En Uygun & Ucuz Bursa Trabzon Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
02
Cum
03
Cts
04
Paz
05
Pts
06
Sal
07
Çar
08
Per
09
Cum
10
Cts
11
Paz
12
Pts
13
Sal
14
Çar
15
Per
16
Cum
17
Cts
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Bursa Trabzon Gezilecek Yerler

Gezilecek yerler:

Ulu cami

 

Türk islam tarihi eserleri denince akla ilk gelen eser olan Ulu cami  Yıldırım Beyazıd tarafından yaptırılmıştır. Caminin mimari özelliklerinin yanı sıra doğu cephesinde güneş sistemindeki gezegenlerin hareketlerinin kabartma fonlarının olması ve Türkiye’nin en büyük camisi olması en önemli özelliklerindendir.

 

Kapalı çarşı

Bildiğiniz gibi Bursa Osmanlının en eski başkentidir. Bu durum  kapalı çarşıda eski alışveriş kültürünün hala devam etmesine ve modern zamana karşı hala geleneksel yapısını korumasına yol açmıştır. Kuyumcuların yoğun olduğu çarşıda aktarlar , sipahiler, yorgancılar ve bakırcılar yer almakta.

 

Kaplıcalar

Kaplıcalar  ve  termal havuzları ve hamamlarıyla ünlü  Bursa da şifalı sulardan faydalanmak isteyenler mutlaka kaplıcalara uğramalılar. Mustafa kemal paşa , Orhan gazi ve İnegöl şifalı suları en ünlülerinden.

Soğanlı botanik park

1998 te açılan parkta , rengarenk bitkiler , sevimli ördekler , kazlar ve gölet bulunmaktadır. Bisiklet sürmek için bir bölümün yanı sıra bisiklet kiralama alanı da bulunmaktadır. Aynı zamanda çimenlere uzanıp stresinizi azaltabilirsiniz.

 

Bursa kalesi

Yapımına M.Ö 1 yüzyılda başlanıldığı  düşünülen kalede Bizans , roma ve Osmanlının izlerine rastlamak mümkün. Kalenin 5 kapısı ve 14 burcu bulunmaktadır. Şehrin ayakta kalan en eski yapılarından olan kaleyi görülmesi gereken yerler listenize eklemelisiniz.

 

Tophane saat kulesi

1900 lü  yıllarda yıkılan saat kulesi 1905 tarihinde yeniden yapılmış ve turistlerin ilgi kaynağı olmuştur. Park içinde Osman gazi ve Orhan gazi türbeleri de var.

 

Muradiye külliyesi

İslam mimarisinin en önemli eserlerinden olan külliyenin çevresinde hamam , medrese , aşevi ve kervansaray gibi yapılar mevcut. 2.Murat zamanında 1425 yılında Bursa da yapılmıştır.Trabzon Gezilecek Yerler;

Karadeniz’in incisi olarak bilinen ve son dönemlerde turizm sektöründe Türkiye adına önemli bir rol oynayan Trabzon ili ülkemizde iklim ve doğal güzellik olan Türkiye’nin en güzel bölgelerinden biri olmaktadır. Karadeniz incisi 1 milyon 435 bin turiste ev sahipliği yapmıştır. Gelen turistlerin 589 bin 465’i yabancı turist 947 bin 960’ı ise yerli turistlerden oluşmaktadır. Büyük şehir olduğu sene 2011 yılından beri turizm ve ekonomik açıdan birçok yeniliğe imza atılmıştır ve bu sayede şehrin turizm sayısı da gittikçe çoğalmaktadır. Size  tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü şehrimiz Trabzon  hakkında bilgi verdik sizde www.turkiyeucakbileti.comüzerinden veya 0 (850) 303  82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak en ucuz Trabzon uçak biletini alabilirsiniz.

