Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Ankara Gezilecek Yerler


 

Ankara Gezilecek Yerler;

Ankara gezilecek listeniz de ilk sırada olacak tarihi ve muhteşem ihtişamı ile sizleri hayran bırakacak mazisi ile gezinize hemen bir tarihi sokağın eşlik edeceği müzeler ve arkeolog şehri sizlerde bu şehri ziyaret ederek güzel zaman geçirebilirsiniz.

 

Ankara Kalesi;

Şehrin silüeti olan bu kale geniş taşlara ve iç içe geçen dar yollara sahiptir. Rampa ve virajı ile sizleri biraz zorlasa da iç mekanı oldukça görülmeye değer şehri bu tepeden nasıl bir manzara ile izlediğinizi sizlerde merak içerisinde kendinize soracaksınız.Bu kalenin tam yapım tarihi bilinmemekle beraber M.Ö 2 Yüzyılda Galatların yaşadığı zamanda bulunduğu bilinmektedir. Ankara şehrinin Altındağ ilçesinde bulunmaktadır. Osmanlı döneminde pek çok kez bakım onarım geçirmiştir.

 

Anıtkabir;

Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938 yılında vefatından sonra  Halkın ortak isteği ile hayata geçirilen anıt mezar projesidir. Ulu Önder Atatürk’ün ebedi istirahatğahı olan anıtkabir bir çok yerli yabancı turist de ziyaret etmektedir. Eski adı Rasattepe (Anıttepe) olan Anıtkabir yapılmadan önce rasat istasyonu bulunması dolayısı ile Anıttepe’nin ismi Rasattepe olarak bilinmekteydi.

Kurtuluş Savaşı Müzesi; 

I.TBMM binası olan (1920-1924) Meclis olarak kullanılan ve daha sonra müze faaliyetine başlanan kurtuluş savaşı müzesi yapımına 1915 yılında başlanmıştır. Ankara’nın Altındağ ilçesinde bulunan bu müze günümüzde halen ziyaretçi almaktadır. Cumhuriyetin ve Hükümetin ilk kurulduğu ve yönetildiği bina özelliğine sahiptir.

 

Ankara Etnoğrafya Müzesi;

Kurtuluş savaşında Cuma Namazlarının kılındığı eski adıyla Namazgah Tepesi olan yerde kurulmuştur. Arkeoloji Müzesi olarak kurulan ve daha sonrasında ise Resim ve Heykelleri barındıran Etnoğrafya Müzesi zamanla bugün ki işlevini almıştır. Bir çok tarihi ve uygarlığı geniş yapıtlarla ele alan ve sergileyen bu müze yerli yabancı bir çok turisti ağırlamaktadır. Kültürel mirasımızın görülmesi gereken yerler listesinde mutlaka ilk ziyaret edilmesi gereken noktalardandır.

 


Ankara Hakkında

Ankara Hakkında:

Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olan şehrimiz Ankara bir çok ulusa ve devlete ev sahipliği yapmış bu gazi şehrimiz Türkiye’nin nüfus bakımından 2’ci büyük şehri ve Dünya da ise 39’cu şehirdir Ankara tarihi müzeleri ve sergileri ile en fazla ziyaretçi alan şehirlerin ilk sırasında yer almakta coğrafi olarak iç Anadolu da bulunan bu ilimiz Konya,Bolu,Kırşehir,Kırıkkale,Çankırı,Eskişehire komşudur.Geniş toprak bütünlüğü ile ekonomik olarak tarım sanayi ve turizm potansiyeli günden güne gelişmiştir. Nufüs oranı son yıllarda yapılan sayım ile 5.503.985’e ulaşmıştır. Yüz ölçümü olarak 3’cü büyük ilimizdir.Bilinen tarihi eski taş çağına ait olmakla beraber  10 bin yıl öncesine dayanmaktadır.Bir çok medeniyete ev sahipliği yapan ilimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ile beraber başkent olma özelliğine sahip olmuştur. En eski tarihi bulgular;

-Hititler, Frigler , Lidyalılar, Ahamenişler , Galatlar ve Romalılar dönemine aittir.

