Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Bursa Gezilecek Yerler

Gezilecek yerler:

Ulu cami

 

Türk islam tarihi eserleri denince akla ilk gelen eser olan Ulu cami  Yıldırım Beyazıd tarafından yaptırılmıştır. Caminin mimari özelliklerinin yanı sıra doğu cephesinde güneş sistemindeki gezegenlerin hareketlerinin kabartma fonlarının olması ve Türkiye’nin en büyük camisi olması en önemli özelliklerindendir.

 

Kapalı çarşı

Bildiğiniz gibi Bursa Osmanlının en eski başkentidir. Bu durum  kapalı çarşıda eski alışveriş kültürünün hala devam etmesine ve modern zamana karşı hala geleneksel yapısını korumasına yol açmıştır. Kuyumcuların yoğun olduğu çarşıda aktarlar , sipahiler, yorgancılar ve bakırcılar yer almakta.

 

Kaplıcalar

Kaplıcalar  ve  termal havuzları ve hamamlarıyla ünlü  Bursa da şifalı sulardan faydalanmak isteyenler mutlaka kaplıcalara uğramalılar. Mustafa kemal paşa , Orhan gazi ve İnegöl şifalı suları en ünlülerinden.

Soğanlı botanik park

1998 te açılan parkta , rengarenk bitkiler , sevimli ördekler , kazlar ve gölet bulunmaktadır. Bisiklet sürmek için bir bölümün yanı sıra bisiklet kiralama alanı da bulunmaktadır. Aynı zamanda çimenlere uzanıp stresinizi azaltabilirsiniz.

 

Bursa kalesi

Yapımına M.Ö 1 yüzyılda başlanıldığı  düşünülen kalede Bizans , roma ve Osmanlının izlerine rastlamak mümkün. Kalenin 5 kapısı ve 14 burcu bulunmaktadır. Şehrin ayakta kalan en eski yapılarından olan kaleyi görülmesi gereken yerler listenize eklemelisiniz.

 

Tophane saat kulesi

1900 lü  yıllarda yıkılan saat kulesi 1905 tarihinde yeniden yapılmış ve turistlerin ilgi kaynağı olmuştur. Park içinde Osman gazi ve Orhan gazi türbeleri de var.

 

Muradiye külliyesi

İslam mimarisinin en önemli eserlerinden olan külliyenin çevresinde hamam , medrese , aşevi ve kervansaray gibi yapılar mevcut. 2.Murat zamanında 1425 yılında Bursa da yapılmıştır.

Bursa Hakkında

BURSA HAKKINDA


Osmanlı imparatorluğunun ilk başkenti olması , hanları , hamamları , kervansarayları ve yüzyıllık camilerinin olması turistlerin ilgi kaynağı olmayı başarmıştır. Aynı zamanda önemli bir sanayi şehri olan Bursa makine  , otomotiv ,  tekstil ve gıda sektörlerinde oldukça gelişmiştir. Zengin kültürü , sanayi şehri olması ve Osmanlı , Büyük Selçuklu ve Bizans tan kalıntılar taşıması Bursa’yı eşsiz bir şehir yapmaktadır. Türkiye’nin  4.büyük kenti olan Bursa’nın nüfusu 1.854 milyondur. Aynı zamanda bir üniversite şehri olan Bursa’yı ziyaret etmek istiyorsanız Yenişehir havalimanından En uygun fiyatlar ile Türk hava yolları , pegasus , Onur air , Sun Express , Anadolu jet ve  Atlas global ile , www.turkiyeucakbileti.com online adresinden uçak bileti alabilir yada 0850 303 82 80 müşteri hizmetleri numarasından 7/24 yararlanabilirsiniz.

Bursa Uçak Bileti

Bursa Uçak Bileti:

Bursa tarihi ve kültür mirasının iç içe yaşadığı şehirlerimizden tarihi camii ve müzeleri ile birçok güzelliği ön plana çıkartmakta. Bursa hava yolu olarak en fazla tercih edilen illerimizdendir. Thy Türk Hava Yolları , Sunexpress , Anadolujet gibi pek çok firma uçuş gerçekleştirmektedir Bursaya en uygun uçak bileti almak için sitemizden sorgulama yapabilir ve 7 gün 24 saat 0 850 303 82 80 Müsteri hizmetlerini arayarak sizlerde ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanabilirsiniz. 3-D Güvenli alışveriş seçenekleri ile kredi kartı ve banka akrtınız ile ödeme yapabilirsiniz. Türkiye’nin uçak bileti www.turkiyeucakbileti.com  

Bursa Ulaşım

Ulaşım:

Kara ve deniz ulaşımını konusunda oldukça gelişmiş olan Bursa , havayolu ulaşımında da ilerleme kaydediyor. Şehir içinden halk otobüsleri , dolmuş , minibüs , tramvay , metro , teleferik ve taksiler vardır. Toplu taşımalar için kullanabileceğiniz tek kullanımlık kartlar bulunmakla birlikte bu kart adı verilen daha ekonomik kartlarda mevcuttur. Uludağ’a çıkmak içinse teleferik kullanabilirsiniz. Yenişehir havalimanına ulaşmak için kent meydanı durağından kalkan 80 numaralı sarı otobüsleri kullanabilirsiniz. Bu kadim şehrin kültürüyle ve tarihiyle tanışmak istiyor iseniz En uygun fiyatlar ile Türk hava yolları , pegasus , Onur air , Sun Express , Anadolu jet ve  Atlas global ile www.turkiyeucakbileti.com online adresinden uçak bileti alabilir yada 0850 303 82 80 müşteri hizmetleri numarasından 7/24 yararlanabilirsiniz.