Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Denizli Gezilecek Yerler


Denizli’nin Coğrafi Konumu

Denizli coğrafi konumu olarak Ege ve Akdeniz Bölgesi arasında yer almaktadır. Bu sebeple Denizli'de gezilebilecek pek çok doğal güzellik mevcuttur. Bu doğal güzelliklerin en başında Pamukkale travertenleri gelmektedir. Türkiye'nin ve dünyanın pek çok yerinden Pamukkale travertenlerini ziyaret etmek için pek çok kişi şehre gelmektedir. Denizli merkeze 20 kilometre uzaklıktaki travertenler termal su kaynaklarının açığa çıkmasıyla oluşmuş olan doğal güzelliktir. Denizli'de travertenlerin olduğu bölümde arka kısmında yamaç paraşütü sporu yapmak da mümkündür.

Denizli Kaplıcaları

Denizli doğal güzelliklerinin yanı sıra Doğal kaynakları ile dikkat çekmektedir. Denizli’nin güzelliği olan Pamukkale travertenlerinin 5 kilometre kuzeyinde Karahayıt ilçesi bulunmaktadır. Karahayıt ilçesinde bulunan doğal kaynak suyu insanlara sağlık problemleri konusunda destek olacak bir sudur. Bu suyun içerisinde bir karbonat sodyum sülfat magnezyum ve kalsiyum bulunduğu için sağlık hakkında oldukça yararlıdır. Bu vitamin ve minerallerin bulunmuş olduğu suyun tabanına kırmızı birikmektedir. Bu sebeple Karahayıt ta bulunan kaplıca suyuna kırmızı su da denilmektedir. Pek çok romatizma ve eklem ağrılarına kırmızı suyun iyi gelindiği bilinmektedir. Denizli uçak bileti temin ederek bu Kaplıcaları ziyaret edebilmeniz mümkündür.

Denizli Antik Havuz

Denizli’nin bir diğer doğal güzelliği ise Kleopatra havuzu dur. Hierapolis antik kentinde meydana gelen bir depremde şehrin ortasında bir çukur açılmıştır. Bu açılan çukur'un İçerisi su ile dolmuştur. Bu sebeple bu Havuzun adı antik havuz olarak adlandırılmaktadır. Bu havuzu zamanında Kleopatra'nın güzelleşmek için kullandığı söylendiği için diğer bir adı Kleopatra havuzu dur. Antik havuz Denizli ziyaretlerimizde uğramanız gereken bir yerdir.

Salda Gölü

Türkiye doğal güzellikleri ile oldukça dikkat çeken bir ülkedir. Denizli'de bu güzel ülkemizin nadide şehirlerinden bir tanesidir. Denizli'de son yıllarda daha da popülerleşen salda Gölü muhteşem güzelliklere kapısını açmış bir yerdir. Bazı yerlerde Türkiye'nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölü pek çok kişinin ziyaretine uğramaktadır. Salda Gölü eşsiz bembeyaz kumsalı ile muhteşem bir doğal güzelliktir. Ayrıca gölün suyunun zengin mineral içeriği doğanın güzelliğini uyum sağlayan türkuaz renkli bir görüntülü oluşmasını sağlamaktadır.


Denizli Hakkında

Denizli Türkiye'nin kalabalık illerinden bir tanesidir. Anadolu yarımadasının Güney batısında Ege bölgesinin güneydoğusunda konumu olan Denizli Egeye bağlı bir şehirdir. Denizli'nin hem Ege hem de Akdeniz'de toprağı bulunmaktadır. Şehrin geçim kaynağı sanayi ve ticarettir. Türkiye'de ihracat yapan şehirlerin en başında Denizliyi saymak mümkündür. Özellikle de tekstil alanında Denizli oldukça gelişmiş bir şehirdir. Doğal taş ticaretinde Denizli'nin gelişmişliğini ön planda görmek mümkündür. UNESCO dünya mirası listesinde Pamukkale travertenleri bulunmaktadır. Bu travertenler Denizli'nin doğal güzelliklerinin başındadır. Denizli'de gezilebilecek birçok yer vardır. Denizli ulaşımı Denizli uçak bileti temin ederek sağlayabileceğiniz gibi karayolunda ulaşım sağlayabilmeniz mümkündür.


Denizli Uçak Bileti

Denizli Uçak Bileti

Denizli uçak bileti ihtiyaçlarınıza firmamız ile iletişime geçerek bunu karşıda bilmeniz mümkündür. Denizli'nin tarihi ve doğal güzelliklerini görmek İstediğiniz zaman hava yolu ile bu şehri ziyaret ederek bu güzelliklerden faydalanmanız mümkündür. Dünyadan ve Türkiye'den pek çok ziyaretçi alan Denizli hava yolu olarak da oldukça geniş bir kitleye sahiptir.

Denizli’ye Ulaşım

Denizli’ye ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler farklı seçenekler ile karşılaşmaktadır. Standart olarak karayolunu tercih eden ziyaretçiler kendi şahsi araçları ve otobüs firmalarını tercih ederek Denizli’ye ulaşım sağlayabilirler. Denizli uçak bileti alarak havayolu ulaşımını tercih edebilirsiniz. En uygun Denizli uçak bileti seçeneklerinden yararlanarak Denizli iline daha kısa süreler içerisinde ulaşım sağlamanız mümkün. Denizli havalimanı şehir merkezine 69 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Araç kiralama, taksit ve toplu taşıma araçları ile kolay bir şekilde şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir.