Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Elazığ Gezilecek Yerler

Sanayi ve ticaret sektörlerinde ülkemiz için büyük bir önem taşıyan Elazığ şehri son zamanlarda ise turizm sektöründe güzel bir rakama ulaşarak ilerde adından sık sık söz ettireceğinin sinyallerini vermeye başlamıştır. Çok yüksek bir nüfusa sahip olmaması ile birlikte gezilecek ve restoran ve cafe gibi birçok eğlence alanına sahiptir. Bu sayede tatil dönemlerinde ülkemizi seçen yabancı turistlerinde sıkça uğramaya başladığı bölgelerden bir olmaktadır. Ayrıca yerli turistlerinde sıkça uğradığı bir bölgedir. 1942 yılında yapımı tamamlanan Elazığ Havalimanı şehre hem toplu taşıma ile hem de özel araçla ulaşılması bakımından yakın ve kolay bir ulaşıma sahiptir. Elazığ ucuz uçak biletine sahip olmak isterseniz üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak 3D güvenlik sistemi ile uçak biletinizi güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Harput Kalesi

İç ve dış kale olmak üzere iki bölümden oluşan Harput Kalesi ‘Süt Kalesi’ olarak bilinmektedir. Bunun sebebi ise tarihte yapılış aşamasında harcına süt katılmışıdır. Bu kale tarihte Milattan Önce 8. Yüzyılda  Urartulular tarafından yapılmıştır. Kalenin girişi doğuda Harput yönündedir. Elazığ ovasının bulunduğu bölgede olan kale yapılan kazı çalışmaları ve araştırmalardan sonra yaşam tedavi alanları ve zindanlar ortaya çıkmıştır. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2005 yılında başlayan kazı ve restorasyon çalışmaları 2009 yılında sonlanmıştır. 

Harput Ulu Cami

Elazığ il sınırları içerisinde bulunan Harput Ulu camisi 1156 , 1157 yılları arasında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılmıştır. Hala ibadet edilebilir durumda olan caminin minaresi sağa eğik durumdadır. Ölçülere göre Harput Ulu Camisinin minaresi Pisa Kulesinden daha eğik olarak tespit edilmiştir. İbadet etmek için harika bir bölge olan Harput Ulu Camisi hem Elazığlılar hem de Türkiye’nin birçok bölgesinden ziyaretçilere ev sahipliği yapmaktadır. 

Elazığ Uçak Bileti

Türkiye’nin yeni turizm bölgelerinden biri Elazığ her yıl yerli ve yabancı olarak birçok turist gelmektedir. Harput Ulucami , Harput Kalesi , Elazığ Kültür Parkı , gibi harika gezilecek yerler vardır. Doğu Anadolu Bölgesinde bulunup kendine özgü birçok özelliği olan il bununla birlikte kendine özgü mutfağıyla turizm sektöründe turist sayısını her geçen yıl gittikçe arttırmaktadır. Elazığ uçak bileti seyahati ile kolay ulaşımda öncelik tercihi olmuştur.

İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinden tarifeli uçak bileti seferleri ile her gün iç hat uçuş seferi düzenlenmektedir. Elazığ uçak bileti ve bilet fiyatları kampanyalı olarak satışa sunulmasının yanı sıra ekonomik ve business sınıflarla da satışa açılmaktadır.

Elazığ Uçak Bileti Fiyatları

Elazığ uçak bileti ve Elazığ uçak bileti fiyatları yıllık ve aylık olarak değişiklik gösterebilir. Bilet sınıflarına göre bagaj ve kabin içi el valizi seçenekleri de mevcuttur. Elazığ uçak bileti fiyatlarını online olarak 7 gün 24 saat sorgulama ve bilet değişim yada iade gibi seçenekleri anında öğrenebilirsiniz. Elazığ uçak bileti ve rezervasyon seçeneklerini turkiyeucakbileti.com sitemizden sorgulayarak anında öğrenebilirsiniz.

Elazığ Şehrine Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları Hangileri?

Elazığ uçak bileti seçimlerinde direk ve aktarmalı uçuş seferi düzenleyen havayolları Türk Havayolları (THY), Anadolujet, Pegasus ve Sunexpress Havayollarıdır. Popüler firmaların yanı sıra aktarmalı uçak bileti seçeneklerinde Lufthansa ve Azal havayolları gibi pek çok firma sorgulaması yapabilirsiniz. Elazığ uçak bileti thy, Elazığ uçak bileti Pegasus ve Elazığ uçak bileti anadolujet gibi sorgulamalar ile kolayca bilet rezervasyonu oluşturabilirsiniz. 

Elazığ Şehrine Nerelerden Uçuş Seferi Düzenleniyor?

Elazığ iline seyahat etmek istediğiniz şehirlerden uçak bileti sorgulaması yaparak direk-aktarmalı uçak bileti seferi kontrolü sağlamanız mümkün olacaktır. Direk olarak uçuş seferi yapılan şehirler, İstanbul uçak bileti, Ankara uçak bileti, İzmir uçak bileti olarak sefer bu şehirlerden uçuş kontrolü sağlayabilirsiniz.

Elazığ Uçak Bileti İletişim

Elazığ uçak bileti iletişim ve Elazığ uçak bileti telefon seçenekleri 0 850 303 82 80 müşteri hizmetlerini arayarak destek ve bilgi alabilirsiniz. 7 gün 24 saat online uçak bileti rezervasyonu ve işlemlerini hızlıca

Elazığ Ulaşım

1940 tarihinde askeri amaçlarla açılan Elazığ Havalimanı 1960 yılında sivil kullanıma açılmıştır. Şehre yakın ve toplu taşıma araçları ile ulaşılması şehre gelen yerli ve yabancı turistlerin hem ulaşımını kolaylaştırmaktadır. Elazığ ulaşım seçenekleri yurt içi olarak karayolu, tren yolu ve havayolları ile gerçekleştirilmektedir. Seyahatin konforlu ve kısa sürede olmasını isteyen yolcularımızın en çok tercih ettiği ulaşım aracı havayolları ile sağlanmaktadır.

Elazığ Havalimanı

Kentin tek havalimanı olması ve yakın konumda bulunması ile Elazığ havalimanı yurt içi uçuş ve yurt dışı uçak bileti seferlerinde tercih edilebilecek tek havaalanı olmaktadır. Yurt içi uçak bileti seçimleri ile birçok destinasyona tarifeli sefer düzenlenmesi ile yakın illerden de buraya uçuş gerçekleştirilmektedir. Yakın olduğu diğer havaalanları Malatya ve Diyarbakır havalimanlarına alternatif olarak da bu şehirden uçuş gerçekleştirebilirsiniz.

Elazığ Havalimanı Toplu Taşıma

Havalimanı güzergahına ulaşım sağlayabileceğiniz en kolay seyahat tipi toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Otobüs, minibüs, tramvay ve servisler ile havalimanı ve çevresine ulaşım sağlayabilirsiniz. Şahsi olarak havalimanına ulaşmak isteyen yolcularımızın şahsi otomobil ve taksiler ile seyahat etmeleri gerekir.