Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Diyarbakır Gezilecek Yerler

Diyarbakır Gezilecek Yerler;

Tarihi açıdan tüm dünya adına çok önemlidir bunun sebebi ise hem 9000 yılı aşkın tarihi hem de tarihte  dünyadaki birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasıdır. Bu açıdan tarihe meraklı olan turistlerin ve tarih hakkında araştırmalar yapan profesörlerin ülkemizde araştırmalarını yaptığı şehirlerin en başında gelmektedir. Ayrıca birçok gezilecek alana da sahip olan Diyarbakır gezmeyi seven insanlarında tercih etmeye başladığı bir şehir olmuştur. Diyarbakır Ulu Cami , Hevsel Bahçeleri , Tarihi Hasan Paşa Hanı ve Diyarbakır Kalesi gibi hem doğal güzellikleri hem de tarihi yapılar ve müzeleriyle harika bir şehir olan şehrimiz Diyarbakır’a en ucuz uçak biletine sahip olmak isterseniz www.turkiyeucakbileti.com sitesine girebilir veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak 3D güvenlik sistemi ve kredi kartına taksit imkanından faydalanabilirsiniz.

 

Diyarbakır Ulu Cami;

Anadolu bölgesindeki en eski camilerden biri olan Diyarbakır Ulu  Cami 639 yılında şehri egemenliği altına alan Arap toplumunun Martoma Kilisesini camiye çevrilmesiyle oluşmuştur. Ancak Büyük Selçuklu hükümdarı Melikşah’ın emri ile 1090 yılında çok büyük bir restorasyon çalışmaları ile yenilenmiştir ve çoğu kaynakta açılış tarihi 1090 olarak bilinmektedir. Gayet büyük bir alanın üstünde bulunan caminin mimarisi de harika bir şekilde yapılmıştır. Sizde Ulu Camiyi ziyaret etmek isterseniz www.turkiyeucakbileti.com üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimi arayarak 3D Güvenlik sistemi ve kredi kartına taksit imkanı ile en ucuz Diyarbakır uçak biletine sahip olabilirsiniz.

 

Diyarbakır Kalesi;

İç ve Dış kale olarak ikiye ayrılan yapı Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunmaktadır. Dağ Kapı , Urfa Kapı , Mardin Kapı ve Yeni Kapı olmak üzere surlarda bulunan 4 tane ana girişi vardır. Bu surlar Çin Seddinden sonra dünyadaki en geniş ve uzun savunma duvarı olarak bilinir ve 9000 yıldan fazla bir tarihe sahip olduğu söylenmektedir. UNESCO 2000 yılında Diyarbakır Kalesini Dünya Mirası Geçici Listesine eklemiş ve 15 yıl sonra 2015 yılında Dünya Mirası olarak belirlemiştir. Dünyadaki en eski eserlerin arasında olan kale özellikle yabancı turistlerin ilgi odağı olmuş ve bundan dolayı şehrin sembollerinden biri olmuştur. Tarihi açıdan ülkemiz için büyük bir öneme sahip olan Diyarbakır Kalesini ziyaret etmek ve Diyarbakır’a en ucuz uçak bileti almak için www.turkiyeucakbileti.com sitesine girebilir veya kredi kartına taksit ve 3D güvenlik sistemi ayrıcalıkları olan 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

 

Diyarbakır Hakkında

                            Diyarbakır Hakkında

1.732.39 nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık on altıncı şehridir. 9000 yıllık bir geçmişe sahip olan il tarihi açıdan ülkemiz için büyük bir önem taşımaktadır. Son yıllarda turizm sektöründe de boy göstermeye başlayan Diyarbakır ülkemizin Güneydoğu Anadolu  bölgesinde yer almaktadır. Kendi has kültürü ve harika bir mutfağı olan şehirde birçok restoran bulunmaktadır. Ayrıca geçtiğimiz yıllarda açılan üniversiteler ile sadece turistlerin ziyaret ettiği bir şehir değil üniversite öğrencilerinde okumak için gittiği bir şehirdir. Son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin hem tarihi açıdan hem de kültürel açıdan dikkatini çeken şehrimiz Diyarbakır’ da unutulmaz bir tatil yaşamak için www.turkiyeucakbileti.com üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak 3D Güvenlik sistemi ve kredi kartına taksit imkanı ile en ucuz uçak biletine sahip olabilirsiniz.

 

Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır Uçak Bileti;

Turk Hava Yolları , Thy , Pegasus , FlyPgs , OnurAir , AtlasGlobal , SunExpress gibi firmaların her gün aktarmalı ve aktarmasız uçak seferleri düzenlemektedir. Diyarbakır yerli ve yabancı olarak birçok turiste ev sahipliği yapan Diyarbakır turizm sektöründe gittikçe yükselen bir markadır. Wwwturkiyeucakbileti.com üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayarak 3D Güvenlik sistemi ve kredi kartına taksit imkanı ile en ucuz Diyarbakır uçak biletine sahip olabilirsiniz. 

Diyarbakır Ulaşım

Diyarbakır Ulaşım;

Demiryolu , Karayolu ve havayolu ile ulaşım sağlanan Diyarbakır’a uçak seferleri 1952 yılında Diyarbakır Havalimanının açılması ile başlamıştır. Şehre 11 kilometre uzaklıkta olan Havalimanı özel araçla ve toplu taşıma ile yakın ve kolay bir ulaşıma sahiptir. Bu olay şehre gelen turistleri gittikçe memnun etmiştir. Gayet güzel bir mimarisi olan ve oldukça büyük olan Diyarbakır Havalimanına iç ve dış hatlardan aktarmalı ve aktarmasız olarak seferler düzenlenir sizde en ucuz Diyarbakır uçak biletine sahip olmak için www.turkiyeucakbileti.com üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak kredi kartına taksit imkanı ve 3D Güvenlik sistemi ile en ucuz uçak biletine sahip olabilirsiniz.