Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Ankara Gezilecek Yerler

Ankara gezilecek listeniz de ilk sırada olacak tarihi ve muhteşem ihtişamı ile sizleri hayran bırakacak mazisi ile gezinize hemen bir tarihi sokağın eşlik edeceği müzeler ve arkeolog şehri sizlerde bu şehri ziyaret ederek güzel zaman geçirebilirsiniz.

Ankara Kalesi

Şehrin silüeti olan bu kale geniş taşlara ve iç içe geçen dar yollara sahiptir. Rampa ve virajı ile sizleri biraz zorlasa da iç mekanı oldukça görülmeye değer şehri bu tepeden nasıl bir manzara ile izlediğinizi sizlerde merak içerisinde kendinize soracaksınız.Bu kalenin tam yapım tarihi bilinmemekle beraber M.Ö 2 Yüzyılda Galatların yaşadığı zamanda bulunduğu bilinmektedir. Ankara şehrinin Altındağ ilçesinde bulunmaktadır. Osmanlı döneminde pek çok kez bakım onarım geçirmiştir.

Anıtkabir

Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938 yılında vefatından sonra  Halkın ortak isteği ile hayata geçirilen anıt mezar projesidir. Ulu Önder Atatürk’ün ebedi istirahatğahı olan anıtkabir bir çok yerli yabancı turist de ziyaret etmektedir. Eski adı Rasattepe (Anıttepe) olan Anıtkabir yapılmadan önce rasat istasyonu bulunması dolayısı ile Anıttepe’nin ismi Rasattepe olarak bilinmekteydi.

Kurtuluş Savaşı Müzesi

I.TBMM binası olan (1920-1924) Meclis olarak kullanılan ve daha sonra müze faaliyetine başlanan kurtuluş savaşı müzesi yapımına 1915 yılında başlanmıştır. Ankara’nın Altındağ ilçesinde bulunan bu müze günümüzde halen ziyaretçi almaktadır. Cumhuriyetin ve Hükümetin ilk kurulduğu ve yönetildiği bina özelliğine sahiptir.

Ankara Etnoğrafya Müzesi

Kurtuluş savaşında Cuma Namazlarının kılındığı eski adıyla Namazgah Tepesi olan yerde kurulmuştur. Arkeoloji Müzesi olarak kurulan ve daha sonrasında ise Resim ve Heykelleri barındıran Etnoğrafya Müzesi zamanla bugün ki işlevini almıştır. Bir çok tarihi ve uygarlığı geniş yapıtlarla ele alan ve sergileyen bu müze yerli yabancı bir çok turisti ağırlamaktadır. Kültürel mirasımızın görülmesi gereken yerler listesinde mutlaka ilk ziyaret edilmesi gereken noktalardandır.

 


Ankara Hakkında

Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olan şehrimiz Ankara bir çok ulusa ve devlete ev sahipliği yapmış bu gazi şehrimiz Türkiye’nin nüfus bakımından 2’ci büyük şehri ve Dünya da ise 39’cu şehirdir Ankara tarihi müzeleri ve sergileri ile en fazla ziyaretçi alan şehirlerin ilk sırasında yer almakta coğrafi olarak iç Anadolu da bulunan bu ilimiz Konya, Bolu, Kırşehir, Kırıkkale, Çankırı, Eskişehir'e komşudur. Geniş toprak bütünlüğü ile ekonomik olarak tarım sanayi ve turizm potansiyeli günden güne gelişmiştir. Nüfus oranı son yıllarda yapılan sayım ile 5.503.985’e ulaşmıştır. Yüz ölçümü olarak 3’cü büyük ilimizdir. Bilinen tarihi eski taş çağına ait olmakla beraber  10 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Bir çok medeniyete ev sahipliği yapan ilimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ile beraber başkent olma özelliğine sahip olmuştur.

En eski tarihi bulgular; Hititler, Frigler , Lidyalılar, Ahamenişler , Galatlar ve Romalılar dönemine aittir.

Ankara günden güne gelişerek pek çok ilimiz gibi yatırımlarını arttırmıştır Cumhuriyetin ilk yıllarında tarım ve hayvancılığın önde tutulduğu ilimiz günümüzde sanayi ve teknolojik olarak hızla büyümüştür. Günümüz itibari ile gençlik festivalleri ve gastronomi ürünleri ile geniş lezzet turizmine ev sahipliği yapıyor.

Ankara Uçak Bileti

Ankara uçak bileti ve Ankara uçak bileti fiyatlarını turkiyeucakbileti.com ile anında kontrol edebilirsiniz. Tüm hava yolları ve uçak bileti seçeneklerini online olarak 7 gün 24 saat karşılaştırabilir veya satın alabilirsiniz. Ankara uçuş seferleri sürekli yurt içi ve yurt dışı olarak ayrıca satışa sunulmaktadır. Ankara uçak bileti en ucuz olarak satışa sunulduğu aylar Ocak, Şubat ve Mart aylarındadır.