 

Trabzon Kalesi;

Şehrin en yüksek kesiminde bulunan Trabzon Kalesi Trabzon şehrinin sembollerinden biridir. 1297 , 1330 yılları arasında İmparator Aleksios tarafından yaptırılmıştır. Orta Hisar Yukarı Hisar ve İç Kalenin devamı olup çokta düzgün bir görünüme sahip değildir. Tarihte birçok kez restorasyona uğrayan iç kale bölgedeki diğer hisarlardan daha yüksek olmaktadır. Ayrıca kulenin zarar görmemesi için güney bölümüne iki katlı kalın sur ve kulelerle daha da güçlendirilmiştir. Bu çalışma sonrasında ise Trabzon Kulesi günümüzde hala sağlam bir yapı olarak ziyaretçilere açıktır.


 Trabzon Uzungöl;

İlk olarak 1586 yılı dönemlerinde Rumca Saraho ismiyle görülmektedir. Trabzon şehrine 99 kilometre uzaklıkta olmaktadır. Türkiye’nin yağmur ormanlarının bulunduğu Kaçkar ve Soğanlı sıradağlarının birleşme yerinde bulunmaktadır. Uzungöl her yıl bol yağış görmektedir. Kış mevsimi kar , yaz mevsiminde  yağmur yağmaktadır. Trabzon Uzungöl de en düşük sıcaklık  12 C derece olarak ölçülmüştür. 1000 metre uzunluğunda 500 metre genişliğinde 15 metre derinlikte olan Trabzon Uzungöl 1989 yılında Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir. Trabzon şehrinin turizm sektöründe gelişmesinde büyük önem taşıyan Uzungöl çevresinde birçok hediyelik eşya dükkanı restoranlar bulunmaktadır bununla birlikte saatlik bisiklet kiralayıp doğanın tüm harikalarının bir arada olduğu Uzungölü gezerken eğlenme fırsatınız bulunmaktadır. Sizde hem doğal güzelliklerin hem de tarihi birçok yapıyı içinde bulunduran ilimiz Trabzon için ucuz uçak bileti almak isterseniz www.turkiyeucakbileti.com  üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayarak 3D güvenlik sistemi ile güvenli bir şekilde uçak biletinizi alabilirsiniz

Boztepe;

Trabzon şehrinin Ortahisar ilçesinde yer alan Boztepe harika manzarası ve mükemmel doğasıyla şehre gelen turistlerin en çok uğradığı noktadır. Bol ağaçlı bir bölge olan Boztepe’de  dev bir Atatürk Heykeline rastlaya bilirsiniz. Yerli ve yabancı turistlerin gözbebeği olan tepe özellikle güneşin batışında ve akşam saatlerinde şehrin ışıklarının açılması ile birlikte muhteşem bir görünüme sahip olmaktadır. Sadece manzarası ve güzel havası ile değil etrafında birçok restoran , cafe ve eğlence alanı bulundurmaktadır. Hem bol bol eğlenmek hem de bu mükemmel manzara eşliğinde kafa dinlemek isterseniz gözümüz kapalı önerebileceğimiz bir noktadır. Sizde Trabzon Boztepe’yi ziyaret etmek isterseniz www.turkiyeucakbileti.comüzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızdan 3D güvenlik sistemi ile en ucuz uçak biletine sahip olabilirsiniz.

 

Bursa Trabzon Hakkında

BURSA HAKKINDA

Osmanlı imparatorluğunun ilk başkenti olması , hanları , hamamları , kervansarayları ve yüzyıllık camilerinin olması turistlerin ilgi kaynağı olmayı başarmıştır. Aynı zamanda önemli bir sanayi şehri olan Bursa makine  , otomotiv ,  tekstil ve gıda sektörlerinde oldukça gelişmiştir. Zengin kültürü , sanayi şehri olması ve Osmanlı , Büyük Selçuklu ve Bizans tan kalıntılar taşıması Bursa’yı eşsiz bir şehir yapmaktadır. Türkiye’nin  4.büyük kenti olan Bursa’nın nüfusu 1.854 milyondur. Aynı zamanda bir üniversite şehri olan Bursa’yı ziyaret etmek istiyorsanız Yenişehir havalimanından En uygun fiyatlar ile Türk hava yolları , pegasus , Onur air , Sun Express , Anadolu jet ve  Atlas global ile , www.turkiyeucakbileti.com online adresinden uçak bileti alabilir yada 0850 303 82 80 müşteri hizmetleri numarasından 7/24 yararlanabilirsiniz.


