Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Diyarbakır Gezilecek Yerler

Diyarbakır Türkiye’nin mutlaka gezilmesi gereken yerlerinden birisidir. Halk arasında Doğu’nun Paris’i şeklinde anlatılır. Tabi ki bunun söylenmesinin en temel nedenlerinden birisi geçmişidir. Gerek kültürü en iyi şekilde yansıtan şehirleri gerekse enteresan tarihi ile ilgi çekici bir şehir olmayı başarıyor. Turistik olarak da kesinlikle ziyaret edilmesi gerektiği söylenebilir. Çin Seddi’nden sonra dünyanın en uzun surları olarak bilinen surlar burada yer alıyor.

Ünlü camilerinden birisi olarak Ulu Cami gösterilebilir. Şehirde gezilecek yerlerin birbirine yakın olması en önemli özelliklerden birisidir. Diyarbakır uçak bileti satın alarak bu şehre kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Daha sonra ise şehirde birbirinden güzel ve ilgi çekici yerleri görme fırsatına sahip olacaksınız. Diyarbakır ilinde gezmek için birbirinden güzel yerler bulabilir ve iyi bir şehir turu yapabilirsiniz.

Suriçi

Diyarbakır’da mutlaka gezilmesi gereken yerlerin başında Suriçi geliyor. Bu bölge 19. Yüzyıla kadar asıl yerleşim yeri olarak kullanılmış ve dışına çıkılmamıştır. Bu doğrultuda mimari olarak son derece ilgi çekici bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda kültürel olarak da fazlasıyla gelişmiş bir bölgedir. Surlar, halkın günlük yaşantısında sıkça ziyaret ettiği yerler olarak gösterilebilir.

Turistik olarak şehre gelen kişiler burayı kesinlikle gezmelidir. İçerisinde müze olarak kullanılan çeşitli tarihi konaklar bulunuyor. Aynı zamanda içerisinde oturabileceğiniz kafeler de yer alıyor. Eski kilise gibi yerler de bulunuyor. Suriçi’nde yer alan mekânlar, evler ve benzeri yapılar oldukça ilgi çekicidir. Hepsi kültürel açıdan oldukça etkileyici yapılardır. Buradaki birbirinden güzel yapıları doyasıya gezerek çok iyi bir şehir turu gerçekleştirebilirsiniz.

Diyarbakır Ulu Cami

Anadolu’nun en eski camilerinden birisi olması ile bilinen Ulu Cami, gezilecek önemli yerlerden bir tanesidir. Bu cami 639 yılında inşa ettirilmiştir. O zamanlarda burada yaşayan Müslüman Araplar tarafından yapılan cami, onarım ve bakımlar ile günümüze kadar korunmuştur. Zamanında çeşitli faktörlerden dolayı zarar gören kısımları olmuştur.

 Ancak yapılan onarımlar genel yapısını korumasını sağlamıştır. Caminin minaresi kare planlı bir şekildedir. Ender rastlanan minare türlerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Diyarbakır gezilecek yerler arasında yer alan bu cami oldukça büyüleyicidir. Tarihi yapılara ilgisi olan ve şehrin tarihi hakkında bilgi edinmek isteyen herkes mutlaka bu camiyi ziyaret etmelidir.

Ahmet Arif Müze ve Sanat Evi

Müze bakımından oldukça fazla seçeneğe sahip olan Diyarbakır, Ahmet Arif Müze ve Sanat Evi’ne de ev sahipliği yapıyor. Bu müze, Diyarbakır’dan çıkan en önemli şairlerden birisi olan Ahmet Arif anısına hazırlanmıştır. Müze aslında 120 yıllık bir Diyarbakır konağıdır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan çalışma sonucu restore edilmiş ve kullanıma sunulmuştur. 2011 yılından beri çok fazla ziyaret edilen bir yer olarak ön plana çıkıyor. En ucuz Diyarbakır uçak bileti fiyatları ile şehre gelebilir ve müze gibi birçok alanı ziyaret edebilirsiniz. Müzede Ahmet Arif’in şiirleri, çeşitli kişisel eşyaları, daktilosu ve benzeri şeyleri yer alır.

