uçak Bileti almak için www.turkiyeucakbileti.com adresinden uygun uçak bileti satın alabilirsiniz web adresimizde bulunan arama çubuğundan uçuş sorgulaması yaparak size en uygun uçak biletini sorgulama yaparak satın almanız mümkün tüm hava yolları sizlere sunulmaktadır online uçak bileti satın almanın kolay yolu dilerseniz 7/24 Müsteri Hizmetlerini 0 850 303 82 80 arayarak uçak bileti satın alabilirsiniz. Türkiye Uçak Bileti sizlerin en çok tercih edilen hava yolu firmanız.

Erzincan’a Ulaşım

Erzincan’a ulaşım seçenekleri arasında birçok farklı rota sizleri bekliyor olacaktır. Bu konuda karayolunu tercih edenler özel araçları ile şehre ulaşım sağlayabilecekleri gibi otobüs seferlerinden de yararlanarak Erzincan’a ulaşım sağlayabilirler. Diğer taraftan tren yolculuğunu tercih edenlerde Erzincan için tren bileti alarak şehre ulaşım sağlayabilirler. Hızlı bir ulaşım isteyenler ile Erzincan uçak bileti alarak şehre hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilmektedirler. En uygun uçak bileti fırsatlarından yararlanarak Erzincan’a ulaşım sağlamak isteyenler bizleri tercih ederek uçak biletlerini güvenli ve hızlı bir şekilde alabilir ve böylelikle şehre en iyi şekilde ulaşım sağlayabilirler.