Trabzon Hakkında 


Karadeniz bölgesinin Doğu Karadeniz bölümünde yer alan Trabzon ilinin Karadeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Karadeniz’in sembolü olarak bilinen Trabzon 786.326 Türkiye’nin en kalabalık yirmi dokuzuncu şehri olmaktadır. Zigana Dağları ve Karadeniz Sahili arasında küçük bir alana sahiptir. Ancak harika bir doğası olan Trabzon bol bol yeşillik alana ve ormana sahiptir. Oksijen depolamak için harika bir nokta olan Trabzon ayrıca şehrin karmaşası ve koşuşturmasından kaçıp huzurlu bir tatil yapmak  isteyen insanların uğradığı ilk noktadır. Sadece doğal güzelliği bakımından değil birçok tarihi yapıyı sınırları içinde bulundurmaktadır. Şehzadeler şehri olarak ta anılan Trabzon 2012 yılında Büyükşehir Yasa Tasarısı sonucu büyük şehir olmuştur ve bu olayın olmasından sonra Samsun şehrinden sonra Karadeniz bölgesinin en kalabalık ikinci ili olmuştur. Her mevsimde olan yağışlarla tanınan Trabzon ilinde birçok farklı ağaç ve binlerce bitki çeşidine sahiptir. Zengin orman ve bitki örtüsünden dolayı şehrin en büyük geçim kaynağı tarımcılıktır. Kendine özgü mutfak kültürü ve farkı kültürü ile hem ülkemizin hem de dünyanın gözü  Trabzon’un üstünde bulunmaktadır. Çok sıcakkanlı ve misafirperver bir  halka sahip olan il son zamanlarda turizm açısından da iyi işler yapmaya başlamıştır. Yerli ve yabancı turistler Trabzon şehrinde en çok şu bölgeleri ziyaret etmektedir Trabzon Ayasofya Müzesi , Trabzon Atatürk Köşkü , Uzungöl , Trabzon Kalesi’dir. Avantajlı seyahat olarak size Karadeniz’in incisi olan Trabzon hakkında kısa bilgiler verdik eğer sizde en uygun Trabzon uçak bileti almak isterseniz www.turkiyeucakbileti.com üzerinden veya 7 gün 24 saat sizlere hizmet vermekte olan 0 (850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimiz arayarak 3D güvenlik sistemi ile güvenli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Bursa Trabzon Uçak Bileti

Bursa Uçak Bileti:

Bursa tarihi ve kültür mirasının iç içe yaşadığı şehirlerimizden tarihi camii ve müzeleri ile birçok güzelliği ön plana çıkartmakta. Bursa hava yolu olarak en fazla tercih edilen illerimizdendir. Thy Türk Hava Yolları , Sunexpress , Anadolujet gibi pek çok firma uçuş gerçekleştirmektedir Bursaya en uygun uçak bileti almak için sitemizden sorgulama yapabilir ve 7 gün 24 saat 0 850 303 82 80 Müsteri hizmetlerini arayarak sizlerde ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanabilirsiniz. 3-D Güvenli alışveriş seçenekleri ile kredi kartı ve banka akrtınız ile ödeme yapabilirsiniz. Türkiye’nin uçak bileti www.turkiyeucakbileti.com


Trabzon Uçak Bileti;