İçkale

İçkale, Diyarbakır’ın ilk yerleşim yerleşim alanıdır. Aynı zamanda yönetim merkezi olarak da bilinir. Burada 20 burç ve tam 4 kapı vardır. İçkapı içinde yer alan tarihi yapılar Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restore edilmiştir. Burada Arkeoloji Müzesi ve Taş Eserler Müzesi gibi müzeler yer alıyor. Aynı zamanda Saint George Kilisesi ile valiliğe ait bir bina da İçkale’de bulunur. Bunların yanı sıra daha farklı yapılar da mevcuttur. Diyarbakır seyahati yapacak olan kişilerin ziyaret edeceği yerlere eklemesi gereken bir alandır. Turistik amaçlarla şehre gidecekseniz İçkale’de çok iyi vakit geçirebilir ve tarihi yapıları inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda birbirinden farklı alanlarda sayısız güzelliği görme fırsatına da sahip olacaksınız.

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır, ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan şehirlerden birisidir. Dünyanın en eski şehirlerinden birisi olarak bilinir. Tarihi açıdan son derece önemli bir ildir. Toplamda 17 ilçesi vardır. Ülkenin doğusunda yer alan iller arasında en kalabalık metropoldür. Konum olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin orta kısmında yer alıyor. Doğusunda Siirt ve Muş yer alırken batısında ise Adıyaman, Şanlıurfa ve Malatya illeri yer alıyor.

Kuzeyinde ise Elazığ ve Bingöl bulunur. Son olarak güneyinde Mardin ili yer alıyor. Şehirde sert ve kurak bir yayla iklimi olduğunu söylemek mümkündür. Şehir topraklarının %33’ü orman ve fundalıktan oluşur. %22’ise mera ve çayırlar ile örtülüdür. %40’lık kısım ise etkili arazi şeklinde tanımlanabilir. Tarihi, yemekleri, yapıları ve kültürü ile etkileyici bir şehirdir. Diyarbakır uçak bileti ara kapsamında bilet alarak bu şehre gidilebilir ve turistik yerler ziyaret edilebilir.

Diyarbakır Tarihi Turistik Yerler

Diyarbakır’ın tarihi açıdan son derece önemli bir şehir olduğu biliniyor. Öyle ki dünyanın en eski şehirlerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Tarihi açıdan önemli olan birçok turistik yere sahiptir. Bu sayede Diyarbakır uçak biletleri satın alarak şehre gidebilir ve birbirinden ilgi çekici tarihi yerleri ziyaret edebilirsiniz. Diyarbakır surları, Mervani Köprüsü, Malabadi Köprüsü, Sülüklü Han ve benzeri çok sayıda turistik yer vardır.

Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır her zaman ziyaret edilebilecek güzel bir şehirdir. Bu şehri ziyaret etmek için en ideal yol uçak bileti satın almaktır. Yaz veya kış fark etmeksizin her mevsim rahat bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Diyarbakır ucuz uçak bileti almak isteyenler seyahat tarihleri için bilet sorgulaması yapabilir. Belirtmek gerekir ki yaz aylarında daha fazla seyahat gerçekleştirildiğinden kış aylarına göre bilet fiyatlarında yükselme meydana gelebilir. Direkt olarak uçuş gerçekleştirme imkanınız vardır. Uçak bileti almanız için turkiyeucakbileti.com ile birbirinden farklı bilet seçenekleri sunuluyor. Bu bilet seçenekleri arasından istediğinizi seçebilir ve Diyarbakır’a seyahat edebilirsiniz.

Diyarbakır uçak bileti alırken en çok tercih edilen şehirler hangileri?