Ankara günden güne gelişerek pek çok ilimiz gibi yatırımlarını arttırmıştır Cumhuriyetin ilk yıllarında tarım ve hayvancılığın önde tutulduğu ilimiz günümüzde sanayi ve teknolojik olarak hızla büyümüştür. Son yıllarda Turizm potansiyelinde hızla gelişerek pek çok yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Ankara Uçak Bileti alarak sizler de bu şehri ziyaret edebilirsiniz. www.turkiyeucakbileti.com web adresimizden 3 adımda kolayca uçak bileti almak için hemen sorgulama sağlayabilir dilerseniz 7 gün 24 saat 0 850 303 82 80 Müsteri Hizmetleriniz arayarak en uygun uçak bileti satın alabilirsiniz. Ucuz uçak bileti alırken kredi kartı taksit imkanlarından yararlanın. Türkiye’nin uçak bileti!

Ankara Uçak Bileti


Ankara Uçak Bileti;

 Ankara Tarihi ve Kültürel Mirasın başlı başına yoğun bulunduğu ve ziyaretçilerine keyif yaşatacak Türkiyemizin en nadide illerinin başında gelmektedir geniş yer alan tarihi yapıtları ve Müzeleri siz değerli ziyaretçileri bekliyor günümüzde gelişen potansiyeli ile beraber fazlaca turist alan ilimizdir. Ankara uçak bileti alarak sizlerde bu şehri ziyaret edebilirsiniz en uygun uçak bileti ve tüm hava yollarını karşılaştırmak için www.turkiyeucakbileti.com adresinden sorgulama yaparak ucuz uçak biletine sahip olabilirsiniz Kredi kartı taksit ve 3-D güvenli ödeme sistemi ile alışveriş sağlayabilirsiniz.Dilerseniz 7 gün 24 saat 0 850 303 82 80 Müsteri hizmetlerini arayarak uçak bileti satın alabilirsiniz.  turkiyeucakbileti.com  sizlere thy türk hava yolları anadolujet pegasus flypgs atlasglobal sunexpress onur air gibi pek çok firmayı sunmaktadır Türkiyenin uçak bilet ofisi!

 

Ankara Ulaşım

Ankara Ulaşım;

Demir yolu ve Karayolu olmak üzere Hava yolu ağına sahip olan Ankara geniş bir ulaşım ağına sahiptir.Günümüzde karayolunda otobüs ve araç kullanımı yakın illerden tercih edilmekle beraber demir yolu hız kazanmıştır. Yüksek Hızlı Tren ile bir çok ile kolay ulaşım sağlayan Ankara Havayolun da ise en çok kullanılan şehirdir. Ankara hava yolu ağında geniş ölçüde yurt içi uçak bileti tercih edilmesi ile beraber yurt dışı uçak bileti olarakta en fazla tercih edilen noktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı şehrin yakın çevresinde bulunmaktadır. Havalimanı ulaşım kolaylığı ile ziyaretçilerin sıklıkla tercih ettiği görülmektedir. Ankara Hava Limanı en çok kullanılan firmalar başta thy türk hava yolları anadolujet sunexpress atlasglobal pegasus flypgs onur air gibi pek çok firma tarafından uçuş gerçekleştirmektedir. Ankara Yurt dışı Uçak bileti noktasında da bir çok ülkeye direk uçuşlar sağlamaktadır. Ankara uçak bileti almak için www.turkiyeucakbileti.com adresinde bulunan sorgulama ekranından ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz dilerseniz 0 850 303 82 80 Müsteri Hizmetlerini arayarak 7/24 uçak bileti satın alabilirsiniz. Ucuz uçak bileti adresi turkiyeucakbileti.com !