Türkiye’nin en çok turiste ev sahipliği şehri Trabzon turizm açısından sadece diğer şehirler gibi sadece yaz mevsiminde değil kış mevsimde de oldukça fazla turiste ev sahipliği yapmaktadır. Mükemmel  doğası , temiz havası ve harika tepeleri ve manzarası ile yerli ve yabancı turistlerin huzurlu ve eğlenceli bir tatil için Trabzon en çok tercih edilen bölgedir. Pegasus , FlyPgs , Turkis Airlens , Thy , AnadoluJet , AtlasGlobal , SunExpress gibi firmalar her gün Trabzon Havalimanına sefer düzenlemektedir. Sizde en uygun Trabzon Uçak biletine sahip olmak isterseniz www.turkiyeucakbileti.com üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayarak 3D güvenlik  sistemi ile güvenli bir şekilde uçak biletinizi alabilirsiniz.

Trabzon’a Uçuş yapan firmalar

Trabzon Thy uçak bileti  

Trabzon türk hava yolları uçak bileti

Trabzon Pegasus hava yolları

Trabzon Flypegasus uçak bileti

Trabzon Pegasus ucuz uçak bileti

Trabzon Sunexpress Hava Yolları

Trabzon Sunexpress uçak bileti

Trabzon Anadolujet uçak bileti 

Trabzon Anadolujet ucuz uçak bileti

Trabzon Onur hava yolları uçak bileti

Trabzon Onur Air ucuz uçak bileti

Trabzon Atlasglobal uçak bileti

Trabzon Atlasjet uçak bileti

Trabzon en uygun uçak bileti

Trabzon Yurt içi uçak bileti

Trabzon Yurt dışı uçak bileti

 

 

Bursa Ulaşım

Bursa Ulaşım:

Kara ve deniz ulaşımını konusunda oldukça gelişmiş olan Bursa , havayolu ulaşımında da ilerleme kaydediyor. Şehir içinden halk otobüsleri , dolmuş , minibüs , tramvay , metro , teleferik ve taksiler vardır. Toplu taşımalar için kullanabileceğiniz tek kullanımlık kartlar bulunmakla birlikte bu kart adı verilen daha ekonomik kartlarda mevcuttur. Uludağ’a çıkmak içinse teleferik kullanabilirsiniz. Yenişehir havalimanına ulaşmak için kent meydanı durağından kalkan 80 numaralı sarı otobüsleri kullanabilirsiniz. Bu kadim şehrin kültürüyle ve tarihiyle tanışmak istiyor iseniz En uygun fiyatlar ile Türk hava yolları , pegasus , Onur air , Sun Express , Anadolu jet ve  Atlas global ile www.turkiyeucakbileti.com online adresinden uçak bileti alabilir yada 0850 303 82 80 müşteri hizmetleri numarasından 7/24 yararlanabilirsiniz.

Trabzon Ulaşım

 

Trabzon Ulaşım;  

Tarihi tüm dünya için büyük bir önem taşıyan şehrimiz Trabzon birçok yaylası ve harika manzaralara sahip tepeleriyle ve ağaçlık alanları ile hem bol bol eğlence hem de tüm stresi alacak bir tatil bölgesidir. 

Yurt dışı ve yurt içinden birçok turist gelen güzel şehrimiz Trabzon’a demir yolu , karayolu ve havayolu olarak üç ulaşım yolu vardır. 1957 yılında inşa edilip 21.11.1995 tarihinde Havalimanı olmuştur.  Havalimanının şehre hem yakın hem de toplu taşıma ile ulaşılması şehre gelen turistleri oldukça memnun etmektedir. Gayet konforlu ve geniş bir havalimanı olan Trabzon Havalimanı her yıl yerli ve yabancı birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Sizde en ucuz uçak biletine sahip olmak için www.turkiyeucakbileti.com üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak 3D güvenlik sistemi ile güvenli bir şekilde uçak biletinizi alabilirsiniz.