Diyarbakır ucuz uçak bileti fırsatlarında en çok uçuş gerçekleştirilen şehirler, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Samsun, gibi yurt içi uçak bileti işlemlerinizde uçuş seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. İstanbul uçak bileti veya diğer destinasyonları 7 gün 24 saat karşılaştırarak biletleme sağlamanız mümkün olacaktır.

Diyarbakır Uçak Bileti Al

Uçak bileti almak seyahat etmenin en iyi yolu olarak gösterilebilir. En uygun fiyatlar ile alım yapmak için ufak bir sorgulama yapmanız yeterlidir. Daha sonra farklı bilet seçenekleri listelenir. Gitmek istediğiniz tarihe ve saate göre ödemeniz gereken ücret değişebilir. Size en uygun olan bileti seçerek kolay bir şekilde alım gerçekleştirebilirsiniz.

Diyarbakır’ın birbirinden güzel ve ilgi çekici turistik yerlerini görmek için kısa sürede bilet alımı yapabilirsiniz. Diyarbakır uçak bileti al işlemi doğrultusunda direkt olarak satın alım yapabileceğiniz gibi rezervasyon da yapabiliyorsunuz. Bilet bulunamadığı takdirde zaman zaman aynı tarih için tekrar sorgulama yapabilirsiniz. İptal edilen alım ve rezervasyonlar doğrultusunda sonradan bilet bulma imkânınız vardır.

Türkiye Uçak Bileti İle Diyarbakır Uçak Bileti Al!

Uçak bileti satın alırken hem güvenilir hem de kullanışlı bir site tercih etmenizde fayda var. bu doğrultuda sizlere turkiyeucakbileti.com internet sitemizde en uygun bilet seçeneklerini sunuyoruz. Diyarbakır ucuz uçak bileti almak istiyorsanız sitemizden alım yapabilirsiniz. Bilet sorgulaması yapmanız halinde en uygun bilet seçenekleri listelenir. Listelenen seçenekler arasından istediğinizi tercih edebilirsiniz. Uygun bilet almak seyahatlerinizin maliyetini azaltır.

Diyarbakır Aktarmasız Uçuşlar

Uçak bileti satın alırken en fazla dikkat edilen konulardan bir tanesi uçuşların nasıl olduğudur. Aktarmalı ve aktarmasız uçuşlar arasında en büyük fark zamandır. Daha kısa sürede seyahat etmek isteyen ve uzun yolculuklardan hoşlanmayan kişiler direk uçuş seçeneklerini tercih edebilir. Belirtmek gerekir ki direk uçuşlar ile aktarmalı uçuşlar arasından maliyet bakımından farklılıklar söz konusudur. Diyarbakır aktarmasız uçuş ile herhangi bir uçuş değiştirmeden kısa sürede seyahat edebilirsiniz. Aktarması uçuş gerçekleştirmek için birçok bilet seçeneği bulmanız mümkündür.

Turkiyeucakbileti.com Diyarbakır Uçak Bileti Kampanyaları

Uçak bileti satın alacak kişilerin kampanyaları takip etmesinde fayda var. Bu sayede de daha uygun ücretler ödeyerek bilet alma imkânına sahip olursunuz. Avantajliseyahat.com olarak sizlere birçok kampanya sunuyoruz. Hem mobil uygulamamızda hem de web üzerinden çok sayıda kampanyaya erişim imkânına sahip olabilirsiniz.

Sunduğumuz kampanyalar neticesinde oldukça fazla tercih ediliyoruz. Diyarbakır uçak bileti kampanyaları ile kısa sürede çeşitli bilet seçeneklerini görebilirsiniz. Kampanyalar kapsamında ucuza bilet satın alabilirsiniz. Üstelik satın aldığınız biletler sayesinde farklı kampanyalar da kullanıma sunulur. Böylece her zaman uygun fiyatlar ile Diyarbakır’a seyahat edebilirsiniz.

Diyarbakır’a Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları Hangileri?