Ankara Uçak Bileti

Ankara uçak bileti satın alırken gidiş-dönüş veya tek yön seçeneklerini sorgulayarak bulunduğunuz ilden uçak bileti rezervasyon yapabilirsiniz. Uçak bileti alırken gidilecek yön ve seçeneklerin yanında aktarmalı destinasyonları da kontrol edebilirsiniz. Ankara uçak bileti ile birçok ile direk uçuş gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara Yurt Dışı Uçak Bileti Seçenekleri Nelerdir?

Ankara uçak bileti satın alırken yurt dışı rotalarını kontrol ederek seyahat planlamanızı yapabilirsiniz. Ankara’dan yurt dışı seçeneklerini de kontrol ederek direk olarak uçuş seferlerini görüntüleyebilirsiniz. Ankara Tahran uçak bileti, Ankara Bakü uçak bileti ve daha birçok ülkeye ya da şehirlere uçuş gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara Yurt İçi Uçak Bileti Seçenekleri Nelerdir?

Ankara uçak bileti ve rezervasyon seçeneklerinde Türkiye’den hemen hemen tüm illere direk uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Ankara İstanbul uçak bileti, Ankara İzmir uçak bileti, Ankara Trabzon uçak bileti gibi birçok destinasyona direk uçuş seferi gerçekleştirilmektedir.

Ankara’dan Hangi Havayolları Uçuş Seferi Düzenlemektedir?

Tüm havayolları seçenekleri ve popüler havayolu şirketlerinin direk uçuş seferi düzenlediği Ankara ilinden başlıca en çok uçuş yapan havayolları, Türk Havayolları, Anadolujet, Pegasus ve Sunexpress olarak en fazla iç hat uçuşu yapan havayollarıdır. Mahan Havayolları, Azal Havayolları, Emirates, Royal Air Maroc gibi pek çok firmada direk olarak sefer düzenleyen havayolu şirketleridir.

Ankara En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Satın Alınır?

En ucuz Ankara uçak bileti rezervasyonuna anında sahip olabilmeniz mümkün! Türkiye Uçak Bileti web adresinden tüm destinasyonlar ve yanı sıra havayolu şirketlerinin kampanyalarından anında faydalanabilirsiniz. En ucuz Ankara uçak bileti satın almak için akıllı bilet arama motorundan bilet sorgulaması yapabilir veya satın alabilirsiniz.

Ankara’dan En Fazla Uçuş Düzenlenen Şehir Hangisidir?

Ankara’dan direk olarak uçak bileti satın alabileceğiniz şehir seçenekleri çok fazladır. Birçok ilimizden direk uçuş seçeneğinin bulunmasının yanı sıra kampanyalı fiyat seçenekleri de bulunmaktadır. Yurt içi ucuz uçak bileti seçeneklerinde en fazla uçuş seferi gerçekleştirilen şehir ise İstanbul uçak bileti olarak düzenlenmektedir. Online olarak site adresimiz üzerinde bulunan üye ol seçeneklerinden hızlıca üyeliğinizi tamamlayarak Kampanyalı Ankara uçak bileti fiyatları ve fırsatlarından haberdar olun.

Ankara uçak bileti telefon ile satın almak için 0 850 303 82 80 müşteri hizmetlerimizi arayarak biletleme yapabilir veya rezervasyon detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ankara Ulaşım

Ankara Esenboğa Havalimanı şehir merkezine yakın mesafede olması ile karayolu ve toplu taşıma ile ulaşım sağlanabilir. Havalimanı içerisinde restoran, cafe ve açık alan bölümleri de yer almaktadır. Ankara havalimanı uçak bileti seçeneklerinde yakın illerinde bulunmasından dolayı oldukça fazla yoğun uçuş talebine ev sahipliği yapıyor.

Ankara Havalimanına Nasıl Ulaşılır?

Ankara havalimanına nasıl ulaşılır? Ankara havalimanına nasıl gidilir? Gibi sorulara en yakı cevap bulunduğunuz konum itibari ile HAVAŞ, taksi ve toplu taşıma araçları gibi seçenekler ile sağlanabilir.

Taksi: Ankara ilinde yaygın taksi kullanımı seçeneklerinin bulunması yanında taksi durağı veya uygulama seçenekleri ile taksi kullanımı sağlanabilir.

Havalimanı Taksi Noktaları: Ankara Esenboğa Havalimanı içerisinde bulunan taksi durak kullanımı ile gideceğiniz lokasyonlara ulaşım sağlanabilir.

HAVAŞ: Havalimanı Havaş noktasında her saat başında servis seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Şehir merkezi otobüs durakları ya da Havaş duraklarından havalimanına ulaşım sağlanmaktadır.

Otobüs: Şehir merkezi otobüs duraklarından veya minibüs hatlarını kullanarak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ankara Havalimanı Uçak Bileti

Ankara Havalimanı Uçak Bileti veya Esenboğa Havalimanı Uçak Bileti Telefon: 0 850 303 82 80 – 0 212 909 96 12 Müşteri Hizmetlerini Arayarak uçak bileti satın alabilir veya detaylı bilgi alabilirsiniz.