Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Çanakkale Gezilecek Yerler

Tarihi Mekânlar

Çanakkale’de bulunan Kilitbahir Kalesi, 1452 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmış bir kaledir. Çanakkale’de denize bakan bir tepede bulunan ve kültür bakanlığı tarafından koruma altına alınan muhteşem görüntüsüyle oldukça güzel bir kaledir. Çimenlik kalesi, Kilitbahir Kalesi’nin karşısında boğazın en dar yerine yaptırılmış ve neredeyse ilk günkü haliyle günümüze ulaşmış, görülmesi gereken bir kaledir. Çanakkale Şehitleri Anıtı, Çanakkale Boğazı’nın ucundaki hisarlık tepe üzerinde yer alan; ziyaret edildiğinde Çanakkale Deniz Zaferi’nin atmosferini hissedip yazılan kahramanlık destanını ruhunuzda hissedeceğiniz muhteşem bir yapıdır. Ayrıca Çanakkale Anzak Koyu, Çanakkale Arkeoloji Müzesi, 57. Alay Şehitliği ve Anıtı, Çanakkale Saat Kulesi, Aynalı Çarşı, Çanakkale Deniz müzesi gibi birçok tarihi mekâna ev sahipliği yapmaktadır. Firmamızdan Çanakkale uçak bileti temin edip; dünyanın sayılı tarihi mekânlarıyla birçok medeniyete beşik olmuş Çanakkale şehrini ziyaret etme imkânı bulabilirsiniz.

 

Antik Kentleri

Çanakkale'de dünyanın en ünlü antik kentlerinden biri olan Truva Antik Kenti bulunmaktadır. Kaz Dağları’nın eteklerinde yer alan antik kent, İlyada Destanı'nda bahsedilen Truva Savaşı'nın gerçekleştiği bir antik kenttir ve Alman arkeolog tarafından keşfedilmiştir. Assos Antik Kent; Çanakkale’nin Ayvalık ilçesinde bulunan ve her yıl pek çok kişi tarafından ziyaret edilen kentidir. Sokrates'in yaşadığı ilk felsefe okulunun kurulduğu yer olarak da anılmaktadır. 14. Yüzyılda Osmanlı Devleti’nin hâkimiyetine geçen antik kent, hamam ve tiyatroları ile mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Parion Antik Kenti, Çanakkale'nin Biga ilçesindedir ve bu antik kent 2600 yıllık bir geçmişe dayanmaktadır. Parion Antik Kenti, Bizans şapeli alanında bulunan iskeletler dünyada örneğine çok rastlanmadığı için koruma altındadır. Bütçenize uygun olarak firmamızdan Çanakkale uçak bileti alarak, dünyanın en ünlü antik kenti olan Truva Kenti, Assos Antik Kenti ve Parion Antik Kent’leri gezerek tarihi havayı soluma imkânı bulabilirsiniz.

 

Çanakkale Çevresinde Gezilecek Yerler

Çanakkale’de gezilmesi gereken yerlerden biri de Türkiye'nin en büyük adası olan Gökçeada'dır. Türkiye'nin en batı noktası olan İncirburnu, Gökçeada içerisindedir. Çanakkale’de bulunan Türkiye'nin 3. büyük adası olan Bozcaada’da, gidip ziyaret edilmesi gereken yerlerden birisidir. Bozcaada, rüzgârgülleri bölgesi, yani adanın gün batımı izleme noktası 17 adet rüzgârgülünden oluşuyor. Bozcaada’yı ziyaret eden birçok kişi burada gün batımının muhteşem manzarasına şahit olduğu, muhteşem bir adadır. Gelibolu Yarımadası Milli Parkı, Çanakkale'de bulunan Gelibolu Yarımadası’nın güneyinde bulunan Eceabat ilçesinin büyük bir bölümünü içine alan, kamp yapmak isteyenleri karavanında konaklamayı seçenleri de büyük bir zevkle ağırlayan milli bir parktır. Gelibolu Yarımadası Milli Parkı, Birleşmiş Milletler tarafından koruma altına alınmıştır. Çanakkale’de bulunan Babakale, Osmanlı'dan kalma sevimli bir balıkçı köydür. Babakale, Asya kıtasının batıdaki en uç noktası ve Osmanlı Devleti’nden kalma gidip gezilip görülmesi gereken sevimli bir balıkçı köyüdür.


 

 

Çanakkale Hakkında


Çanakkale, M.Ö. 3000 yılından beri yerleşim alanı niteliğinde ve eski çağlarda Hellespontes ve Dardanel olarak anılmıştır. Çanakkale boğazı, Anadolu ile Avrupa Akdeniz ile Karadeniz arasındaki bağlantıyı sağlayan 2 geçit bölgesinde biri olması nedeniyle oldukça önemlidir. Çanakkale'nin oldukça zengin bir tarihi vardır. Değişik tarihlerde yağmalamak ve yerleşmek için bölgeye gelenler olmuştur. Çanakkale zamanla renkli bir kültür mozaiğine dönüşmüştür. Çanakkale adını Anadolu Yakası’ndaki Çanak Kalesi’nden almaktadır.

Çanakkale Uçak Bileti

Çanakkale Uçak Bileti

Çanakkale ili tarihi mekânları, antik kentleri, kahramanlıkları diller destan olan ecdadımızın içinde yattığı şehitlik anıtları ve daha birçok göz kamaştırıcı güzelliklerinin bulunduğu bir şehirdir. Firmamızdan Çanakkale uçak bileti alarak bu şehrimizi ziyaret edebilir ve tarihi dokusuyla süsülenmiş bu şehri güzel yerlerini gezerek güzel vakitler geçirebilirsiniz.Ucuz uçak bileti seçeneklerini web adresimizden karşılaştırarak sorgulama yapabilirsiniz tüm hava yolları online uçak bileti satın alma imkanı 7 gün 24 saat en uygun uçak bileti sizler için sunuyoruz 0 850 303 82 80 Müşteri Hizmetlerini arayarak en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz. www.turkiyeucakbileti.com uçak bileti satın alma noktanız.

Çanakkale’ye Ulaşım


Çanakkale’ye ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler farklı ulaşım seçeneklerini değerlendirerek şehre ulaşım sağlayabilirler. Çanakkale’ye karayolu ile hem kendi şahsi arabanız hem de otobüs firmaları ile ulaşım sağlamanız mümkündür. Birçok otobüs firması Çanakkale şehrine ulaşım sağlamaktadır. Çanakkale’ye aynı zamanda havayolu ile de ulaşım sağlamak mümkündür. Özellikle hızlı bir şekilde şehre ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler Çanakkale uçak bileti alarak şehre ulaşım sağlayabilirler. En uygun Çanakkale uçak bileti almak için bizleri tercih edebilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksi, araç kiralama ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Sizlerde bu seçeneklerden kendinize uygun olanı tercih ederek şehre ulaşım sağlayabilirsiniz.

 Çanakkale Havalimanı Ulaşım;

Çanakkale Havaalanı otobüs,taksi ve havaş ile sizlere kolay ulaşım sağlamaktadır.Günün Farklı saatlerin de uçuş güzergahları sağlanmakta olan çanakkale havalimanı direk uçuşları oldukça fazladır.