Diyarbakır uçak bileti alırken tercih edebileceğiniz havayolları sırası ile şu şekildedir; Türk Havayolları, Pegasus Airlines, Anadolujet Havayolları ve Sunexpress Havayolları ile direk ve aktarmalı olarak uçuş gerçekleştirebilirsiniz. En fazla sefer düzenleyen havayolları THY ve Anadolu Jet Havayollarının yanı sıra yurt dışı uçak bileti satışları ile Corendon Havayolları ve Flydubai gibi havayolları da sefer düzenlemektedir.

Diyarbakır Ulaşım

Diyarbakır ulaşım açısından oldukça iyi bir şehirdir. Hem şehre ulaşım hem de şehir içi ulaşım açısından farklı seçenekler sunar. Otobüs ile ulaşım sağlamak oldukça fazla tercih edilen bir yöntemdir. Aynı zamanda en hızlı ve rahat ulaşım seçeneği olarak hava yolunu tercih edebilirsiniz. Hava yolu ile hem aktarmalı hem de direkt olarak uçuş gerçekleştirme imkânına sahipsiniz. Diyarbakır uygun uçak bileti satın almanız halinde kolay bir şekilde ulaşım sağlayacağınızı bilmenizde fayda var.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır havalimanı, ulaşım açısından oldukça kolay bir yerdir. Şehir merkezine 10 km kadar bir mesafede yer alır. Hem özel araçlar ile hem de otobüsler ile yaklaşık 15 ila 20 dakika arasında bir sürede havaalanına erişim sağlamanız mümkündür. Diyarbakır gidiş dönüş uçak bileti alan kişiler hem havalimanından şehir merkezine hem de şehir merkezinden havalimanına kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir. Havalimanı ile şehir merkezi arasında yer alan mesafenin kısa olması neticesinde birçok kişi taksiler ile seyahat etmeyi tercih edebilir.

Diyarbakır’a En Yakın Şehirler

Diyarbakır Güneydoğu’nun orta kısımlarında yer alan bir şehir olarak birçok şehre yakındır. Doğusunda Batman ve Muş yer alır. Batısında ise Adıyaman, Şanlıurfa ve Malatya illeri yer alıyor. Aynı zamanda kuzeyinde Bingöl ve Elazığ yer alırken güneyinde Mardin vardır. Uygun Diyarbakır uçak bileti fiyatları ile Diyarbakır’a gittiğiniz takdirde aynı zamanda sonradan bu şehirlere geçerek gezinizi daha dolu bir hale getirebilirsiniz.

Diyarbakır Şehir İçi Ulaşım

Diyarbakır’da şehir içi ulaşım oldukça gelişmiştir. En kolay ulaşım yöntemi otobüsler ve dolmuşlardır. Bu toplu taşıma araçlarını kullanarak şehir içinde çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda havaalanından en kolay ulaşım yöntemi bu otobüsler oluyor. Diyarbakır havaalanı ulaşım yöntemleri arasında en fazla tercih edilendir. Aynı zamanda taksi ile de ulaşım sağlanabiliyor. Bunların yanı sıra dileyen kişiler araba kiralama imkânına da sahiptir.

Diyarbakır Havalimanı Araç Kiralama

Diyarbakır Havalimanı’nda araç kiralayarak ulaşım sağlama imkânınız vardır. Belirli noktalarda araç kiralamak çok kolaydır. Bu araçlar hem şehir içi teslim noktalarında hem de havaalanlarında geri teslim edilebilir.

Diyarbakır uçak bileti satın al kapsamında şehre seyahat edenler araçları önceden kiralayabilir ya da havaalanına indiklerinde kiralama yapabilir. Seyahat imkânları açısından oldukça gelişmiş bir şehirdir. Şehir içinde de ulaşımın uygun maliyetli olduğunu söylemekte fayda var. Herkesin kendine uygun bir araç bularak kiralaması mümkündür.